• 40/2017.(XII.4.) NGM rendelet 3 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: 40/2017.(XII.4.) NGM rendelet  (Megtekintve 4935 alkalommal)

Nem elérhető S/K

• Ami működik, az nem biztos, hogy elfogadható.
  • Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • S/K nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
Re:40/2017.(XII.4.) NGM rendelet
« Válasz #70 Dátum: 2018. Január 18., 21:21:21 pm »
Nincs ezzel semmi baj, hiszen aki hatósági átadásokat csinál/csinált az így is követte a változásokat és a formai részre is már többen "rászoktak" tekintve hogy elérhető a neten. Az igaz hogy le van írva hogy miket kell tartalmazni a minősítő iratnak/első jelentésnek de van ahol ezeket csak egy bizonyos formában fogadják el.
Hétfőn voltam az "öt évenkénti ebf tűzvédelmi vizsgán" és ott két dolog elhangzott ami elgondolkoztatott minket.
Kérdezték az oktatót (ny.tü.alezredes) hogy mennyibe fog kerülni és mikortól lehet jelentkezni a továbbképzésekre. Az összegről és az időpontokról nem tudott nyilatkozni de azt elmondta hogy úgy tudja nem biztos forrásból és kihangsúlyozta hogy nem valószínű de mivel ott mozog a "tűz" közelében az a hír járja hogy a továbbképzésekről a bizonyítvány limitált kiadású lesz. (lásd regisztrált szerelők)
Ha valaki ennek utána tudna nézni vagy tud valamit megköszönném és szerintem sokan mások is megköszönnék.
Másik dolog amit mondott hogy a szabványok megszerzését - hivatkozás a szabványokra amit a jegyzőkönyvben feltüntetünk -  tudni kell  igazolni a szabvány hivatalos megszerzésének módját.

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #71 Dátum: 2018. Január 18., 23:29:02 pm »
"Másik dolog amit mondott hogy a szabványok megszerzését - hivatkozás a szabványokra amit a jegyzőkönyvben feltüntetünk -  tudni kell  igazolni a szabvány hivatalos megszerzésének módját."
Na, ez aztán csudi finom jövőt jósol a felülvizsgálók számára! Ha eddig nem volt elég drága mulatság, ezután már tuti az lesz. :-\

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #72 Dátum: 2018. Január 18., 23:32:00 pm »
Számomra ez a magyar fegyveres erők anekdotáira hasonlít, miszerint laktanyán belül a kötelet toljuk... Miért is ne vehetne több ember egy szabványt?

Nem elérhető Sacc-placc

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 1
  • Sacc-placc nincsen befolyása.
« Válasz #73 Dátum: 2018. Január 19., 07:49:04 am »
"...  tudni kell  igazolni a szabvány hivatalos megszerzésének módját." Hol, és kinek kell igazolni??? A Minősítő Irat melléklete lesz a számlaszámok jegyzéke? Vagy magadnál kell hordani vizsgálatkor, és a megrendelőt kell írásban nyilatkoztatni, hogy megnézte? Vagy emilbe be kell küldeni a számlamásolatot a hatóság "szabványvásárlásilikvidosztályára" aki kiteszi a regisztrációd mellé a zöld pipát?
Akkor uraim (és hölgyeim, mer' ugye a csak uraim egyértelmű diszkrimináció) számoljuk most össze ki hány szabványra hivatkozunk, ebből mennyi a hatályos, és mindenki készítse elő a megvásárlásról a számlamásolatokat, mert jön a "JEGYEKET BÉRLETEKET KÉREM ELŐKÉSZÍTENI!" meg a bünti... :P

Nem elérhető S/K

• Rendszeres látogató
  • S/K nincsen befolyása.
« Válasz #74 Dátum: 2018. Január 19., 08:55:53 am »
...ha valaki megy vizsgázni vagy a VBSZ "magyarázatos" előadásra akkor kérdezzen rá ezekre a dolgokra mert azért ez már tényleg sok/k.
Én 26.-án megyek egy VBSZ-es előadásra,  megkérdezem ezeket.

