KNX arnyekolas

Indította Vandit, 2012. július 04., 11:10:21 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Esetleg leírhatnád, hogy mi volt a megoldás hátha más is hasonló problémára keresi késõbb majd a megoldást.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Vandit

Idézetet írta: nova Dátum 2012. július 10., 16:27:12 DÉLUTÁN
Esetleg leírhatnád, hogy mi volt a megoldás hátha más is hasonló problémára keresi késõbb majd a megoldást.  ;)

Amint lesz egy kis idom keszitek egy screenshot-ot hogy erthetobb legyen es felrakom ide :)

Zoli


Vandit

Sziasztok. A problemam az volt, hogy az idojaras allomasban nem volt beallitva az adatok kuldese, mert van egy general ful ott megadtam egy idot es azt hittem hogy ennyi eleg. Mellekelve van egy screenshot amin pirossal be van jelolve, hogy miket felejtettem el beallitani. Ez okozta a problemat, mert ahogy mar Zoli is irta a redonyaktor varja folyamatossan az idojaras allomastol a jelet ha nem erkezik meg bizonyos idon belul akkor biztonsagi okokbol felhuzza a redonyoket.


Zoli

igen, mert alapból 0 a ciklikus küldés, nem csak a szélmérésre, hanem a riasztásokra is... Tiszta hülyeség, hogy nem volt alapból beállítva egy nullától eltérõ érték... na mindegy! Szép munka, megoldottad a problémát! :)

Vandit

Sziasztok volna meg egy kerdesem az arnyekolassal kapcsolatban lehetseges egy nyomogombal egyszerre ket redonyt mozgatni?? Mindent megcsinaltam ahogy kell van ket csoportom kulon a redonyokre de ha belerakom ebbe a csoportba a nyomogombot amivel szeretnem mukodtetni akkor csak az eggyik megy espedig az amelyikbe elosszor beleraktam. Lehetseges az, hogy ket kulon csoportot nem tud kezelni? Tudom hogy vannak ilyesmi megkotesek csak azt nem tudom hogy milyen esetben. Elore is koszonom a segitseget.

Zoli

Úgy van a szabály, hogy szenzort csak egy csoportcímbe lehet rakni, aktort lehet többe.
A megoldás ami neked kell az, hogy csinálsz egy csoportcímet a fel-le mozgatásnak, egyet a megállításnak (vagy lamella mozgatásnak), ebbe belehúzod az aktor két csatornájának (pl. A és B) a kommunikációs objektumát (nyilván külön a fel-le és stop) és a taszter kommunikációs objektumát (itt is fel-le és stop). Ha külön-külön is akarod mozgatni a redõnyöket akkor csinálsz még az aktoroknak külön csoportcímet és belehúzod a másik szenzor kommunikációs objektumát.

Vandit

Idézetet írta: Zoli Dátum 2012. augusztus 13., 16:22:57 DÉLUTÁN
Úgy van a szabály, hogy szenzort csak egy csoportcímbe lehet rakni, aktort lehet többe.
A megoldás ami neked kell az, hogy csinálsz egy csoportcímet a fel-le mozgatásnak, egyet a megállításnak (vagy lamella mozgatásnak), ebbe belehúzod az aktor két csatornájának (pl. A és B) a kommunikációs objektumát (nyilván külön a fel-le és stop) és a taszter kommunikációs objektumát (itt is fel-le és stop). Ha külön-külön is akarod mozgatni a redõnyöket akkor csinálsz még az aktoroknak külön csoportcímet és belehúzod a másik szenzor kommunikációs objektumát.

Koszi most mar vilagos :)