Fűtésvezérlés

Indította saxooti, 2013. február 06., 17:56:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

saxooti

Üdvözlök mindenkit!

Egy bonyolultabb fűtésvezérlést szeretnék összehozni, megtervezni. Amit úgy képzeltem el, hogy ne 5 különböző kütyü, hanem egy központi vezérlés végezné a különböző feladatokat pl.: solar, 2 kazán puffertárolóval és melegvíztárolóval persze meg külsőhömérsékletszabályzással. A kérdésem végülis az, hogy nézegettem a Siemens Logo! legújabb modelljét és nagyon tetszik is csak azt nem tudom pontosan az analog bemenetre tudok ellenálláshőérzékelőt kötni vagy minden esetben kell a külön modul ami csak 2db PT100/PT1000 bekötésére ad lehőséget? Ami persze nagyon kevés. Ha valaki tudna segíteni? Köszönöm.

Marton


saxooti

Köszönöm megnéztem.
Nem néz ki rosszul a Siemens Albatros 2.3 cucc, de valahogy nem találok róla egy rendes leírást pl.: hány és milyen be-kimenete van. Miket tud vezérelni stb.

Marton

Bővebb leírást nem tudok belinkelni, még a Siemens oldaláról sem. Van anyagom több is erről, de azok olyan nagy állományok, hogy ide nem tudom feltenni. Emailban tudok küldeni anyagot.
Két bővítő modullal egészíthető ki. Esetleges alkalmazása esetén érdemes először a hidraulikai kapcsolást (vízkör) egyeztetni a készülék tudásával. A Siemensnél nagyon segítőkész a termékfelelős. Nekem is sokat segített.
Albatros elnevezés a magyarországi piacra szánt egységcsomag elnevezése, egyébként RVS.63.283, stb. a típusjelőlése.
Részben kötött, részben szabadon felhasználható ki és bemenetei vannak. El kell dönteni, hogy csak fűtés kezelés vagy fűtésre és hűtésre is kell használni.

saxooti

Én is azt hittem legalább a gyártó oldalán lesz valami infó. :(  Amit eddig olvastam róla elég biztató csak a részletekre is kiváncsi lennék, ha nem lenne nagy kérés emailban szívesen fogadnám. regisztrációnál bejelöltem, hogy (küldhetnek emailt) elméletileg látszik az adatlapomon, ha nem akkor a címem: saxooti@gmail.com


Marton


980POWER

Elektromos központi fűtés.
Radiátoros vagy padlófűtés. Még nem döntöttem el.
Szóval adott egy 120m2 alap területű ház, jelenleg 60m2 lakótérrel, de ez idővel ki lenne terjesztve a maradék 60m2 –re is. Vásárolnék egy elektromos kazánt, http://p2.vatera.hu/photos/44/5a/f687_7_big.jpg
keringető szivattyút GRUNDFOS UPS 25-40 180MM.
Egy komplett osztó/gyűjtőt, D-ÉG amelyiknek minden tagját lehet elektromosan kapcsolni és minden helységbe lenne egy AURATON 2020 SZOBATERMOSZTÁT, ez heti programozású. A radiátor pedig Dunaferr DK 22 helységnek megfelelő teljesítménnyel és tartozékokkal.
A kazán a saját hőmérsékletére működni, mint ahogyan a villanybojlerek, a szivattyú akkor indul, ha bármelyik szelepet kapcsolja a hozzátartozó termosztát.
Csinált-e valaki ilyet vagy hasonlót? Tapasztalat vagy valami ilyesmi érdekelne.


Könyves Kálmán

Ezt elektromos kazánnak hívják?

Érdekes...

Marton

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2015. január 09., 00:29:29 DÉLELŐTT
Elektromos központi fűtés.
A kazán a saját hőmérsékletére működni, mint ahogyan a villanybojlerek, a szivattyú akkor indul, ha bármelyik szelepet kapcsolja a hozzátartozó termosztát.
Gondolom relés kimenetű szobatermosztátokat használnál. Ezekkel több érintkezős reléket kell kapcsoltatni, melyek egyik érintkezője a szivattyút kapcsolja, másik pedig a zóna szelepet. Később rajzot is "küldök".

t5953

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2015. január 09., 00:29:29 DÉLELŐTT
Elektromos központi fűtés.
Hali!
Szerintem ha van lehetőséget válassz más megoldást.
Tapasztalat: nekem van egy ilyen kazánom 7.5 kw, a plussz hapelemes termeléshez,
de amikor bekapcsoltam felfűtött rendszerre, nem igazán érte magát utól.
Egyébként számolj utána, 1kwhó elektromos 40.ft.-,
25kw-os gázkazán 1óra alatt 2-3 köbm.gázt fogyaszt,= 340.ft.
Tehát a gáz fűtés 13.6.ft/kw.
Hali.