LED fényforrások

Indította etfLED, 2012. augusztus 14., 08:55:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

etfLED

LED fényforrásokat importálok Kínából
A termékeket gyártótól szerzem be nem az ebay-en
Amennyiben valakit érdekel ilyen termék és szeretne bõvebb információt keressen meg
Ha szeretnél gyors választ akkor írj az email címemre
etfled@gmail.com

etfLED

 ???
Elég szomorúan tapasztaltam van az utóbbi napokban.
Nem ismerik az emberek a LED jelenlegi teljesítményét és horribilis összegeket dobnak ki már lassan kifutó termékekért :-X

nova

Ha gondolod akkor a lenti linken található fórum részben (világítástechnika) indítsd egy új témát a Led teljesítménye téma névvel és oszd meg ez irányú tapasztalataidat a fórum látogatóival. Hátha olyan dolgokra világítasz rá melyekre még nem is gondoltunk vagy nem tudtunk róla.


Világítástechnika - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

Idézetet írta: etfLED Dátum 2012. augusztus 15., 15:51:08 DÉLUTÁN
???
Elég szomorúan tapasztaltam van az utóbbi napokban.
Nem ismerik az emberek a LED jelenlegi teljesítményét és horribilis összegeket dobnak ki már lassan kifutó termékekért :-X
Van aki ismeri, és vannak akik ismerik. :)
Nem a LED-ekkel van gond, ezek nagyon korszerûek. Hanem az árakkal.
A fórumon már volt ilyen téma. LED csõ, vagy fénycsõ. Elég sok hozzászólás volt.
Ezt is megtalálod a világítástechnika témákban.
Az kétségtelen, hogy nem záporoznak a hozzászólások a jelenlegi témában.
Elolvastam, mikor indítva lett. Akkor felvetõdött bennem egy - két gondolat, de nem szóltam hozzá.
Ha volna lehetõséged a termékrõl, termékekrõl mûszaki adatlappal szolgálni, feltehetõen nagyobb lenne az érdeklõdés.
Tudom, ez nem kereskedõi fórum, de megérne egy összehasonlítást az ugyan ilyen termékek között az áraikkal.
Az, hogy eleve úgy indítottad, hogy Kínából importálod...
Nagyon sok minden ott készül, ezt is tudjuk. Meg azt is sokan, hogy vannak termékek, melyek minõsége kívánnivalót hagy maga után.
És végül.
Ki minõsítette idehaza Magyarországon ezeket?
Bocsáss meg, nem azért írtam, hogy kekeckedjek, és ellenpropagandát fejtsek ki.
Nem ez a célom. Ha tisztábban láthatnánk a terméket, azt megköszönném. ;)


etfLED

a szabad áruforgalom megakadályozza a minõségileg nem megfelelõ termékek megjelenését
amennyiben az eladó állítja , hogy ez megfelel a ce szabványnak és nem sugároz illetve a vámosok nem szedik szét akkor a termék eladható
Innen jön a tájékoztatás rész plusz a csomagolás , értékesítési csatorna ,a "Brend" aminek a költségét neked kell kifizetni
A saját termékeimet ce jelöléssel hiányos használati utasítással és fehér dobozban küldöm a vásárlóimnak immár lassan x éve
Eddig még nem volt minõségi problémám mert a beszerzett holmit itthon tesztelem saját mûszereimmel és a saját helyiségemben
Ezután adom el de csak annak akinek ilyen kell
Vannak nekem is himihumi termékeim amiket azok vesznek meg akiket csak az ár irányít de még ezek is jobbak azoknál a termékeknél amiket alandL.. vagy a Txscx
értékesít
Nos ha már belekezdtem akkor leírom , hogy miért is nem írom le a mûszaki adatokat:
Nos a legtöbb vásárló nem tudja õket értelmezni
egyáltalán mi az a félvezetõ , meg mi az , hogy hogyan állítja elõ a fényt Milyen a fény színe hány lumenes  milyen a sugárzási szöge

