Kisfeszültségű erősáramú berendezés tűzvédelmi felülvizsgáló, tűzvédelmi szakvizsga

Indította Zappa, 2013. január 04., 08:52:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Ezt nagyon támogatnám, mert ez gazdasági szempontból kifejezetten előnyös lenne.
Szabadidőben (ha van ilyen) fel lehetne önállóan készülni, és az útiköltséget is meg lehetne takarítani. Feltételezem, ez a lehetőség a vizsgázókat vonzaná.

Könyves Kálmán

A képen a ma kézhez kapott Elektrotechnika c. lapból egy idézet, az utolsó bekezdés érdekes a téma szempontjából. A MEE hivatalból kezdeményezi a módosítás visszavonását.

"Valószínűleg" itt is egyeztettek a szakmai szervezetekkel a rendelet megalkotása előtt. Valószínűleg jobban értenek hozzá...

Novill

Gondolom ti is kapjátok folyamatosan az oktatás szervezőktől a tűzvédelmi vizsgára való felhívásokat. Márciusban már sorozatban vannak vizsgák 18 eFt-tól 40.-eFt-ig
- Tűzgátló, füstgátló nyílászáró-szerkezetek, tűzgátló tömítések beépítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők" részére
-  A ,,14. Erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végzők" részére.
Mindezt egy egész napos tanfolyam keretén belül vizsgázással.

Nekünk felülvizsgálóknak vajon kell mind a kettő vagy csak a felülvizsgálói?

Egyébként nagy szomorúsággal tölt el, hogy az oktatás szervezők a fórumunkon nem aktivizálják magukat. Úgy gondolom sokan örülnénk neki , ha a tűzvédelmi vizsga felkészítésében itt a fórumon is a továbbképzésünkben segítségünkre lennének.   Itt gondolom erre számtalan lehetőség kínálkozik amivel csak élni kell. Vizsgázni egyébként úgyis csak az oktatás szervezőknél lehet. Nem értem miért nem lehet önzetlenül a szakmának segítséget nyújtani, ha állítólag a szakmai szintet akarjuk növelni a társadalomban.
- Hiába minden a pénzről szól! -  :)


Fecó

Hmmm, 18-40 ezer forint, egy napos tanfolyam, nem hiszem hogy komoly mentális és szakmai felkészülést igényelne. Pénztárcát mindenki vigyen magával, szerintem ennyi...

Novill

Nekem sem tetszik ez a pénz lenyúlás! Lassan már több képzés lesz mint amennyi munka van! Az EBF tanfolyamok bevezető része tűzvédelmi ismeretekről szól egyébként is. Nem szeretem ha hülyének néznek bennünket, mert mi vagyunk az a szakmai réteg akik folyamatosan képzik magunkat. De gondoljatok bele az írásbeli vizsga 90 % alatti siker esetén van szóbeli vizsga is.  Ezért változatlanul úgy gondolom minden vizsgára készülni kell és a lehető legjobb eredményt kell hozni ha már ránk kényszerítik. Így továbbra is várom az ember baráti oktatás szervezők szakmai aktivitását itt a fórumon.

Novill

Ma olvasom az egyik hírlevélben a tűzvédelmi szakvizsgáról :
Amennyiben még nem rendelkeznek érvényes szakvizsgával, regisztrált oktatásszervező cégünknél - 5 órás felkészítő tanfolyam elvégzése után - megszerezhetik.

Egyedi igény esetén a technikai feltételeknek megfelelő bármilyen településen vagy cég telephelyén lehetséges.

Az oktatás és a vizsga díja 14.500 Ft/fő.

Az ár minden költséget és díjat tartalmaz.

Zappa

Én is levizsgáztam 15e-ért.Tűzoltóként röhögve kitöltöttem 5 perc alatt a tesztet.A lényeg az ,hogy fizessünk.Ha valaki anyagot kér jelezze.

Novill

Mivel én még a vizsga előtt vagyok, így szívesen venném ha küldenél anyagot. Élérhetőségem fenn van. Kicsit félek a tesztnél a 90% elérése miatt, nekem biztos nem menne 5 perc alatt!

JUVILL


Úgy látom kevés fórumtag regisztrált a vizsgára a Talentum Továbbképző Központnál, mivel a tett ígéretükből eddig nem igen érzékeltünk semmit. ;)

sanyika

Én ma vizsgáztam, és valóban 5 perc alatt ki lehet tölteni a tesztlapokat 30 kérdés, egyik része szakmai a másik
tűzvédelemmel kapcsolatos kérdések voltak. Sokat segített az előtte megtartott 5 órás felkészítő tanfolyam.
Aki odafigyelt annak szerintem nem volt mitől félnie, így utólag visszagondolva.    Mindenkinek sikerült a 90%-ot
elérni, így nem kellett szóbelizni. Egy kalappal a vizsgázó kollégáknak.