Villamos terv készítése

Indította petike199600, 2013. január 04., 19:38:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Hahó  ;D
Valaki biztos udja miaz a Kábel és cső jegyzék.
Köszönöm!

Szelei

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 20., 18:13:40 DÉLUTÁN
Hajlítottam már sokat a nyáron de egy kis gyűrődés mindeggyiken volt a belső ívnél.
Van valami titkod? :P
Köszönöm!

Petike.

Betolod a csőbe a csőhajlító betétet, elkezded melegíteni és mikor kellően fel lágyult a térdedre téve a lágy rész közepét enyhe húzás mellett kezd hajlítani a kellő szögig. Majd várj egy kicsit míg elkezd meg szilárdulni és ezzel kész is. Nem keletkezik így hullám a belső részen. :)

petike199600

Hogy szokatd felmelegíteni? Milyen módszerrel?
Hidegen nem lehet?
Arra a kérdésemre nem tudod a választ hogy mit tartalmaz ez a Kábel és Cső jegyzék?
Köszönöm szépen!

Szelei

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 22., 15:42:01 DÉLUTÁN
Hogy szokatd felmelegíteni? Milyen módszerrel?
Hidegen nem lehet?
Arra a kérdésemre nem tudod a választ hogy mit tartalmaz ez a Kábel és Cső jegyzék?
Köszönöm szépen!

A melegítés több módon is lehetséges.
1. Gáz lámpával, vagy elektromos hőfúvó készülékkel.
2. A helyszínen talált cementes zsák papír csomagolását szétszedve és kis-seb tüzet rakva belőle.
3. Öngyújtót, gyufát mindig tartsál magadnál az ilyen esetekre mert mással nem tudsz tüzet gyújtani.

A kábel és cső jegyzék mint a nevében is benne van azokat a kábeleket, csöveket tartalmazza ami beépítésre kerül.

petike199600

Értem!
De mit írnak az ilyen jegyzékbe bele?
Hogy milyen kábelek és csövek vannak a falban vagy mi?  :D
Bocsánat hogy ennyit kérdezek  :-\

Szelei

Mind a falba mind a falon kívüli csövek felhasznált mérete, hossza szerepel. Illetve a kábelek esetén ugyanez érvényes. Mind a kettő esetén meg van jelölve az is hogy melyik szakaszon milyen cső vagy kábel. Tervjel szerint.

petike199600

Milyen jelölés lehet ez?
Szám vagy esetleg valami más?
Köszönöm szépen!

Szelei

A tervjelek tartalmazhatnak mind szám mind betű kombinációt. Minden terv eltérő, tervezője válogatja.

petike199600

Összegezném akkor hogy mit is tartalmaz egy terv.
Kérlek figyelj és pótold a hiányosságokat.
Szövegrész:
Fedlap,Tartalomjegyzék, Teljesítmény igény, számítások,Motorok jegyzéke,érintésvédelem,anyagjegyzék,Kábel és cső jegyzék, Költségvetés.
Ebből ami még nem tiszta fogalom számomra az a számítások.Ide mit  írjak le?A vevőt érdekli hogy hogy számoltam? Mi kell ide írni?
Rajz rész:
jelmagyarázat,elosztó tervek ( főáramör,egyvonalas rajz,)
Ebből nem tiszta a főramkör hogy mit is tartalmazzon ez.
földelő rendzser( ez mit tartalmaz ?)
nyomvonalterv
Ennyi jutott eszembe amiket kérdésként feltettem azokra jólenne tudni a választ meg a hiányosságokat még szeretném pótolni.
Köszönöm szépen!

Üzenet összefûzve: 2013. január 22., 17:27:54 DÉLUTÁN

Még valami:
Azt sem tudom még hogy az érintésvédelem mit tartalmaz.

petike199600

Sziasztok!
Na hogy fel lendítsem a témát valaki tudna feltenni egy képet egy  villamos tervnek a fedlapjáról hogy hogyan is néz ki?
És még lenne annyi kérdésem hogy a műszaki leírásba miket kell beleírni?
Köszönöm szépen!