Lakások felülvizsgálata, bérbeadás vagy tulajdonos váltás esetén.

Indította Tret, 2021. március 13., 19:44:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

T. tret!
Mostmár három Kolléga is leírta a pontos értelmezést. Remélem, hogy Te is elfogadod!

Fecó

Én úgy látom, ameddig nem lesz következmény, addig semmi nem fog történni. Sima családi házas építkezéseknél továbbra is kiadható a használatbavételi engedély feltöltött első felülvizsgálat nélkül, és ügyvédet sem láttam hogy kérné adásvételkor. De a földhivatal sem hiányolja átírásnál, és  bérleti szerződések mellékleteként sem hiszem hogy jelen lenne. Lássuk be, a magyar ember olyan, ha nem muszáj, nem foglalkozik vele. Még ha az élete vagy biztonsága múlik rajta akkor sem. Megannyi ellenőrizetlen kémény és tüzelőberendezés, és ha tehetnénk, hogy műszaki vizsga nélkül furikázzunk az autóinkkal, megtennénk. Ameddig ez nem lesz valóban követelmény, nem fogják módszeresen ellenőrizni, és szankcionálni, senkit nem fog érdekelni. A 40/2017 pedig csak az időszakos felülvizsgálattól tekint el 32 A és Fi relé által, üzembe helyezés előtti első felülvizsgálatnak, és a régi KLÉSZ által előírt szerelői ellenőrzésnek mindenhol lennie kellene. Azt sem tartották be, most meg szigorítanak rajta. Kezdjük azzal, hogy legalább amit eddig kellett volna, azt kérjük számon...

Atis57

Idézetet írta: S/K Dátum 2021. március 15., 08:28:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tret Dátum 2021. március 14., 19:36:35 DÉLUTÁN
S/K !

Idézd már légyszíves ide a jogszabályból azt a részt, ami leírja, hogy amennyiben a  villamos berendezésben van beépítve áram-védőkapcsoló, a felülvizsgálat elhagyható de ettől függetlenül az áram-védőkapcsolót azt megfelelő képesítésű szakemberrel be kell vizsgáltatni, és azt az általa kiállított jegyzőkönyvvel kell igazolni a fentieket.Mert ezt a részt nem találom. Az elméletét és a lényegét értem, és ezzel egyet is értek.

...úgy van leírva ahogy a gépjárműveknél a műszaki vizsga. Ott is annyi szerepel hogy közúti forgalomban érvényes műszaki vizsgával rendelkező jármű vehet részt.  Ugye nem kell leírnom hogy ki, hol, mikor és milyen vizsgálatok szükségesek ahhoz hogy használjam a gépjárművet.
Tehát az ÉN értelmezésem szerint itt is ott is egy arra alkalmas és feljogosított emberrel szükséges elvégeztetni a vizsgálatot.

Visszatérve az alapkérdésre. Minden lakó/bérlő váltáskor illetve 6 évenként. Vagyis ha van ÁVK és 32 A nem nagyobb akkor az elosztóig. (elosztó elmenő kapcsai a határ) Ha nincs AVK és 32 A nem nagyobb akkor az egész lakás felülvizsgálandó.

Sziasztok!
Ez azért már régen a levegőben volt. Kb 10 éve ,hogy Miskolcon az önkörmányzati lakások kiadásának  feltétele egy "megfelelő" ÉV jegyzőkönyv !

Ezt a lakóparkos lakásoknál, irodaépületeknél is tapasztaltam.
Ideje , hogy jogszabályban is megjelent.