Tűzhely bekötése

Indította Tűzhelyvadász, 2013. november 29., 21:46:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gabor968

Üdv mindenkinek!

Szeretném kérni a segítségeteket!
Most költöztem be ideglenesen egy ismerősöm lakásába.
A konyhában egy Bosch gyártmányú beépitett sütő van egy kerámia főzőlappal.
A főzőlapot probléma nélkül használták eddig, de a sütő csak ki lett próbálva évekkel ezelőtt.
Szerettem volna használni.
Bekapcsoltam, és kb.2 perc működés után lekapcsolt a fi relé.
Visszakapcsoltam és ekkor már pár másodpercen belűl lekapcsolt.
Hidegen állandóan bírja kb.2 percig.
Megnéztem a tűzhely bekötését.
3 fázisra van kötve, ebbő kettő a főzőlaphoz megy, egy pedig a sűtőhöz.
B16 os biztik vannak a sűtőhöz.
De viszont csak 1.5-ös vezeték van behúzva a biztosíték tábla, és a sütő bekötése közt.
Okozhatja-e a vékony vezeték a fi relé lekapcsolását?
Valószínűleg a sütőnek semmi baja, mivel soha nem volt használva.
Előre is megköszönném a segítségeteket!
Üdv: Gabi

Gyurmaúr(fi-relé)

Elvileg okozhatja abban az esetben, ha valahol van sérülés a kábel egyes erei közt -pl. a PE-N, vagy a PE és bármelyik L vezető közt- és mert az 1.5-ös kábel tényleg kevés egy tűzhely bekötéséhez, mint macisajtban a brumm-brumm, ezért az képes igen hamar intenzíven melegedni, pláne amennyiben kellő távolságra van a masina a mért főelosztótól! Viszont én inkább arra gyanakszom, hogy a tűzhely valamelyik belső vezetéke, kapcsolója, egyéb, áramjárta része érhet a hő tágulás eredményeként a PE hálózattal szervesen kapcsolódó fémházához, ami pontosan elég a Fi-relé leoldásához. Úgyhogy azt kéne csinálni, hogy egyrészt kicserélni a betáp kábelét 5x2.5mm2-es MT, vagy MBCu (olcsóbb) kábelre, melyet lehetőség szerint mindenféle megszakítás nélkül kéne bekötni a két végén és amennyiben ezzel is lemegy a Fi, nos abban az esetben biza egy alapos checking jöjjön a tűzhely számára! ÉS itt most tök indifferens, hogy a sütő még nem volt soha használva, mert a készülék gondolom nem pár éves?! Ez kb ugyanaz, mint mondjuk egy 25 éve gyártott W124-es Merci, mely maga a tökély, de amennyiben ez a 25 évéből mondjuk 23-at garázsban állt és csak 10ezer Km van benne, nos ez esetben nem fog hiba nélkül suhanni, sőt lehet, hogy meg se nyekken még akkor sem, ha az akksija hibátlan!

Novill

Próbáld ki fi relé nélkül jól felfűteni, kiégetni felügyelet mellett, majd kösd vissza a fi relére. Ezután már lehet, hogy működni fog rendesen. A vezeték keresztmetszetet az előttem hozzászóló szerint cserélni kell.

gabor968

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2015. június 16., 22:27:36 DÉLUTÁN
Elvileg okozhatja abban az esetben, ha valahol van sérülés a kábel egyes erei közt -pl. a PE-N, vagy a PE és bármelyik L vezető közt- és mert az 1.5-ös kábel tényleg kevés egy tűzhely bekötéséhez, mint macisajtban a brumm-brumm, ezért az képes igen hamar intenzíven melegedni, pláne amennyiben kellő távolságra van a masina a mért főelosztótól! Viszont én inkább arra gyanakszom, hogy a tűzhely valamelyik belső vezetéke, kapcsolója, egyéb, áramjárta része érhet a hő tágulás eredményeként a PE hálózattal szervesen kapcsolódó fémházához, ami pontosan elég a Fi-relé leoldásához. Úgyhogy azt kéne csinálni, hogy egyrészt kicserélni a betáp kábelét 5x2.5mm2-es MT, vagy MBCu (olcsóbb) kábelre, melyet lehetőség szerint mindenféle megszakítás nélkül kéne bekötni a két végén és amennyiben ezzel is lemegy a Fi, nos abban az esetben biza egy alapos checking jöjjön a tűzhely számára! ÉS itt most tök indifferens, hogy a sütő még nem volt soha használva, mert a készülék gondolom nem pár éves?! Ez kb ugyanaz, mint mondjuk egy 25 éve gyártott W124-es Merci, mely maga a tökély, de amennyiben ez a 25 évéből mondjuk 23-at garázsban állt és csak 10ezer Km van benne, nos ez esetben nem fog hiba nélkül suhanni, sőt lehet, hogy meg se nyekken még akkor sem, ha az akksija hibátlan!

