Mérőóra áthelyezés

Indította Balázska, 2013. február 10., 19:52:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Balázska

Tiszteletem az uraknak!

Lenne egy olyan kérdésem hogy kb november közepén egy kis parasztházban a közfalról kintre a főfalra egy szakival át tetettem a villanyórát , de viszont nem ploázta le mert azt mondta nem az ő dolga , elvileg ő bejelentette hogy áthelyezés történt , aztán januára 9.én ki is jött egy férfi leellenőrizni de nem az émásztól hanem valami külsős cégtől de ő sem tett rá plombát mert nem az ő dolga. na én hétfőn bementem az émászhoz ott persze semmiről nem tudtak amit nem értek hogy hogy lehet az hogy ők nem tudnak róla de majd kijönnek valamikor , na de mindegy , most egyenlőre várok , de az lenne a kérdésem  hogy lehet-e ebből nekem valami kellemetlenségem velük  , gondolok ezalatt olyanra hogy büntetés akármi...

köszönöm előre is a válaszokat

Gyurmaúr(fi-relé)

Hajjaj, de még mekkora; láncra fognak verni, zsákot húznak a fejedre és agyba-főbe fognak verni az egyik elhagyatott Diósgyőri üzemcsarnok mélyén!  ;D Félre a tréfát; jól tetted, hogy önként,dalolva bejelentetted, ezzel az imént említett szcenáriót úsztad meg, de remélem készíttettél jegyzőkönyvet, illetve fotókat, sőt egy -akár mobillal készített- videó lett volna a legjobb, melyet legalább 1 tanú jelenlétében forgatsz. Elképzelhető, hogy meg fognak téged gyanúsítani áramlopással, szerződésszegéssel, a nem létező plomba megrongálásával, eltávolításával, ezért lenne fontos, ill lett volna fontos mindent aprólékosan dokumentálni, mielőtt befáradtál a nagyságos ELMŰ-ÉMÁSZ gruppe nem tom, melyik helytartóságára. Amennyiben fenyegetőznek, javaslom, azonnal hívj rendőrt és ha tudod, mikor teszik tiszteletüket, akkor feltétlen legyen jelen még valaki, akinek nem fog inába szállni a bátorsága, ha a cég pitbulljai rád vicsorognak, merthogy be fognak próbálkozni, az 7szentség. Persze, lehet, hogy egyik csicskájukat küldik ki -hisz már lassan nem lesz saját szerelőgárdájuk, mert ők olyan hátrányos helyzetűekké váltak a sok-sok ágazati szívatás okán, hogy kénytelenek voltak ú.n. "élőköltséget" is csökkenteni-, akik még inkább szeretnek "precízek" lenni, ergo még inkább benne van a lábukban a boogie, hogy na, mostaztán ők jól megmutassák, ki a legény a gáton! Mindenképp légy komoly, határozott és amennyiben bármi törvénytelenséget szeretnének veled, veletek szemben elkövetni, ne habozz kihívni a yardot!!! Sok sikert!  :)

Üzenet összefûzve: 2013. február 10., 20:10:33 DÉLUTÁN

Még 1 kérdés; legalább szabványosan lett kialakítva az a mérőhely, vagy épp abból, ami a szakinak a kombi Zsiga hátsó részében volt, mert amennyiben még a mérőhelyed sem szabványos, nos akkor... No,ezt már nem is mondom tovább! Javaslom, hogy készíts nekünk 1-2 képet, így talán tudunk neked mondani valami megnyugtatót.

Balázska

köszönöm a válaszod az a külsős akárki csinált képeket meg van róla papírom arról hogy ő ki jött ellenőrizni , de viszont lakatlannak van bejelentve az épület mert felújítés alatt áll és nincs rákötve semmi az órára mert kivan tépve minden vezeték a falból... egyetlen egy konektor van az órában úgyhogy kb csak maga az óra van , mondjuk velem berükre akadnak mert engem nem nagyon tudnak átverni de holnap megint be megyek kicsit ugatni velük hogy sürgessem a dolgot azért...

Üzenet összefûzve: 2013. február 10., 20:16:55 DÉLUTÁN

ebből a képből ki tudtok venni valamit? most ez van jelenleg. de elvileg igy kell kinéznie :)

helcs

Ez az áthelyezés csak úgy simán nem megy, mivel érinti a méretlen csatlakozóvezetéket is. Ha egy másik helyen létesül a mérőhely akkor annak új szabványos tipusúnak kell lennie, és regisztrált villanyszerelő kell hogy szerelje. Szabályosan ezt egy teljesítménybővítés keretében lehet elintézni, igénybejelentés útján. Nem értem, hogy mi történt ezesetben a csatlakozó vezetékkel ha áthelyeztétek a mérést egy másik helyre.
Most már látom a képet is kb ez volna az, csak nem látom a tetőtartót a mérőhely fölött.

Balázska

Hát én bementem az émászhoz onnan elküldtek hogy ezzel ők nem foglalkoznak szóltam egy regisztrált szerelőnek és annyi történt hogy közfalról levette az órát ami kb az ajtó környékén volt és ugy tette ki hogy ameddig a bejövő vezeték ért oda tette az órát én sík hülye vagyok ezekhez de van egy olyan érzésem hogy ez miatt most be is fogok szivni vele áááá ezeket kifilézem ha megbüntetnek már csak azért is mert amikor hozzájuk fordultam elhajtottak

Üzenet összefûzve: 2013. február 10., 20:29:27 DÉLUTÁN

na a tetőtartó az érdekes mert a másik oldalon van ma hallottam róla hogy talán ezt így nem is szabad de eredeitleg is ott volt ahoz nem lett nyúlva

helcs

Hát ha így simán bemész persze hogy elhajtanak. Dokumentum ! Igénybejelentés, kivitelezői nyilatkozat, csatlakozó műszaki dokumentáció. Ezekkel menjél az ügyfélszolgálatra. Speciel én ezt megteszem az ügyfeleim helyett, mivel nem várható el senkitől, hogy elsőre eligazodjon a szolgáltató útvesztőiben.

Balázska

de ezeket elvileg bevitte helyettem a villanyász úr miután át tette az órát ki is jöttek ellenőrizni ahogy leírtam de az a tetves plomba idegesít hogy azt elvileg most kinek kéne feltenni ha nem a szerelőnek és nem is annak aki kijött le ellenőrizni?

helcs

Az előző mérőhelyre kellett kérni egy pecsétzár-bontási engedélyt, mérőáthelyezés címen. Most be kellene jelenteni, hogy az áthelyezés megtörtént és kérni a pótlást.
A regisztrált szerelő feladata.

Balázska

értem és köszönöm holnap felhívom a szakit hogy valamit csináljon mert ez így nem lesz jó és lassan rá szeretnénk kötni a az egész renszert már

JUVILL


Igyekezz, mert egy pár ronggyal megvághatnak az elmaradt bejelentés miatt.