Bővítés, Visszakapcsolás fa szekrénybe "falon kívül" új tokozott merőhellyel.

Indította zoli_varga, 2014. július 19., 10:12:13 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zoli_varga

Sziasztok!

Szeretnék tisztán látni fogyasztásmerő hely ügyben.
Mérőhely kikapcsolását csatlakozó levágással oldották meg, munkalapon új csatlakozó kiépítése előírva. A mérő fa szekrényben van (1f 25A guman táblás) . Hb1000 szekrény tervezek beszerelni.
Kérdésem hogy a régi guman  tábla alatti kötődobozok használhatók-e, ha a fogyasztásmérő hátlapját megfelelően kivágom?
Ha ez a módszer nem járható akkor milyen más módon lehet a fogyasztásmérő dobozát felszerelni a lehető legkisebb bontásra törekedve? A  csatlakozóvezeték kiépítendő NFA2X 2X16. MAl 10 helyett.

Tapatalk 2-vel küldve az én U8655-1-ről


zoli_varga

Ez nem fa szekrény, de ez milyen módon lesz ip44 védett ha a csatlakozás méretlen alu vezeték?


Tapatalk 2-vel küldve az én U8655-1-ről


Novill

Azt hiszem mi is szeretnénk ez ügyben tisztán látni, mint regisztrált villanyszerelők. Mert ez terület és ember függő. Nekem is volt egy mérőhely felülvizsgálatom visszadobva a hangzatos szabványosítási szöveggel. Az élet úgy hozta, hogy ennek a kollégának az elvégzett munkáját egy magasabb szinten kellett véleményeznem.  Ekkor lepődtem meg a kolléga negatív szakmai szintjével.
Ha jól értelmezem egy egy fázisú Hensel Basic mérőszekrényt akarsz beépíteni. Úgy gondolom,hogy a méretlen fővezetéket közvetlenül a szekrénybe kell behozni. Bekötve a kismegszakítóhoz( L) és a mérőbe (N). Ha ez nem oldható meg akkor a szekrényben fővezetéki sorkapoccsal kell összekötni. Mert így kevesebb hiba forrás lehetőségeket tudunk generálni. A szekrény hátsó oldalát ki lehet vágni, ha nem zavarja a villamos szerelvények szerelhetőséget és az átláthatóságot. A szekrényen belül a légvezetéken kívül MKh 6-os érhüvelyezett vezetékkel kell dolgozni, de lehet 10-es is  ha helyzet megkívánja. Gondolom ez fa szekrénybe lesz elhelyezve, össze is lehet csövezni.  Azért, hogy a vezeték bármikor áthúzható legyen. A házi elosztóról még nem is beszéltünk.

helcs

A mérőhely összes csatlakozását oldalról, alulról vagy felülről kell megoldani. A hátsó kivágás nem megengedett. Nem értek egyet Novillal. Émász terület.

Novill

Egyet értek ugyan veled, de de meg lévő faszekrénye helyezve a szekrényt egy kényszer megoldást jelenthet elkerülve a nagyobb bontást. A szekrényt ezután körbe lehet dolgozni, úgy, hogy nem sérül a védettsége. Közben látom a szekrény képét, aminél nincs faszekrény, itt a helcs kolléga általi leírás a jó megoldás, ebben az esetben.

zoli_varga

Logikus lenne a hátlap kivágás de az nem szabványos. Marad a védő cső, vagy a falvésés.

Tapatalk 2-vel küldve az én U8655-1-ről


Novill

Ez egy jó kérdés e vonatkozásban, hogy mi a szabványos. Mi van leírva a gyártó általi szerelési utasításban és a minősítésnél? Ezt fel lehetne tenni ide akár. A szekrény oldala sima vagy könnyített a csőméretének megfelelően. Itt elméletileg a méretlen oldalon minimum 36-os csőről beszélhetünk. A pontos furat mérettel a bevezetőt alátéttel és anyával rögzítjük a szekrényhez. Erre a bevezetőre van csatlakoztatva a cső. Ha ugyan ezen módszerrel a hátsó falán csatlakozunk, a dobozba lévő cső meghosszabbításával. olyan helyen megfúrva a hátfalat, hogy ne akadályozza a villamos szerelvények élhelyezhetőséget még utólagos vezeték behúzás esetén sem. Nem hinném, hogy megsértenénk vele a technológia előírás műszaki elvét egy fa mérőszekrénybe való elhelyezéssel. Ha ez egy műemlék jellegű épületnél lenne, vagy egy lakásnál lenne, gondolom a külső rombolás elkerülése miatt talán el lehetne fogadni. De ettől függetlenül kíváncsi lennék rá, hogy milyen előírás tiltja. Természetesen alap esetben amikor teljesen új létesítésről van szó, nem ez a helyes megoldás logikailag.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ha már hensel basic (hiába, jó a marketingje a cégnek, mert a Csatári PVT-hez képest bőven hagy kívánnivalót maga után!) lett a kiválasztott, akkor én mindenképp oldalt vinném be a mért főKÁBELT (és nem csövezgetnék) , azaz mondjuk NAYY 5x16mm2-es (sokkal olcsóbb, mint bármilyen 5x10-es réz kábel és igenis igényesebb kábelkereskedőknél kapható!) kábelt vinnék be a neki megfelelő Pg méretű tömszelencével úgy, hogy a PE erét hosszabbra hagynám és azt a közvetlen alá elhelyezett A0 méretű tokozottban kötném a fő EPH sínhez (OBO 1801 és tettestársai) , ahonnét indulhatna a 8-as köracél a földelő szondáig, s ezzel korrekt módon biztosítható lenne a PE -mérés miatti- bonthatósága. De hát ezt én csinálnám így, azaz úgy, hogy minden esélyt megadjak a megfelelő IP védettség megtartásának...

t5953

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. július 19., 19:29:13 DÉLUTÁN
Ha már hensel basic (hiába, jó a marketingje a cégnek, mert a Csatári PVT-hez képest bőven hagy kívánnivalót maga után!) lett a kiválasztott, akkor én mindenképp oldalt vinném be a mért főKÁBELT (és nem csövezgetnék) , azaz mondjuk NAYY 5x16mm2-es (sokkal olcsóbb, mint bármilyen 5x10-es réz kábel és igenis igényesebb kábelkereskedőknél kapható!) kábelt vinnék be a neki megfelelő Pg méretű tömszelencével úgy, hogy a PE erét hosszabbra hagynám és azt a közvetlen alá elhelyezett A0 méretű tokozottban kötném a fő EPH sínhez (OBO 1801 és tettestársai) , ahonnét indulhatna a 8-as köracél a földelő szondáig, s ezzel korrekt módon biztosítható lenne a PE -mérés miatti- bonthatósága. De hát ezt én csinálnám így, azaz úgy, hogy minden esélyt megadjak a megfelelő IP védettség megtartásának...

Üzenet összefûzve: 2014. július 19., 21:23:25 DÉLUTÁN

Haligali!

Vettem a beszólasaidat, ezért szeretném ha adnál egy elérhetőséget az NAYYx5 kábelhez.
kössz.

Gyurmaúr(fi-relé)

Csákó-mákó,
pl náluk biztosan sikerrel jársz: http://www.vlg.hu/, de hogy meglegyen a választás lehetősége, ezért egy másik vérprofi kábeles versenyző, aki pl a Várbazár szinte teljes NAYY-J 5 eres kábelmennyíségét szállította, tehát nem nyeretlen 2 évesek! http://www.bablena.hu/termekeink/
Hajrá!!!