KPE cső ideiglenes fogyasztásmérőhöz

Indította rajki, 2013. október 19., 15:27:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rajki

Sziasztok!

Hol lehet venni Budapesten 40-es KPE csövet egész (egyenes) szálban?
Ideiglenes mérőhelyhez kéne segédoszlopra, mert nem veszik át a 36-os MŰ I.-es csövet.  :(
Mindenhol csak tekercsben látok...
Köszi előre is!

rajki

No igen, nem 40-es az hanem 63-as (2"-os).  ???
Nagy nehezen be tudtam szerezni a PipeLife Kft.-nél, 1151 Budapest Régi Fóti út 2/b.
Csak 6 méteres szálban adják, 640.- forint + ÁFA métere.
A téma lezárható, ha más is keres ilyet, már tudni fogja hol szerezheti be.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ezt az agymenést netán az ELMŰ-ÉMÁSZ csoport találta ki? 2 collos KPE cső kell az ideiglenes mérőhely segédoszlopára? És utána majd mi lesz a 6 méternyi KPE csővel, mert ebből jobb esetben kell mondjuk 2 méter, ha ugye kiépíted a földkábeles kerti mérőhelyet, bár ugyanabba a KPE csőbe még akkor sem teheted a méretlen (mondjuk 4x25-ös NAYY, vagy SZAMkAM), illetve az 1 db (mondjuk 5x10-es, vagy 16-os NAYY) mért főkábeled, ha azok lazán elférnének egymás mellett a 2 collos KPE csőben. Nyilván, ha már van vezérelt mért főkábeled is, akkor úgy már tényleg nem lehet 1 csőbe behúzni az össz 3 db kábelt. Viszont ez esetben a mért főkábeleket úgyis Mü I-es csőbe húzná a villanyász, ergo ezért nyilván nem vesz senki 2 collos KPE csövet. Végülis, ha sok mérőhelyet építesz, akkor előbb-utóbb elfogy a csöved, hiszen az utcai oszlopon is kell az a 2.5-3 méter magasságig tartó kábelvédelem... ;)

Fecó

Bizonyára az MSZ 447 is ezt írja, csak elnéztük! Az a szomorú, hogy ezt megint valamelyik részen kérik, valamelyiken nem. Van itt pár regisztrált kolléga, kérdem Én, hányan kaptak erről levelet, hogy holnaptó így kell? Fizetünk a regisztráció megújításáért, amiért egy termékbemutatót kapunk csak. Jah, még egy kiegészítés, ha sárga vagy kék csík van rajta, az nem jó, mert az gázhoz meg vízhez van, nem szabad rajta csíknak lenni, erről hallottam már kollégáktól, Budán emiatt lett visszadobva bekapcsolás. Ha nem a fogyasztó érdekeit nézném, hogy mielőbb történjen meg a bekapcsolás, biztos már szántam volna időt rá, hogy többekkel összefogva változtassunk ezen...

helcs

Úgy látom Fecó ugyan azon a tanfolyamon voltunk. Hát az egy kész röhej volt 28.000 -ért. Semelyik kérdésre senki érdemleges választ nem kapott. A MEEVET honlapján minden közzé van téve ott tájékozódhatunk, oly annyira, hogy az egy hónappal ezelőtt beígért végrehajtási rendelet azóta sem került fel. Amúgy meg mi volt a kérdés...

Novill

Sajnos a MEE-VET honlapra feltett anyagok is hiányosak. Ami azért rossz, mert abba utólag a szolgáltató emberének van lehetősége bele magyarázni. Nincsenek a villanyszerelők nyelvére egyértelműen megfogalmazva. Hiányoznak a pontos hivatkozások a rendeletekre és szabványokra.  Annak idején többen voltunk bent az  áramszolgáltatónál az Ö meghívásukra, ígéretet tettek a problémák kiküszöbölésére. Valahogy ez is abba maradt,mint a többi.  Tulajdonképpen valószínű a szolgáltatók az állam az államban,éreztetik az erőfölényüket a gyakorlatban.  Például hol van az egyértelműen leírva, hogy a KPE cső nem lehet csíkkal jelölve?

Gyurmaúr(fi-relé)

Sajnos,Novill, az általad leírtakra is jellemző kicsiben az, ami az egész országra nagyban, azaz a totális széthúzás miatti fogáskeresés és találás az egyedül gyenge, ellentmondani nem merő kollégák munkájában. Tudomásul kell végre vennünk, hogy a zömében nyugati tulajdonú áramszolga cégeket is szívatja a hatalom, ezért ők is ott ütik, vágják mind a villanyászt, mind pedig a fogyasztót (akiből úgy mellesleg élnek), ahol csak érik. Ennek ékes példája az ,amit rajki kolléga említett, nevezetesen hogy IDEIGLENES mérő esetén az oszlop oldalára nem helyezhető fel a Mü I-es cső, mely a legrosszabb esetben is 1 éven belül elbontandó. Amit meg a KPE csővel leművelnek, arra jobb érzésű embernek görcsbe rándul az ökle! Ami pedig a különböző regisztrációs tanfolyamokat, továbbképzéseket, "szemináriumokat" illeti, nos azok -tisztelet a kevés kivételnek- olyanok, mint anno az "ántivilágban", amikor csak beszéltek, de nem mondtak semmit. Csak annyi a különbség, hogy ott nem kellett horror pénzeket csengetni, a szófosásért...  >:(

