A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

adidaszdk

Sziasztok,

adott egy panellakás ahol korábban a vízszintes gerincágakként kábelcsatornák voltak felszerelve és ezekben alumínium vezetékeket futottak. Korábban 4-5 áramkör volt és 16A-os rendszer. Az elektromos hálózatot teljesen fel szeretnénk újítani, mindenhova réz 1,5-ös vagy annál nagyobb MCu vezetékeket rakni. Meg is vásároltam mindent hozzá és el is kezdtem összeszerelni egyik villamosmérnök ismerősömmel. Az lenne a kérdésem, hogy az elosztótól 10 áramkör indulna ki, ebből 5-5 jobbra és balra. Külső xbs 40*16-os kábelcsatornába szeretném rakni az MCu vezetékeket (külön-külön az ereket, mert így férnek be). Be lehet-e rakni azonos kábelcsatornában 5 db áramkört (vagyis 5*3 MCu vezetéket közvetlen egymás mellé)? A villanyszerelő boltban azt mondták, hogy simán berakhatom, viszont interneten olvastam olyanokat is, hogy egy kábelcsatornában nem futhat több áramkör, mert ez esetben kevésbé terhelhető az adott kábel. Szerintetek berakhatom így? (szeretném elkerülni a vésést és az se lenne jó ha sok kábelcsatorna futna egymás alatt az előszobában és a közlekedőben), 13A-es C típusú biztiket raknék az 1,5-ös MCu-kra és 32A-es lesz a rendszer.