Csillag-delta kapcsolás

Indította petike199600, 2013. február 10., 08:30:17 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

Hali!
Nem mai gyerek ez a rajz sem!  ???
Vannak benne olyan rajzjelek, amit ha nem a rajzkörnyezetben látnék, csak úgy önmaga, akkor fingom sem lenne róla, hogy mi a nyavaja lehet. ;D

Marton

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. február 13., 16:52:14 DÉLUTÁN
Nem mai gyerek ez a rajz sem!  ???
Vannak benne olyan rajzjelek, amit ha nem a rajzkörnyezetben látnék, csak úgy önmaga, akkor fingom sem lenne róla, hogy mi a nyavaja lehet. ;D
A könyv az Ipari Szakkönyvtár sorozatban lett kiadva 1977-ben, címe: Szerszámgépek villamos berendezései és automatikája.

Szelei

Én még mindig korrektebbnek tartom az itt használt nyitó/záró érintkezők jelét, vagy akár hő-kioldok, nyomógombok.

De lehet én vagyok régimódi. >:(

Szirty

Üdv!

Véleményem szerint mérhetetlenül hasznos lenne ha egyértelműen és vitathatatlanul kiderülne egy ilyen dokumentumról, hogy tulajdonképpen mi a fészkes fenéről is szól! :)


Üzenet összefûzve: 2013. február 13., 20:28:08 DÉLUTÁN

Helló zapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. február 11., 20:02:36 DÉLUTÁN
A villamos rajzokat A3-s formátumra rajzoljuk, az más kérdés hogy takarékosság és kezelhetőség miatt A4-re nyomtatjuk.  :)

A villamos rajzokat képernyőre rajzoljuk ma már főleg.
De ha A3-as formátum van beállítva és azt nyomtatjuk A4-re, akkor a jelentős kicsinyítés miatt olvashatatlanul kicsi lesz.

balzsi

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. február 13., 20:24:03 DÉLUTÁN
A villamos rajzokat képernyőre rajzoljuk ma már főleg.
De ha A3-as formátum van beállítva és azt nyomtatjuk A4-re, akkor a jelentős kicsinyítés miatt olvashatatlanul kicsi lesz.

Abban igazad van, hogy a rajzolás képernyőre történik. ;) Viszont amin most én gyakorlok (EPLAN), az alapban 297*420-as méretet ajánlja fel (ez A3-as méret), ami természetesen tetszés szerint módosítható. Amennyiben ezt a méretet alkalmazzuk, akkor is olvasható marad a rajz, igaz, jó látás kell hozzá.  :) Egy német rajzon is ebben a méretben látható a dokumentáció és azért be tudták kötni a villanyászok a szekrényt. ;)

czapi

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. február 13., 20:24:03 DÉLUTÁN
A villamos rajzokat képernyőre rajzoljuk ma már főleg.
De ha A3-as formátum van beállítva és azt nyomtatjuk A4-re, akkor a jelentős kicsinyítés miatt olvashatatlanul kicsi lesz.

Pár ezer oldal megrajzolásán és nyomtatásán vagyok túl, de ezt nem tapasztaltam. :)

Üzenet összefûzve: 2013. február 14., 20:39:56 DÉLUTÁN

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 12., 06:41:07 DÉLELŐTT
Köszönöm a feladatot!
Ha hazajöttem nekifogok!
Ezt a rajzot is fektetve csinálom.
;D
Köszönöm! ;D
Üdv Petike!

Kell segítség a kapcsoláshoz?

petike199600

Lenne egy kérdésem a feladattal kapcsolatban.
Csinálhatom nyomógombokkal? Bár mindegy.

Marcika

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 16., 18:54:30 DÉLUTÁN
Lenne egy kérdésem a feladattal kapcsolatban.
Csinálhatom nyomógombokkal? Bár mindegy.

Petike nyomó gombbal indítod, és állítod azt lehet. A csillagból deltába való átkapcsolást ma indőrélével szoktuk megoldani. Vannak más műszaki megoldások is. Mindig a felhasználás módja határozza meg az indítás típusát.  A amúgy hogy értetted hogy nyomó gombbal?

petike199600

Oké köszönöm és úgy értettem ahogy mondod.

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 16., 18:54:30 DÉLUTÁN
Lenne egy kérdésem a feladattal kapcsolatban.
Csinálhatom nyomógombokkal? Bár mindegy.

A minimális kapcsoláshoz  a következő alkatrészek kellenek:

4db mágneskapcsoló
2db nyomógomb(1db záró, 1 db bontó)
1db váltókapcsoló 2 állású
1db időrelé késleltetve meghúzó (Pl.: 10s)
1db időrelé késleltetve elengedő (Pl.: 60s)
1db főáramköri biztosíték (3 fázisú)
1db vezérlő áramköri biztosíték (1 fázisú)
1db jelzőlámpa