Kültéren nem működő mozgásérzékelő

Indította Batya, 2015. november 29., 20:42:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Batya

Sziasztok, Üdvözlök mindenkit!

Olyan ügyben kérnék a segítséget, hogy vásároltunk 1db mozgásérzékelős halogén reflektort.
Bekötése "nem jelentett gondot" , de olyan hiba keletkezett,hogy csak lakásban működik,
amikor kültérre teszem ki, nem kapcsol be ...

Ebben kérném a segítséget,hogy mi lehet a probléma ...

JUVILL


Feltételezhetően rosszul lett bekötve kültéren, vagy nem megfelelően van beállítva a érzékelő.

Batya

Ezt a problémát kiküszöbölve készítettem úgy el,hogy dugót szereltem a végére és a fázis helyét megjelölve dugtam be a konnektorba, valamint a beállításokhoz nem nyúltam ... /A Lux beállítást a nappali és az éjszakai közé állítva próbáltam ki a lakásban .../

nyaki

Üdv!
Ha tényleg minden bekötési pont a helyén van, akkor egyik lehetőség, hogy egy gyengébb minőségű PIR modullal van szerelve. A PIR érzékelőben vagy nem működik a hőkompenzáció, így a munkapontja elmászik a hidegben, esetleg az érzékenysége túl nagy és az erősítőrésze begerjed hibás értékű alkatrészek alkalmazása, valamelyik trimmer kontakthibája/beállítása vagy a gyengélkedő tápszűrése miatt. Sajnos minden mindennel összefügg az erősítőhurokban.
Javítása körülményes is lehet, ezért ha nem értesz hozzá, inkább vidd vissza garanciába.

Villanyreszelő

Jó estét!
A mozgásérzékelőn van fényérzekelő kapcsoló?
Ha igen,akkor fénynél felszerelve le kell takarni az érzékelőt akkor működik. Napközbe nem fogyaszt így.

Batya

Üdv Ismét!

Köszönöm a tippeket és a javaslatokat ... :)
Valami mait már működik,lehetséges,hogy a kinti nappali fény zavart be,
többször "indítottam újra" ezek után kezdett el működni.

Még egyszer Köszönöm ...