Nem elérhető xyz

• Aktív tag
  • **
  • xyz nincsen befolyása.
« Válasz #75 Dátum: 2018. Január 28., 19:24:16 pm »
...ha valaki megy vizsgázni vagy a VBSZ "magyarázatos" előadásra akkor kérdezzen rá ezekre a dolgokra mert azért ez már tényleg sok/k.
Én 26.-án megyek egy VBSZ-es előadásra,  megkérdezem ezeket.

Lurdy házban voltál? Mert ott volt 26.-án nagyon hasznos volt.
xyz

Nem elérhető S/K

• Rendszeres látogató
  • S/K nincsen befolyása.
« Válasz #76 Dátum: 2018. Január 28., 20:48:21 pm »
Igen, ott voltam. Amik javarészt elhangzottak azt a többi előadásain is elmondta. Azért voltak új információk. A végén jobb lett volna ha mindenki úgy kérdezett volna hogy hallják a többiek. Így csak azok hallották akik a színpadra felmentek. Én akkor jöttem el.
Végül valaki megtalálta hogy hova van leírva a PEN szétválasztása?

Nem elérhető xyz

• Aktív tag
  • **
  • xyz nincsen befolyása.
« Válasz #77 Dátum: 2018. Január 30., 17:51:22 pm »
Igen, ott voltam. Amik javarészt elhangzottak azt a többi előadásain is elmondta. Azért voltak új információk. A végén jobb lett volna ha mindenki úgy kérdezett volna hogy hallják a többiek. Így csak azok hallották akik a színpadra felmentek. Én akkor jöttem el.
Végül valaki megtalálta hogy hova van leírva a PEN szétválasztása?
Nincs leírva meg is lett beszélve.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 9
  • Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.
« Válasz #78 Dátum: 2018. Február 07., 07:39:09 am »
A PEN vezető szétválasztására vonatkozólag az MSZ 447:2009 szabvány ad elég jól körülhatárolható leírást. 2.4.2. pont leírja, hogy az első túláramvédelmi készülék nulbontója előtt, vagy a felhasználói mért főelosztóban kell megvalósítani! Megengedi viszont esetleges alelosztók alkalmazásánál, az abban történő szétválasztást is. Viszont a felszálló fővezetékben egyértelműen tiltja a PEN vezetőt, tehát társasházaknál már a lakásokba 5 vezető kellene érkezzen. Közbe akartam kiabálni a Lurdy-ba, de tovább haladtunk :) Azzal sem értettem egyet, hogy minden lakásvillanyszereléshez szükséges kiviteli terv, amit a helyszínen kell tartani kinyomtatva. A 191/2009 ALAPJÁN, HA CSAK EGYSZERŰ BEJELENTÉSES AZ ÉPÍTKEZÉS, ÉS NEM HALAD MEG BIZONYOS STATIKAI ÉS MÉRETKÖVETELMÉNYEKET AZ ÉPÜLET, AKKOR CSAK RENDSZERTERV SZÜKSÉGES.

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #79 Dátum: 2018. Február 07., 07:56:32 am »
Ha ez így halad, már egy konnektor bővítéshez is terv kell. Lehet, hogy az előírások alkotói azt hiszik, hogy ilyen alacsony szinten van a villanyszerelő társadalom? Szerintem nagy tévedésben vannak, ha ez így van. Felülvizsgálóként megyünk tűzvédelmi szakvizsgát tenni. Ugyanígy menni fogunk EBF-ből továbbképzésre, de ennek keretében ugyanúgy tanuljuk majd a tűzvédelmi témakört. Így biztos megtanulunk mindent, főként ha többször kell ismételni. Ezt különösen fogják értékelni az idősebb kollégák.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
8 Válaszok
4379 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Április 07., 18:39:42 pm
írta JUVILL
9 Válaszok
3403 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2016. Május 15., 15:37:44 pm
írta Sztrogoff
3 Válaszok
1557 Megtekintések