Összes alumínium vezeték végének kicserélése rézre

Indította Xerxes97, 2024. április 28., 22:34:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Xerxes97

Sziasztok! Adott egy panel lakás amiben mindenhol alumínium vezetékek vannak sajnos. Többször is történt már, hogy túlmelegedtek pl konnektorok (kb 3) és kiégtek illetve villanykapcsolónál is előfordult már gondolom az oxidáció miatt. A lakás földelve van illetve fi relé is van beépítve. Az egyik kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet biztonságos az összes alumínium vezeték végét összekötni wago 222 vezeték összekötővel illetve alu plus pasztával? Az alumínium vezeték 2.5 mm2 és 2.5mm2 rézzel lenne összekötve. Sajnos több konnektor is láncolva van egymáshoz (azok is alumínium vezetékek) kb 2-3 szobánként így ezért is kérdezném. Az USA-ban hallottam, hogy erre a megoldásra sokkal biztonságosabbként tekintenek mintha meghagynánk az alumínium vezetékeket mivel azok akkor is oxidálódnak, ha nincsenek összekötve rézzel viszont így a wago 222 chippes megoldásának köszönhetően nem érintkeznek a vezetékek és az alu paszta miatt az oxidálódás és túlmelegedés is megszűnhet bár ott ugye copalum vagy alumicon vezeték összekötőket használnak inkább.
A második kérdésem pedig az lenne, hogy ha 3 fehér színű vezeték jön ki a csillárból akkor, hogyan tudhatom, hogy melyik a föld illetve melyik a null? Egy megoldást találtam eddig ami azt mondja, hogy a multiméterrel feszültség mérési módban  teszteljem a fázist a földdel és a fázist a nullával és amelyik érték magasabb az a föld. Nem tudom, hogy ez megbízható e? Van más megoldás?

Sztrogoff

Az összes elismert azonosítási módszer alapfeltétele, hogy a hálózat egy pontján halálos biztonsággal tudjuk, melyik vezető melyik, és ehhez viszonyítunk. Lakásnál ennek a legegyszerűbb megvalósítása az, hogy az elosztótáblánál szétszedett vezetékeket és a végpontokat kicsengetjük (majd egy életre megjelöljük).