Üzenet összefûzve: 2015. június 17., 08:20:30 DÉLELŐTT

Köszönöm a válaszaitokat!

Van még valami amit elfelejtettem.
Amikor elkezdtem olvasgatni ebben a témában azt olvastam, hogy fi relé esetén nem lehet összekötve a PE-N vezeték.
Én megmértem mérőműszerrel, és nagyon sípolt mintha össze lenne kötve.
A fi relé lekapcsolásakor már nem sípolt.
Ebből arra következtettem hogy még a fi relé előtt van összekötve valahol.
Ez egy 12 lakásos társasház.
Ennek így kell lennie?

Üdv.

macsey

Az nagy valószinüsèggel az óraszekrènyben van összekötve (megköveteli a szolgáltató) , ha a biztositék felöli oldalrol kikötöd ès úgy mérsz rá akkor nem zavar be.
Igaz ha àllandóan összeérne nem tudnád felkapcsolni a fi-relét

gabor968

Találtam a munkahelyemen egy kb. 10m hosszú  4x2.5 es dupla szigetelésű vezetéket.
Ezzel ki tudnám próbálni a sütőt , ha Lenne még egy szál benne. Azt lehet hogy  a földelés vezetéket meghagyom az eredeti 1.5 ös vezetéket. A 3 fázist, és a nullát kiváltom ezzel a vezetékkel.
Vagy csak a sütő részt kössem be, és akkor a földelés is 2.5 es vezeték lenne?
Ez csak próba lenne mert nem maradhat a lakásban egy vezeték a földön.
Ezzel ki tudnám próbálni azt hogy esetleg a falban lévő vezeték okozza e a problémát.
A fi relét nem nagyon tudom kihagyni, mert azt ott nem szeretném megbontani.
A kismegszakitóknál már könyebben megbontom, és becsatlakoztatom ezt a vezetéket.
Persze azzal kezdem hogy lent az óránál lenyomom a megszakítókat. :)

Üzenet összefûzve: 2015. június 17., 18:03:06 DÉLUTÁN

Feladtam...
Az öszes Kék vezeték össze van csavarva és a fi reléhez van csatlakoztatva.
Oda már nem fér bele az én 2.5-es vezetékem.
Van itt más gond is.
Pl a 3 klímához egy szál 1.5-es vezeték indul el... Szerintem azokat sem nagyon lehetne használni ha be lettek volna üzemelve.
Biztos spórolós kedvében volt a kedves kivitelező.
Valahogy majd kibírom sütő nélkül ezt a 3 hónapot amig itt kell laknunk.
:)

Simon Endre

Ne add fel gabor968
A sütöt, (csak azt!) Novill mester tanácsa szerint kösd az ÁVK elé! és nem utána amivel nem boldogultál a nullabumszli miatt és úgy használd a sütőt amig kiszárad vagy kiég a hiba, természetesen felügyelettel. Ezt azért merem javasolni mert volt esetem hogy nagyon lédús lepénysütésnél a felső patronkötések úsztak a kondenzátumban eközben a kelés álltal létrehozott ecet is beszállt  a buliba és lerobban a patron vége amikor a háziaszony fokozván a hőteljesítmény bekapcsolta az addíg még nem üzemelő beázott patront is. Sütést a teszt idejére nem javaslok, legfeljebb egy pár téglát hogy a hőállapot ne álljon be túl gyorsan. Volt még ÁVK-s leoldás egy másik esetben, amikor a tisztaságmániás háziasszony belefúvatta a hideg zsíroldót (30%-os kálilúg) a kezelőtáblába (levett gomboknál) még a világítás nyomógombba is. Az ÁVK-t előtte szereltem be kb. egy héttel és az volt a reakció hogy hülyeség volt erre pénzt kiadni  mert ezt korábban következmény nélkül megcsinálhatta. A háziaszonyi praktika másik gyöngyszeme; Barátnő tanácsára hibásan működő eneergomat, gombot le vizkőoldót a programkapcsolóba !!!! " lehet hogy a barátnőm kotaktsprét mondott de csak ez volt itthon" A sütő 2,3kW-ig vigan elmegy 1,5-es dróttal mivel belefér a10A-be. most üzemeltem be egy vadiújat gyárilag 3x 1,5 kábellel van szerelve.