JUVILL

Idézetet írta: etfLED Dátum 2012. augusztus 15., 21:29:42 DÉLUTÁN
a szabad áruforgalom megakadályozza a minõségileg nem megfelelõ termékek megjelenését
amennyiben az eladó állítja , hogy ez megfelel a ce szabványnak és nem sugároz illetve a vámosok nem szedik szét akkor a termék eladható
Innen jön a tájékoztatás rész plusz a csomagolás , értékesítési csatorna ,a "Brend" aminek a költségét neked kell kifizetni
A saját termékeimet ce jelöléssel hiányos használati utasítással és fehér dobozban küldöm a vásárlóimnak immár lassan x éve
Eddig még nem volt minõségi problémám mert a beszerzett holmit itthon tesztelem saját mûszereimmel és a saját helyiségemben
Ezután adom el de csak annak akinek ilyen kell
Vannak nekem is himihumi termékeim amiket azok vesznek meg akiket csak az ár irányít de még ezek is jobbak azoknál a termékeknél amiket alandL.. vagy a Txscx
értékesít
Nos ha már belekezdtem akkor leírom , hogy miért is nem írom le a mûszaki adatokat:
Nos a legtöbb vásárló nem tudja õket értelmezni
egyáltalán mi az a félvezetõ , meg mi az , hogy hogyan állítja elõ a fényt Milyen a fény színe hány lumenes  milyen a sugárzási szöge
Nem vitatkozom. A mûszaki ismertetõ a te álláspontod, én csak jót akartam. :)
A leírtakhoz csak annyi megjegyzésem volna, hogy a fórumon villamos szakemberek vannak, mint tagok.
Hogy a vásárlók zöme nem ismeri a mûszaki jellemzõket, ezt nem tudom megítélni.
A fórum villamos tagjai viszont tisztában vannak azzal, hogy mi a félvezetõ, a fény milyen színekbõl áll. Azzal is, hogy a fényáram egysége a lumen, és a megvilágítás egysége a lux. A fényforrások diagramjáról is szerintem le tudjuk olvasni a sugárzás szögét.:)

Novill

Én is úgy gondolom, hogy itt a fórumon azért többségében vagyunk akiknek nem kell elmagyarázni mi a  félvezetõ, lumen, lux,stb. De azért a kereskedelmi marketing sem áll igazán a helyzet magaslatán. Ha megnézzük a különbözõ fényforrások mûszaki adatait, akkor mindegyik termék forgalmazója a saját termékét népszerûsíti. Az összehasonlító mûszaki paraméterek magyar nyelvû táblázatai nagyon hiányosak, mintha csak arra törekednének, hogy igazából ne ismerjük meg pontosan a termékeket. Nagyon sokszor el hallgatják a hátrányokat, hibákat és csak az elõnyöket hangsúlyozzák. Kicsit átvitt értelem hasonlít a gyümölcs kereskedelemhez leszedik a félérett gyümölcsöt, utaztatják több kézen keresztül, míg elég drága lesz. Sokan vagyunk, vásárlással próbát teszünk hátha jó lesz a gyümölcs, de csalódunk többnyire, míg lassan idõvel elfogy.Sokszor veszek részt szakmai továbbképzéseken és ennek keretein belül a forgalmazó cégek bemutatják termékeit, melyet dicsérnek, nem teljes körû ( elõny, hátrányok, gyakorlati tanácsok)ismereteket adnak át. Viszont mi szakemberek a gyakorlatban rá jövünk a szakmai buktatókra, így a nem megfelelõ termékeket nem ajánljuk és nem szereljük. Ilyen problémák sok esetben az öntapadós ledek ragasztása, bizonyos sínekbe az utólagos ledek befûzése, mûanyag fedelek nem behelyezhetõsége bizonyos körülmények között , stb.

etfLED

nos igen a marketing néha megtévesztõ
hiszen tudjuk hogy az a led fényforrás nem fog 50000 órát világítani akármilyen körülmény között sem
a Philips nem olyan régen mutatta be Amerikában az elsõ olyan termékét ami garantált 20000 órát világít
ezért aki ezzel kampányol hogy sokáig jó (15-20 év ) az nem mond igazat
a termékeimet azoknak ajánlom akik szeretnének olyan fényforrást használni ami csökkenti a világítás költségeit a jelen idõben és nem akar annyit költeni aminek a megtérülése majd évek múltán tapasztalható

