Kerti faház villamosítása

Indította Zo, 2021. október 17., 12:52:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Zo

Üdv. Mindenkinek!
Kerti faházba, földkábelen keresztül vezetettem ki az áramot a házból (kb15m). Ennek betápjáról kérdeznék.
Van aki azt mondja egyszerüen kössem pl. a konyhai dugaljak egyikébe (pl mosogatógép) és kész. A biztosítéktábla (fi relés) sajnos nagyon távol van és a ház alatt fut a kábel.

Szerintetek szükséges külön lebiztosítani 1 kismegszakítóval? Tehetem a kismegszakitót még a házba, vagy ki a kerti házba?
Alapból védökapcsolót (fi relét) akartam, de valaki azt mondta, hogy már van 1 a ház biztosítéktáblájában és kettöt nem szerelnek 1 rendszerbe, mert zavarhatja egyik a másikat.
Csak világításra és kézi gépek +1 szivattyút (1,5kW) müködtetnék a vezetékröl.

A válaszokat nagyon köszönöm!!!

Atis57

Szia!

Mivel sok helyen 4-5 FI relé is előfordul, nem értem "a miért nem lehet " esetét. A szivattyú önmagában is indokolná!

Mindenképpen tennék kismegszakitót az elejére -mivel a leválasztás /kikapcsolás áramkörönként követelmény -
A kábel végére célszerűbb lenne egy elosztótáblát tenni  (s abba a Fi relét 1-2-X kismegszakitót ,világitás ,dugalj, szivattyú stb )

De ezenkivül még ,akárhány megoldásalehet-ne !

Zo

Köszönöm a gyors választ!

En sem értem miért ne lehetne több Fi relét 1 rendszerbe kötni. Köszönöm a megerösítést!

Hova jobb tenni az elosztótáblát, még a házba (a kábel elejére- igy védené a földbe menö kábelt is), vagy ki a kertbe lévö faházba?

Köszönöm!

tothgyula

T.Zo!
A régi MSZ 1600-15:1975 szabvány leválasztást írt elő faházakra. Én tennék egy kétpólusú kismegszakítót, áram-védőkapcsolót, és földelőt is.Így persze többe kerül egy kicsit de biztonságban vagy!

Atis57

Idézetet írta: Zo Dátum 2021. október 19., 06:33:49 DÉLELŐTT
Köszönöm a gyors választ!

En sem értem miért ne lehetne több Fi relét 1 rendszerbe kötni. Köszönöm a megerösítést!

Hova jobb tenni az elosztótáblát, még a házba (a kábel elejére- igy védené a földbe menö kábelt is), vagy ki a kertbe lévö faházba?

Köszönöm!

Mindkét hely megfelelő-csak a kábelezés miatt célszerűbb a végére tenni. Persze az elején egy 2pólusú kismegszakitóval.