rajki

Igen, jól érzitek. ELMŰ-ÉMÁSZ területről van szó, azon belül is a darázsfészekről: ÉszakBudai Zrt.
A dolog úgy indult, hogy az ügyfelem (a fogyasztó) építkezik, van a kerítés tövében egy kitérítő faoszlop (közcélú hálózat tartóoszlopa), belül egy erről a faoszlopról földkábellel megtáplált állványon elhelyezett Hensel szekrény 1x25 Amperrel de a szekrény 3 fázisú. Mivel az oszlop vonalába szeretné építeni a kocsibeállót, így útban van, ki kell vetetni. Az ELMŰ adott rá 750.000.- + ÁFÁs ajánlatot, az egyel arrébb lévő közcélú betonoszlopon lemennek földkábellel, középről a faoszlopot kiveszik és a másik 1200-as oszlopon feljön a földkábel. Hurrá! Aztán a javaslatomra, miszerint a földkábelesítést idén már úgyse csinálják meg csináljuk meg ott az ideiglenes mérőhelyet az építkezésre. Gondoltam én barom, kérek egy sima teljesítmény bővítést 1 x 25 Amperről 3x16 Amperre, becsengette a 73 ezret, felvették szerelésre, egyszer csak cseng a telefon, nem jó a mérőhely!

Hibajegyzék:

- épített fal szükséges (a Hensel állvány már nem elfogadott)
- sorkapocs szükséges a kábel fogadására (a meglévő fázis is a kismegszakító aljába volt bekötve, a másik kettőt nem lehet úgy!)
- kábel mérési jegyzőkönyv kell, hogy a másik két fázis nem szakadt
- külön meg kell rendelni a másik két fázis felkötését a közcélúra, mert akkor kosaras autóval kell menni!!!
- és különbenis és egyáltalán...

Mindezt egy meglévő mérőhelyen, ahol tavasszal ígyis úgyis 3x40 A nappali + 3x32 A GEO tarifás mérőhelyet csinálok majd kukatárolóba építve. De addig k.va jó lett volna építkezni 3x16A az állványos Henselről. Nemnem, verjük bele a fogyasztót egy 150 ezres oszlopos mérőhelybe, amire fél év után borostyánt futtathat!

És most jön a poén:

kérdezem az ELMŰs alvállalkozót, hogy akkor mik az elvárásaitok az ideigleneshez?

Hát azt már nem ők csinálják, hanem az ELMŰ közvetlenül.
Kérdezem: kell betongyám? Hát az attól függ milyen lábbal kel fel az ELMŰ-s szerelő!!!!
Utána azt mondja: azt tudod hogy a csatit nektek kell adni és fel is kell feszíteni az oszlopra? Mondom tudom, ENSTO-t ne adjak? Aztán hallom más kollégáktól fél füllel, hogy a MŰ I-es 36-os cső nem jó ám, KPE kell. Az épületgépész boltokban kiröhögtek, hogy minek nekem főnyomócső? A központi raktárban is csak 7 méter van összesen!

Szóval most az lesz, hogy megcsinálom az ideiglenest, kérek egy kikapcsolást a régi mérésre, ugyan arra a napra kérek egy ideiglenes bekapcsolást az oszlopra, díja 15.212.- forint, átteszem a Henselt az oszlopra, megfordítom hogy a biztitábla alulra kerüljön, felülről megtáplálom KPE csőben vezetett NFA2X 4x16-ossal, megfeszítem nekik ENSTO feszítőkkel, ezek kijönnek, elviszik az egyfázisú mérőt, lekötik a régi földkábelt, felszerelik a háromfázisú mérőt az ideiglenesre, egyik droid felmászik, ráköt a közcélúra, majd leordít a kollégájának: "Ott van Csabi!!!" és elmennek...

Hát ennyi...

Gyurmaúr(fi-relé)

Szerintem dobd fel ezeket a ( előre is bocs a vulgóért, de én már lőnék, ha így szívatnának) senkiházi f@szkalapokat a MEH-nél, a fogyasztóvédelemnél, egyáltalán mindenütt, ahol csak lehet, hogy rohadna meg az ELMŰ ott, ahol van! Mi az, hogy az É-Budai kiskirályság önállóan alkot szabványokat? Hát kik ezek a senkiháziak? Ilyenért kint az NSZK-ban tarkón lőnék az RWE-s területi vezetőket, a szerelőjüket, mindenkit! Tényleg itt lenne végre az ideje annak, hogy összefogjunk, ellenálljunk, beintsünk és majd amikor az országban sehol, senkinek nem lesz elkészítve, bekötve a mérőhelye, nos akkor majd lehet bátran mondogatni, hogy naugye, milyen rossz ez a helyzet, kell minket szopatni? Kell játszani az Atyaúristent? Sajnos, ki kell mondani, hogy a villanyász érdek képviseleti szervezetek is egy nagy lósz@rt érnek, vagy azért, mert kilóra meg lettek véve, vagy mert félnek, hogy majd megharagszanak a SZOLGÁLTATÓK, akiknek a nevükben is benne van, hogy SZOLGÁL-niuk kell mindenkit és nem a mindenható Úristent játszani!!! Igenis, addig kell szivatni a rohadt RWE-t, e.on-t, EdF-et, ameddig el nem takarodnak innét és visszavenni a közszolgáltató cégeket és az alkotmányba is rögzíteni, hogy SOHA TÖBBÉ senki nem privatizálhatja, mutyizhatja el azokat!!!

Novill

Sajnos  ma már drasztikusan vissza estek az új létesítések, ezért a szolgáltató emberei között is lehet találni olyan embereket akik már lenyúlják a munkákat. Erre jók a hibajegyzékek. Mivel mindenki igyekszik beköttetni a villanyt, ezért sok esetben megkérik a hibajegyzéket kiállító szerelőt. Aki elvégzi a munkát.