Retro villanyszerelő gyakorló panel

Indította petike199600, 2013. március 16., 10:59:57 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Iskolában a tanárommal( lehet ismeritek,mondta hogy kérdezzem meg.A neve Tájmel József) kitaláltuk hogy csinálok egy retró panelt.
Kérte hogy csináljam meg a huzalozási rajzát a panelnak.Most ez én megcsináltam.Felteszem ide,kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Terített huzalozással fog készülni a panel.Teszek fel a panelről is képet.(Nem a sajátomról hanem az iskolai retróról.)
Szerintem hasonlít rá.
Várom a véleményeteket! Kész van a saját panelom is,mármint fel van szerelvényezve.Terített huzalozás kész.Ha érdekel valakit teszek majd fel arról is képeket)

Villanyreszelő

Üdv Petike!

Jól látom hogy a transzformátor PE pontja nincs bekötve a huzalozási rajzon?

petike199600

Javítottam de szerintem így rosszul néz ki mert van rajta kereszteződés.

Villanyreszelő

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 16., 14:42:47 DÉLUTÁN
Javítottam de szerintem így rosszul néz ki mert van rajta kereszteződés.

Ha bele nézel a laptoppal a fürdő kádban témába,akkor láthatod,hogy éppen ilyen védő vezető folytonosság hiba miatt is, történt egy halálos baleset.
Szerintem a tanárt sem fogja zavarni ha ad valaki az érintés védelemre,sőt én még a lépcső házi automata világítás izzóihoz is ki  vezettem,pedig nem volt bekötés pontja.A tanár plusz pontot adott rá.
Talán ha kicsit át lenne szerkesztve a rajz,akkor el lehetne menni a vezetővel máshol is.

petike199600

Alakítottam rajta egy kicsit így nem megy át annyi vezetéken és talán nincs is annyira szem előtt.

Marton

Petike!
Tisztulna kissé a huzalozás ha a motor sorkapocshoz a hozzá közelebbálló 2. mágneskapcsolóról vinnéd a vezetékeket.
A trafó primér oldalán a nulla vezetékbe nem tennék olvadó biztosítékot.

petike199600

Az olvadót nem változtatom meg mert így beszéltem meg a tanárral.
Szerkesztettem a rajzon.
Így milyen?

Marton

A főáramkör így tisztább lett. Közben közelebbről megnéztem a vezérlő kör huzalozását is.
Van kettő hiba.
Egyik, a begombok nem jól vannak bekötve. A záró illetve nyitó érintkezőik vannak félig bekötve, tehát így nem tud müködtetni. Nyomógomb keresztretesz előkészítésre jó!
Másik, a mágneskapcsolók keresztretesz érintkezői a "pillanat" körbe és nem pedig közvetlenül a tekerccsel vannak sorba kötve. Ez így nem elfogadott. Az igaz viszont, hogy huzalozás szempontjából így könnyebb.

petike199600

A nyomógombos dologra a felhívásoddal rájöttem hogy nagy hülyeséget csináltam.Köszönöm!
Viszont a második hibát nem értem.Lennél szíves egy gyors rajzot készíteni hogy megértsem? Vagy  ha valahogy elmagyaráznád az is jó lenne.
Köszönöm szépen!

Marton

Készítettem egy rajzot kérésednek megfelelően. A panelodon az első verzió van, a másik változatot kellene megvalósítani, hogy minden pillanatban legyen keresztretesz, ne csak meghúzás pillanatában. Nem üzemszerű, de ha valaki pl. próbálkozás közben kézzel benyomja a mágneskapcsoló mozgó részét miközben a másik húzott állapotban van, nem ejti ki az előbbit miközben "rányomódik" a másik, azaz fáziszárlat jön létre a főkörben.