Világítási áramkörök hibái

Indította Villanyreszelő, 2012. november 24., 22:19:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Üdvözlet Petike!

Minden lámpatesthez kötelező elvinni a védő vezetőt,és ellenőrizni annak folytonosságát.
Keresztmetszetének azonosnak kell lennie a fázisvezetőjével.
Ha található a lámpatesten egy védővezető bekötő szem,akkor oda be kell kötni a védő vezetőt!
Ha viszont kettős szigetelésű,amit két darab kocka jelez egymásban,akkor viszont tilos bekötni,mivel gyengíti a szigetelését.
Mondjuk ilyenkor nincs rajta bekötő kapocs.

petike199600

Nem volt rajta kettős szigetelést jelentő rajzjel.
Fémből van a lámpa.

Villanyreszelő

Ilyen esetben le kéne szerelni a lámpát,és átvizsgálni a csatlakozásait.
Ha 1. érintésvédelmi osztályba tartozik lesz rajta védő vezető kapocs,akkor be kell kötni,ha nincs,akkor szerintem elképzelhető hogy lekopott a rajzjel,vagy nem látható.
Nehéz így segítenem,sok fajta lámpa test létezik.
Védővezető csatlakozást meg tudod keresni szakadás vizsgálóval a kapocs,és a lámpatest fém része között.

savair

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. december 23., 17:40:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Lenne még egy kérdésem.
Mikor csináltam ezt a lámpát,észrevettem hogy nincs  bekötve a földelő  vezeték hanem csak ott lógott,ezt én rögtön rákötöttem a lámpa fém testére.
Mikor hazajött a gazda engem nézett hülyének hogy miért kötöm be a földelést mikor a mester aki kötötte be régen a lámpákat aztmondta  nem kell bekötni a földelést mert nem szokták.
Nos én erre azt válaszoltam hogyha netán véletlen feszültség alá kerülne ez a fém rész és nem old le a kismegszakító akkor ne téged vágjon agyon hanem fojjon el a föld fele.
A kérdésem:
Helyesen válaszoltam?

Egy kicsit  Dezsavü  érzésem  van...

Tanuló koromban történt a következő eset:
Egy  családi házban szerelvényeket kellett  cserélnem   a konyha egyik 1 fázisú dugaljába le  volt  húzva  a  3  szál vezeték kék fekete zöld-sárga, melyekből a  zöldsárga nem volt  bekötve...  Az új szerelvényt  feltettem  és  bekötöttem  mind  a három szál vezetéket  majd   szerelői ellenőrzést  végeztem multiméterrel,  műszer szerint minden rendben volt a konektor  egy elektromos sütőt táplált..   Másnap hallom  a hírt,   ha  a  kamrában  fel van kapcsolva  a lámpa  ráz a sütő...  Mint  utóbb kiderült  a  dugaljban lévő zöld-sárga vezeték a  kamrában lévő lámpa kapcsolószáljára  volt  rákötve (a  kapcsolószár vezetékének színe  piros  aluminium volt  a dugalj vezetéke  zöld-sárga  réz gondolom a  piros  vezetéket földelésnek nézték és itt történt  a kavar)  ellenőrzés  során  pedig  azért tudtam  230V ot mérni a  dugalj földelése és fázisa között mert a kamra  egy  sarkó kapcsolója csak az izzó  fázisát szakította meg a  nullát nem..   ezért  mutaott a műszer  fázis  és  (mint utóbbb kiderült kapcsolószár  között 230- Vot..)   
Gondolom az  előző szerelő is  észre vette  a  gondot  és  a legagyszerűbb módon orvosolta ezt  kikötötte  a   dugalj ZS vezetékét...   

Villanyreszelő

Érdekesen orvosolják ezt a problémát,nem kötik be a védővezetőt a dugaljba,sőt ott hagyják a lehetőséget hogy te beköthesd az izzót.

savair

:) nem vagyunk egyformák   azóta   én másképp nézek egy  szabadon lévő zöld-sárga vezetékre.....   :) :):)

Szelei

Volt egy nyugdíj előtt álló kollégám aki ráadásul rosszul is látott, Ö mindig a zöld-sárgát használta fázisnak mert azt látta! Na az után javítani nem semmi. :'(

nyaki

Nekem is volt egy olyan osztálytársam a "Vezetékes híradástechnikai műszerész" szakon, még harmadikos koromban (1985-ben), akiről ekkor derült csak ki, hogy színtévesztő, még pedig úgy, hogy gjmű. vizsgát akart tenni a suliban és az orvosin közölték vele a tényt. Csak azt nem értettük, hogy addig hogyan úszta meg, mert a szakmára való jelentkezés feltétele, az üzemorvosi alkalmassági vizsgálat volt. Szerencsétlen kénytelen volt átnyargalni más szakmára az érettségi előtt, pedig már ekkor nagyon a mélyében voltunk a szakmai ismereteknek, ráadásul nem is volt egy buta gyerek. :-\

Villanyreszelő

Nekem annyi volt az orvosi alkalmassági,hogy megkérdezte a háziorvos mit írjon az igazolásra :D Ha valaki szín tévesztő is,azért a zöld sárgát nehéz összetéveszteni bármely más teli színnel,ugyanis ez csíkos  ;)

andy78

Sziasztok olyan problémám van egy lépcső házban nyomó gombok helyére mozgás érzékelőt tetetek  minden működöt egy nap után  az egy érzékelő bekapcsol a beállított időben kikapcsol és utána neki áll villogni a lámpa, mi lehet a baj