tasligep

Sziasztok


Egy kis segítséget szeretnék kérni.Bár nem tűzhely bekötéssel kapcsolatos de meglepődtem.
Olvasgattam az interneten és itt a fórumon hogy egy ház újra vezetékelésénél müIII cső és 1,5mm2 tömör réz vezeték a használatos.Ez meg is történt.Csövekbe a villany és a konnektor vezetékek 1,5mm2 tömör réz.A mérőóra a házon kívül van egy falba süllyesztett fa dobozban.Amikor beköltöztünk le is fényképezték és akkor még nem volt gond vele.ez volt egy fél éve.A kismegszakítók házon belül vannak.Onnan egy 6mm2 vastag vezeték lett húzva a villanyóráig.Amikor kihívtam az e-on által regisztrált villanyszerelőt (csak annyit akartam volna hogy bekösse hivatalosan az órába) azt mondta hogy ez vékony.Ide 10-es kell meg ez a kialakított fa doboz amit amikor épült a ház azóta ott van az nem jó helyette egy műanyag mérőhelyet kell kialakítani és fi relé is kell.A Fi relé az ok.De ami ezelőtt fél éve még jó volt az most miért nem jó?Illetve a villanyóránál van a plombázott kismegszakító.Azt mondta hogy a villanyóra felett is kell egy.Válaszokat előre is köszönöm.

980POWER

Hagyjátok a csudába, pénzbevételszaga van. Az óra környékén gondolom volt régen is kismegszakító vagy biztosíték, oda betesztek egy főkapcsolót és abba kötitek a 6-os vezetéket, az órából kijövőt is.  Hány amperes az óra előtti kismegszakító (-ok), és hányas az órából kijövő vezeték illetve milyen hosszú a 6-os vezeték. ezek azért fontos adatok, illetve hány amperes kismegszakítókkal lettek levédve az egyes áramkörök a lakásban? Konnektorhoz jobban illene a 2,5 -ös vezeték.

Üzenet összefûzve: 2015. augusztus 03., 16:33:03 DÉLUTÁN

http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=149.msg21148#msg21148 itt kellet volna kérdezni.

tasligep

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2015. augusztus 03., 16:30:03 DÉLUTÁN
Hagyjátok a csudába, pénzbevételszaga van. Az óra környékén gondolom volt régen is kismegszakító vagy biztosíték, oda betesztek egy főkapcsolót és abba kötitek a 6-os vezetéket, az órából kijövőt is.  Hány amperes az óra előtti kismegszakító (-ok), és hányas az órából kijövő vezeték illetve milyen hosszú a 6-os vezeték. ezek azért fontos adatok, illetve hány amperes kismegszakítókkal lettek levédve az egyes áramkörök a lakásban? Konnektorhoz jobban illene a 2,5 -ös vezeték.

Üzenet összefûzve: 2015. augusztus 03., 16:33:03 DÉLUTÁN

http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=149.msg21148#msg21148 itt kellet volna kérdezni.


Volt 2 olvadó biztosíték ami felelt az egész házért.Az óra előtti kismegszakító 20A.Az órából aluminium vezeték jön 4-es.A 6-os vezeték 7m hosszú.Az egyes áramkörök 16A-es biztikkel lettek biztosítva.Külön lett szedve minden.A világítás 2 fele.Minden szoba külön 16A bizti.Külön 2P villanybojler.A konnektornál is 1,5mm2 vezeték lett húzva de azt már nem szeretném kicseréltetni.A villanyóra felett volt a régi olvadó biztosítékok.Esetleg ide ennek a helyére belehet tenni egy 2 modulú kismegszakító dobozt és bele egy FI relét?Ebbe belekötni az órától jövó vezetéket és a 6-os vezetéket.Ez megoldásnak jó lenne?Bele köthet az e-on?