PEN vezetõ

Indította JUVILL, 2012. július 22., 09:07:06 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

980POWER

Ugyan ilyen kialakítással találkoztam én is, én azt csináltam, hogy Nappali fázis 10mm2 éjszakai fázis 10mm2 védőföldelés 10mm2 és a nullát pedig közösben vittem egy 16mm2 vezetékben a cső sajnos korlátokat szabott, a vezetéket jó hosszúra hagytam, hogy ha órát cserélnek akkor, be tudják húzni és kötni az órába az új vezetéket, A szondát is ide fogom csatlakoztatni, csak elfelejtettem (nincs használva még és még mennem kell majd befejezni) régi szonda valahol csatlakozik, de szerintem az óra előtt.

t5953

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. április 19., 21:48:23 DÉLUTÁN
Ez így igaz, de a szabvány a védővezető ketesztmetszetét igazítja az üzemi vezetők keresztmetszetéhez, és nem fordítva :) Ha a védővezető vastagabb, abból nem hinném hogy gond keletkezne, Budai oldalon, Elmü területen most ez a "divat". Szerintem ha az elosztó bétápjának a mérő felöl jövő 10-es réz MKH-t tekintjük, akkor ehhez igazítva a 10-es földelővezetőnek is elégnek kellene lennie, ha az elosztóban történik a PEN szétválasztás. De itt arra hivatkoznak, hogy a csatlakozó 16-os, tehát a földelő is legyen az. Kötekedni lehetne velük, csak nem lesz addig bekapcsolva a megrendelő :)

Szerintem nem ugyanazt a szabványt olvassuk a "kőtekedőkkel" ugyanis a szabvány eléggé egyértelmű

Fecó

Az idézett szabvány valóban taglalja az általad bemásolt dolgot, de a fejezet neve: a védővezető kegkisebb megengedett ketesztmetszete. A fejezet nevéből következik, hogy a legalsó határt igyekeznek rögzíteni, nem hinném hogy "büntetni" akarják aki túlbiztosítja a berendezését. Most arról lenne szó, hogy villamosan káros dolog történik, ha vastagabb a védővezető? Természetesen a drágább anyagköltséget kivéve :)

t5953

Hali.
Nem a biztonság ellen szóltam,csak azért,hogy ha egyéni szabványokat alkalmazunk,akkor minek a
központi.
Egyébként szerintem elég kacifántos megoldást igényel egy pl: mért fővezeték "Mtk 2 X 10 +Mkh 1 X 16"
de szerintem a pen 16-os bekötve a mérőbe ,onnan már Mkh 10 a vezető,akkor mekkora is a pen vezető?
A központi egyértelműen leírja,hogy anyagtipus azonosság esetén értendő az azonos keresztmetszet.

Fecó

Az Elmü a szonda felöl érkezö földelővezetőt kéri 16-os MKH-val. Onnan a további védővezető nem érdekli. Ezek szerint Te eddig nem tapasztaltad még hogy a szolgáltató előírhat szigorúbb dolgokat a szabványnál? Amit sajnos meg is tesz némelyik, az Elmü terület Buda oldalán dolgozó szerelők tudnának mesélni :) Teljesen pártolom, hogy tökéletesen elég ha minden 10-es, csak helyi "érdekességként" írtam, hogy itt a szolgáltató 16-ost kér.

t5953

Sajnos volt meg van tapasztalatom a különböző "Birodalmi"előírásokrol,csak ha senki nem tesz semmit sehol,akkor
miért kellenek az előírások.

András91

Fecó !

Az általad javasolt fogyasztásmérő-berendezéstől a lakáselosztó felé tartó mért fővezeték kialakítása megtörtént. Természetesen 10 mm2 Mkh-t alkalmaztam a nappali ák. esetén, viszont a vezérelt ák. L-vezetőjét 6mm2 Mkh-val szereltem, ugyanis azt az infót kaptam, hogy a HFKV kapcsa nem tud nagyobbat fogadni .

nyaki


t5953

Idézetet írta: András91 Dátum 2016. április 20., 00:35:09 DÉLELŐTT
Fecó !

Az általad javasolt fogyasztásmérő-berendezéstől a lakáselosztó felé tartó mért fővezeték kialakítása megtörtént. Természetesen 10 mm2 Mkh-t alkalmaztam a nappali ák. esetén, viszont a vezérelt ák. L-vezetőjét 6mm2 Mkh-val szereltem, ugyanis azt az infót kaptam, hogy a HFKV kapcsa nem tud nagyobbat fogadni .
Nem a legujabb az infó,mert a"Birodalmi" infók szerint 10-es mkh kell érvéghüvely nélkül,
mivel a bekötés kengyeles,ezért a 10 vezeték az elfogadott.
Bocs, hogy bele vau.

Fecó

Igen, ezt Én is a héten hallottam. Ennyit a szabványról és egységességről. De gondolom ezt minden regisztrált szerelő megkapta körlevélbe... :)