Hurokellenállás mérés

Indította petike199600, 2013. január 17., 19:09:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

A tartósodrony valóban igaz, nem nulla hanem PEN. Bocs a figyelmetlenség miatt.
Az a jó ideje kb. hány év? Mert ez van kb. vagy 30 éves szerelés. Nem tudom akkoriban mennyire vették figyelembe ezeket a minimális keresztmetszeteket. Szerintem ez így is maximum csak 10mm2-es.
1f+PEN a csatlakozó vezeték. Ez rögtön a MÉRŐhöz érkezik, egy faszekrénybe és ebben a szekrényben van még felszerelve egy GUMAN táblára 2db kismegszakító. Valamelyik témában három kismegszakítót írtam. Azért bocsánat! Ma megnéztem és kettő van.
A PEN PE-N-re való szétválasztása, hogy hol történt arról fogalmam sincs. A Guman tábla mögött szerintem egy pókháló fogadna ha leszedném, tele égett, rossz állapotú kötésekkel.
Képeket talán holnap tudok feltenni.
Köszönöm a segítséget!


Üzenet összefûzve: 2013. december 23., 18:58:54 DÉLUTÁN

Ja!
És balzsi, nyaki! Köszönöm a segítséget! Már értem!

Gyurmaúr(fi-relé)

Okés, várjuk a tényfeltáró fotókat...

JUVILL



Petike!

Régen voltam itt, de úgy gondol a fórumon több helyen le van írva.
Többek között annak idején a tudásbázisban írtam erről, rajzokkal együtt.

nova

Juvill által említett leírás.
Hurokellenállás

ui.: Jó látni a régi tagokat is.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

villanyzoltan


Az érintési feszültség/földelő feszültség mi miatt lehet nagyobb mint 50V? Célműszeres ellenőrzés során a műszer nem végezte el a hurokellenállás mérést, hanem az 50V-nál nagyobb érintési feszültségre figyelmeztetett?
Mi okozhat ilyen hibát? 

czapi

Idézetet írta: villanyzoltan Dátum 2014. március 10., 13:07:47 DÉLUTÁN

Az érintési feszültség/földelő feszültség mi miatt lehet nagyobb mint 50V? Célműszeres ellenőrzés során a műszer nem végezte el a hurokellenállás mérést, hanem az 50V-nál nagyobb érintési feszültségre figyelmeztetett?
Mi okozhat ilyen hibát? 
Üdv!

Gondolom a védővezető folytonossági ellenőrzés megvolt a mérés előtt.
Milyen hálózatról van szó?

villanyzoltan


czapi

Hibaáram folyik a földelésen keresztül.

villanyzoltan

Kedves Czapi!
Köszönöm a választ!
   

Üzenet összefûzve: 2014. március 11., 09:03:41 DÉLELŐTT

Ez jelen esetben azt jelenti, hogy az épületben üzemel olyan berendezés, ami zárlatos, de mivel nincs ÁVK felszerelve nem old le semmi. A föld és a nulla között kb 30V-ot lehet mérni. (hogy kerek legyen: Egy bácsika csinált ÉVÉ felülvizsgálatot, én pedig néző voltam, és érdekel hogy mi lehet a baj. ) Multiméterrel mértem a feszt a föld-nulla között. Amikor hurokellenállást mér a műszer akkor föld-és nulla között ez a fesz felszalad 60V-ig és nem mér  az évé műszer mert lekapcsol.

savair

Sziasztok! Jómagam is rengeteg Petike álltal említett korabeli szerelésű családiházzal találkozom. Valóigaz hogy a nullázás jó értéket eredményezne de ebben az esetben nem szabad kialakítani! A bejövö nulla kétes rossz kötése miatt.. elég egy szellő ami az ezeréves aluminium nulla vezetőt a spangáról leszakítja és már kint is van a fázis minden 1 év osztályú elektromos berendezésen..   Petike szerintem csinálj egy jó földelést, szerelj fel egy Ávk.t és tesztelgesd havonta! ;)