Almérõk

Indította deve94, 2012. június 03., 22:42:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

deve94

Tisztelt Kollégák!
Tanácsot kérnék:
Egy telken két ház van. A második épületet újítanánk föl teljesen, szinte alapig visszabontva. Démász villanyóra a kapunál 3×25A; az épülethez földkábel jön. 5 lakás lesz kialakítva. Kérdésem, hogy a házban kialakított elosztóhoz, almérõkhöz van-e, lesz-e köze az áramszolgáltatónak? A háznak elvileg egy tulajdonosa van (és lesz), aki a lakásokat bérbeadja. Elegendõ a teljesítményigényt növelést kérni a fõmérõnél a lakások szüksége szerint és lakásonként, pedig csak beszerelni sima direktmérõket, a "házi" mérésre? Sajnos nincs még ilyen területen sok tapasztalatom, és egyedüli villszerelõként belecsöppenve kellene megoldanom az egész építkezést. (a tulaj, munkáltató alkalazottja...)
köszönettel:  Deve94

nyaki

Üdv!
A szolgáltatói mérõ után gyakorlatilag azt csinálsz, amit akarsz, feltéve, hogy a  szabványos és persze biztonságos szerelés szabályait betartod. Az almérõket lehet hitelesíttetni, de ha a bérlõ nem okoskodik, akkor nem kell, mert ha boltban veszed, akkor nagy valószínûséggel ezt a gyártómû már megtette, de errõl hivatalos jegyzõkönyvet nem fog adni. :)

Novill

Célszerû viszont olyan technikai megoldást alkalmazni, ami alapján egyszerûen rombolás nélkül átlessen alakítani fõmerõknek is. Tervezõi kötelezettség van már ekkor öt lakás esetén. Vagy lehet egyenként próbálkozni idõ eltolással.

Laca83

Tisztelt deve94! Én osztom  novill véleményét.Az hogy késõbb sem lesz-e más a tulaj ,mint most azt még nem lehet kp-nak venni. Érdemes úgy kialakítani mindent,hogy az áramszolgáltató csak átvegye,és a mérõcserén kívül ne kelljen "vacakolnia".Mert ha nem megfelelõ a kivitelezés akkor ,jön a bontás,stb és az plussz költség mindenkinek.

helcs

Tisztelt regisztrált kollégák! Segítséget kérek az alábbiakhoz a tapasztalattal rendelkezőktől. Adott egy családi ház, a villamosenergia vételezése szabványos mérőhellyel 32 A erejéig megoldott. Ennek a háznak a melléképületében vállalkozás működik, melynek villamosenergia-felhasználását a fogyasztó szeretné  kiadásként a NAV felé mérés alapján könyvelni, vagyis almérőre lenne szüksége. Az almérés műszaki oldalát tekintve melyek a mérőhely kialakítás feltételei a joghatás tekintetében,  nem tudom, hogy a NAV milyen megoldást fogad el ami az elszámolás hivatalos alapjául szolgálhat. Indítok a NAV felé is megkeresést, de annak az átfutása hosszabb időt vesz igénybe, a megrendelő viszont gyors választ vár. Kérem, hogy aki tud az segítsen  néhány mondattal.

Könyves Kálmán

"MiD" tanúsítvány:
Fogyasztásmérésen alapuló pénzmozgás esetén csak hitelesített mérő használható. Az adott ország hivatala által végzett beminősítést helyettesítheti a gyártói MID tanúsítvány 2006 októbere óta az MID 2004/22/EC Európai Uniós direktívának köszönhetően."

Nem vagyok regisztrált szerelő, csak az előző munkahelyemen sok épület bérbe volt adva. Olvastam pár éve az ezekre vonatkozó követelményekről(technikai, elszámolási, jogi) de most hirtelen nem találom az anyagot. Ha mégis meglesz, belinkelem.

sanyika

Idézetet írta: helcs Dátum 2015. október 22., 19:02:53 DÉLUTÁN
Tisztelt regisztrált kollégák! Segítséget kérek az alábbiakhoz a tapasztalattal rendelkezőktől. Adott egy családi ház, a villamosenergia vételezése szabványos mérőhellyel 32 A erejéig megoldott. Ennek a háznak a melléképületében vállalkozás működik, melynek villamosenergia-felhasználását a fogyasztó szeretné  kiadásként a NAV felé mérés alapján könyvelni, vagyis almérőre lenne szüksége. Az almérés műszaki oldalát tekintve melyek a mérőhely kialakítás feltételei a joghatás tekintetében,  nem tudom, hogy a NAV milyen megoldást fogad el ami az elszámolás hivatalos alapjául szolgálhat. Indítok a NAV felé is megkeresést, de annak az átfutása hosszabb időt vesz igénybe, a megrendelő viszont gyors választ vár. Kérem, hogy aki tud az segítsen  néhány mondattal.


Melyik területen?  ELMŰ-ÉMÁSZ vagy E-on

helcs


sanyika

Idézetet írta: helcs Dátum 2015. október 22., 20:19:32 DÉLUTÁN
ÉMÁSZ területen vagyok.

Sajnos akkor nem tudok segíteni, ÉMÁSZ területen nem volt még ilyen feladatom, nem ismerem az eljárást.
E-on-os területen van folyamatban ilyen munkám.
 



NagyPS

Két megoldásod van:
1. olcsó; kell egy hitelesített mérő azt be kell szerelni az elosztóba amiről megy az üzlet, majd írtok egy megállapodást hogy az x mérő által mért adatok alapján a szolgáltató által kiszámlázott tarifával kiszámolásra kerül a fogyasztás.

2. drága; ki kell építeni egy csoportos mérőhelyet a mostani helyén onnan vinni az épülethez a betáplálást és két mérési pontra szerződni a szolgáltatóval.