Villamos hálózat probléma

Indította Sireyya, 2011. január 27., 13:57:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

miki

Vannak az úgynevezett él világítós kapcsolók, melyeknél a kompakt csöves lámpák halványan világítanak. Itt az él világító rész kiszerelésével vagy kapcsoló cserével megoldódik a probléma. Nem tudom, de lehet, hogy a Lednél fennállhat ez a megoldás.

Akkor most ezeken a kapcsolókon milyen jelölést látsz nyilak merre mutatnak, mennyi van belõle? Típusszám? Szerintem ez sokat segíthetne.

Bende Sándor

na ez ugynézki,hogy alul van egy bekötés ott L' van fentvan két bekötés ott nincsen jelölés a led bekötése mert ahogy ezt amit kivettem nézem rugora van a led lába kötve az meg átlosan van L' és átlosan a másikhoz kötve.A kapcsolo tipusa nemtudom lehet ezaz Kema eur és ittmég látok egy olyant,hogy kbi 2-101 j meg van itt egy rajzmég .

Bende Sándor

bocsi rosszul irtam csak két bekötése van  ennek amit kivettem l' és vele szemben egy most nézem nincsen csavar a másik felén fiába van rajt luk.

Bende Sándor

a válto kapcsolonál van 3 a simáknál végignéztem mindet csak 2 bekötési pontvan.Pl a váltonál egyik helyen ilyen van váltoban de viszont ott nincsen ilyen irányfény bennük a másiknál van.

Bende Sándor

esetleg ötlet,hogy aledis megmaradjon mert félö hogy a lépcsön a kislány leesik mert nemlátja hol a kapcsolo ugyanis a lépcsötöl 50cmrel beljeb van a kapcsolo igy látja holvan meg tudja,hogy lépcsö jön utána.Ugylátom egyenlöre marad a hagyományos égö.Mert se energia takarékost se ledeset nemtudok beletenni.Csak azt nemértem hogyan adhat át a kapcsolo hétvégén ha lessz idöm akkor kiváncsiságbol csinálok egy olyant hogy hosszabitoval viszek nulát a kapcsolohoz majd megnézem multiméterel melyik állásban mennyi áram folyik át rajta.Igaz még akorse tudom mit csináljak vele,hogy jolegyen.esetleg nagyobb ellenálás a kapcsoloba de megmondom öszintén nemvagyok vilanyszerelö asztalos vagyok igy nemakarok a biztonság rovására hozzányulni.

nova

http://www.novill.hu/magazin-fooldal/kezdo-lepesek-villanyszereloknek

Egy kis segítség a kapcsolón lévõ szám beazonosításához. 101 és ehhez hasonló számok határozzák meg a kapcsoló típusát, mely minden kapcsolón megtalálhatónak kell lennie.

IdézCsak azt nemértem hogyan adhat át a kapcsolo hétvégén ha lessz idöm akkor kiváncsiságbol csinálok egy olyant hogy hosszabitoval viszek nulát a kapcsolohoz majd megnézem multiméterel melyik állásban mennyi áram folyik át rajta.

A kapcsolóknak minden esetben a fázist kell megszakítaniuk, NEM a nullát. Valószínûleg az élvilágításon keresztül vezethet? Csinálj egy képet és töltsd fel ide, a fórum használatáról van egy kis leírás, mely segíthet ebben.

http://villanyszerelo.forum.hu/villanyszerelo-forum-kozlemenyek-14/villanyszerelo-szakmai-forum-hasznalati-utmutato/

Hátha akkor jobban látjuk mi is és tudunk segíteni, ellenállásokkal nem érdemes játszani.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

azt tudom,hogy a fázist kell megszakitani igy isvan de mégis marad rajta valamenyi fessz ezt akarom majd nulával kimérni a kapcsolorol mérek multiméterel különbözö pontjain de ugye ahoz kell nullais hogy mérni tudjak.arra vagyok kiváncsi mostmár azért akarom kimérni menyi az a fessz ami otmarad.

nova

Ja akkor félre értettelek :) így már jogos, de földeléshez is tudsz mérni ha megfelelõ a földelési rendszer.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

Ja én erre gondoltam csak a héten éjszakás vagyok idöm meg kedvemsincsen méregetni.De eddig abban voltam a kapcsolo azértvan,hogy teljesen lekapcsoljon mostmeg kiderül mégse teljesen veszi el az áramot.Mert ha jol ellemzem az L' hoz kell a fázist kötni a másikhozmeg a kimenetet.Meg a ledetse értem mért kell mind a két lábának egy egy rugohoz csatlakoznia.

Bende Sándor

mivan akkor ha az egyik lába alá egy gumi szigetelést teszek atolmég világit-e a led??????????