LED reflektor anomália

Indította creativehun, 2017. november 01., 20:04:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

creativehun

Üdvözletem.Előre bocsátom nem vagyok vilanyszerelő, édeklődésem saját problémámhoz kapcsolódik. Családi házunknál az utcai villanyóra szekrénytől föld alatt gégecsőben került elvezetésre a garázsig a villany a régi kábelek kiváltására. A vilanyszerelő aki csinálta 3 db 2,5-es kábelt húzott be,ezzel lett megoldva a garázs villany,világítás kérdése ugyanakkor ez a 3 ér megy PRODAX alternatív kapcsolókon-nem világítós kivitelek- keresztül a garázs falára elhelyezett 50 W-os LED reflektorhoz amit egy helyi  boltban vásároltam,reményeim szerint nem kínai vacak...mivel a boltos is villanyszerelő srác régi ismerős,szart nem szokott árulni. Nos a problémám a következő..a LED refelketort felkapcsolva mindne rendben,lekapcsolva azonban pár LED halványan de láthatón világít.Ez gyakorlatilag a nap 24 órájában így van.Villanyszerőmnek szóltam ...rámért azt mondta sajna a reflektor összeszed annyit a 25 méteres vezetékekből,hogy az elég neki ehhez a halvány,pár ledet érintő világításhoz...hagyományos égővel vagy refelektorral ez a hiba nem jelentkezne.Kérdésem...mit lehetne ezzel tenni??? Köszönettel :Pethő Ferenc

NagyPS

Szerelje át, hogy a kapcsoló cserével együtt, hogy mind a nullát mind a fázist kapcsolja.

Simon Endre

A leírás arról szól hogy váltókapcsolás, abban nincs kétsarkú, (bersze lehetne barkácsolni.) Csak magamat idézem korábbi hozzászólásból
"A fogyasztóval párhuzamos 150 kilohmos legalább 0,5W-os ellenállás garantáltan "megeszi" a kapacitív vagy az elektronikus kapcsolók szaturációs áramát. Az ellenállás kicsit melegedni fog." A villogó vagy derengő fényforrás gyakorlatilag nem fogyaszt, de ez a lélektani kisütő ellenállás közel 0,5 wattot.

zekattila

Vagy esetleg közbeiktatunk egy kisebb áramú olcsóbb relét,ami a kapcsolt fázis hatására szakítja a fázis és nullavezetőt is egy egyszerű kötődobozban... ami kvázi "kétsarkúsítja" a kapcsolónkat ;)

Simon Endre

Nem rossz gondolat, de elég csak a relé tekercsét bekötni párhuzamosan a fényforrással az érintkezőkkel nem is kell bajlódni. Modjuk ez egy kiocsit drága "kisütőellenállás" úgy kb. ötvenszeres áron, viszon ez ketyegni is fog.

Petyus

Az nem jó, ha a led-reflektorral párhuzamosan kötve egy izzólámpát is üzembe helyezünk?

nyaki

Jó megoldás lehet, de akkor meg az energiahatékonyságnak lőttek. :)