Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Köszi S/K a feszűltségkonverter jól működik.
    Ma bekötötűnk egy PANCER generátort ATS átkapcsolóval . A lakáselosztóba monofázis jön be PEN-szétválasztva a mérönél.A lakáselosztó és a generátor közt 5x6 kábel van .Fekete-Kék megy a fázis -null , barna-szűrke jön a fázis-null a ATS-böl. Amig a generátornál nem üttem le földelő szondát a lakás elosztóban a lakásba elmenö áramköröknél a fázis-föld között csak 76Voltot mértem.A méröböl bejövö fázis-null  fázis-föld között is 227 voltot mértem. Miért lehetett a kicsi feszűltség a földelö szonda leűtése útán pedig minden jól működött ?

faxelektro

A képeken látható nap elemes távirányitós reflektort semmi kép nem tudom be űzemelni három vadi újat probáltam a távirányitót össze - vissza nyomkodtam ,se sötétben se nappal nem világit.Valaki tudna segiteni? https://prnt.sc/oGz-u9rrTRor  https://prnt.sc/Bq2W8tJNHmmt

                                                                                        Köszönöm

S/K

...akkor itt már csak az ívelés segít. Ezeket ívelni szokták. :D :D

Lámpatest akkumulátor és a távirányító pólusai közötti szigetelőlapot kivetted? ( a lámpatestbe is van)

csongor2

Idézetet írta: S/K Dátum 2021. június 21., 13:18:13 DÉLUTÁN
Egyenként egy segédvezetékkel lehet ebben az esetben kikeresni a vezetőket. A folytonosságot ne multiméterrel! Olyan műszerrel ami min 200mA küld neki, vagy csinálni kell 12 V-ost. (autó izzó 55W. Ez már 4,5 A.) Ha sikerült beazonosítani és nem szakadtak akkor szükséges egy szigetelés vizsgálat is hogy biztosan ki lehessen jelenteni a kötés megfelelőségét.

faxelektro

Egy lépcsőház kapcsolást kellene csináljak kettő darab érintős kapcsolóval plussz telefonról is kapcsolható legyen egy lámpa test.Milyen kapcsoló kell és mobilról is működjön?

faxelektro

Segitsen valaki van egy SCHNEIDER ELECTRIC K2F003ULH-háromfázisos kapcsoló 20A- azt mondták hogy irányváltó kapcsoló de nem jövök rá sehol nem találok egy rajzot egy famegmunkáló gépen volt.

e

PPP

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni vagyis egy kis iránymutatást!

Adott egy ház,amiben szeretnék 2 helyiségben padlófűtést telepíteni, ami összesen kb 8500w+1200w fogyasztás lenne Bvf-padlófűtés ez lenne a nappali és előszobában,a 2 másik szobában  2000-2000W-os konvektorok vannak a fűtésre,és a fürdőben pedig egy 1000w-os konvektor. Ez ha jól számolom ,ha egyszerre menne minden 14700W,ami 14700:230=63.91 amper, viszont nekem a villanyóránál 3x25a biztosíték van.
Hogyan kéne csinálni,hogy elbírja ezt a mennyiségű terhelést a vezetékem, 2 fázist a fűtésre kéne kötni ,és 1 fázis maradna a konyha+mosogató/szárítógép+világításra?Viszont ha kint 25a biztosíték van,akkor bent csak 20a biztosíték lehet nem? Vagy ezt hogyan kéne? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

pkajos

Mielőtt nekiállsz, jól gondold végig, hogy amúgy mennyire van rendben a ház villamos berendezése, hálózata. (áramkörök vezetékek, védelmek stb.)

Jól kigondold kompromisszumokkal megoldhatod a feladatot. 

A meglévő nagy teljesítményű, téli-nyári is üzemeltetésű fogyasztókat - amelyek 1Fázisúak- kiválóan "eloszthatók" 3 Fázisra (3x1Fázisra).

A villamos fűtések -ha tényleg így akarod megoldani- szintén 1 Fázisúak, kiválóan eloszthatók a fogyasztók. A nappali (8,5kW) is több kisebb 1F zónára osztható. Ezek a fogyasztók -nyilván télen működnek +/- 2 hónap.  Ha összeálltak a fogyasztói csoportok, egyedi biztosítások áramkörök, akkor különféle okosabb és még okosabb vezérlésekkel lehet optimalizálni.

Ha egyszerűen akarsz eljárni egy-két áram- v. teljesítményhatároló relével - 25 A (1F 5,7kW) közelben egy egy csoportot (alacsonyabb prioritásút) lekapcsolhatsz -5-10-15 percre, amit fűtéseknél (pl egyes padlófűtési elrendezéseknél) észre sem lehet venni. pl. egy nappaliban nyilván magasabb prioritású ahol a ücsörögnek a lakók, és nézik a TV-t. Egyidejűleg akár 17kW- teljesítményt (rövid ideig további +5-10%-ot) ki tudsz venni a rendszerből.

HA a vezetők rendben vannak- mérő (25A) után -akár lehet 25A túláramvédelem is. DE nincs rá szükség, igény. HA csinálsz egy 3x20A-es fűtéscsoportot -ezek után akár még több 10-16A áramkörrel kiválóan elballaghat a rendszer.           

Egy 1x16A-es panellakásban is kell a kompromisszum. Vasalni, elektromos sütővel sütni, vill.főzőlappal főzni, mikrózni, mosni, mosogatni sem illik egyszerre.
   

Sztrogoff