A led szalagokat sok himihumi vállalkozás árulja mert sokan használják és nagy a megszerezhetõ profit vele
persze az eladás után megszûnik a garancia hiszen ha leesik akkor azt mondják , hogy nem volt megfelelõ a felület elõkészítése
az aluminium profilok drágák , ezért választják a ragasztást igaz utána csak a szalagot kell cserélni ha gond van



Novill

A led még divatnak számít szerintem, ezért csak fõleg azok költenek rá akik megengedhetik maguknak. Nem tudom végzett-e valaki számításokat gazdaságossági szempontból a led és egyéb fényforrások tekintetében. Az adott terület helyi vagy általános világítás kialakításának (beruházásának) a megvalósulási költségei a ledes, halogén, fénycsöves, kompaktcsöves, stb. fényforrások esetében (táblázatosan) a megvilágítás tükrében melyik a kedvezõbb. A másik kérdés az egészségre gyakorolt hatásuk, és az energia felhasználásuk a tápegységekkel, elõtétekkel együtt.
Valóban az alu profilok (sínek) drágák. Ezek között már nagy a választék, viszont én is állíthatom, hogy drágák. A sínes megoldás praktikus esztétikai és cserélhetõségi szempontból. A ragasztásos (tartós) módszernél az utólagos csere esetén a felragasztott felület sérülhet. Sajnos már találkoztam olyan lesszalaggal, amelyik kb. 3 hónap után  néhány led pont nem világított. Gondolom kevesen vannak akik neki állnak a szalagon belül javítani, inkább a teljes csere jöhet számításba. Sok esetben a beépítési hely nem is hozzá férhetõ.

etfLED

itt jön számításba az hogy a kereskedõ a legolcsóbb beszerezhetõ terméket szeretné kínálni minél drágábban , és azután hogy megvetted többé nem érdekli hogy mi van veled mert jobb neki egy métert eladni 3 4 szeres áron mint azt mondani hogy ez egy olcsó verzió használj belõle minél többet és ha baj van nem okoz túl nagy költséget a csere
A termékeimbõl még nem tettem föl adatokat (idõ hiányában) de megpróbálom mihamarabb pótolni

Üzenet összefûzve: 2012. augusztus 17., 19:10:51 DÉLUTÁN

Ez egy nagyon jó termék viszont az ára nagyon hamar lesüllyedt mert nagyon sokan kínálják sokszor nagyon olcsón (számla+garancia nélküli verziók)
A vásárló nem veszi észre azt , hogy ha valóban olyan jó a termék akkor miért nincs rá garancia
Találkoztam olyan vásárlóval aki arra panaszkodott hogy olcsón vette és gondja is volt vele (földelés , szigetelés, törött üveg vízállóság)garancia persze nincs.
Van belõle szürke és fekete , van olyan aminek a fény terelõ lemezei kisebb szögben szórják a fényt ezért erõsebb elvileg a fénye
Itt jön a LED tipusa (gyártó függõ) nem mindegy , hogy milyen a beépített driver mármint mekkora teljesítményt bír leadni
Találkoztam 12Vos 10w LEDel aminek az adatai alapján 600lumen fényárama van
Az általam forgalmazott lámpa adatai alapján 1000lumen a teljesítménye , szimpla mérés alapján a fénye 1500lux 1m távolságból a fény színe napfény színû meleg fehér fényû lámpa. kb fél óra után éri el a 60 fokos testhõmérsékletét amit tart a lekapcsolásig
Az eladási mérlegem alapján eddig még nem kellett cserélnem egyet sem pedig mûhelyek autómosók is használják
Ajánlatos olyan helyen használni ahol világíthat sokáig , bírja a mozgásérzékelõs fel le kapcsolgatást de szerintem lehet hagyni folyamatosan is világítani mert nagyon csekély a fogyasztása.
Van esetleg nektek tapasztalatok a termékkel kapcsolatban, mert hallottam egy s mást az aukciós termékekrõl?