családi ház villamos tervezése

Indította Baltuga, 2013. szeptember 12., 13:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

amdni

Igen megnyomtam a hőkioldó gombját.
Nem tudom hány voltos a tekercs, csináltam még több fotót hogy jobban látszódjon.
Nem maradt le semmi, nincs szabadon kábel.

Novill

A kép alapján feltételezhető, hogy 230 V-os a vezérlése. Egyik piros vezeték a főáramkörről ágazik le ez látható a vezérléshez. Így lehet hogy a tekercs egyik pontjára megy a nulla. Végig kell követni a vezérlést. Zár-e a ki gomb nyugalmi állapotban, és ugyan így zár-e a hókioldó gombja. Továbbá a segéd érintkező zárás és be gomb zárás ellenőrzése. Na persze ha rossz a behúzó tekercs, akkor hiába jó egyébként minden, mert nincs ami behúzzon.A vezetékek lekövetése alapján egyszerűen ( vagy rajz alapján) le lehet ellenőrizni, de ha netán távvezérlés is lenne ott is lehet keresni a hibát. Első a feszültség ellenőrzése és a behúzó tekercs ellenőrzése és utána a többi.

Simon Endre

A betápok kötéspontjain 400V-os tekercsre utaló duplázások vannak az egyik tekercsvég látszólag bekötetlen! A tegnap még szaban vég ma már nem látható az hova lett, netán az van a rugós kötőelembe bedugva?

amdni

A 0- t sehová nem kötöttem be, az nem is jön a dobozba bele, csak 4 eres a kábel, 3 fázis és a védőföld.

Viszont sejtem mi lehet a gond, én a bemenetet felülre kötöttem be, kimenet alul van, lehet fordítva csináltam meg???

Simon Endre

No meg öntartásra utaló kötéseket sem látok 13-14 , 23-24 pontok üresek. Ha nem a gumikábel a betáp akkor teljesen bukta az egész.

amdni

Ok köszönöm a segítséget, ideiglenesen kicseréltem egy 400 v-os kapcsolóra.

Gyurmaúr(fi-relé)

Na, mondom én, há nyema 0! Márpedig 0 nélkül nem fog műxeni az a mágikapcsinger, ejjhóó...
Tessék bele vinni egy 5 eres kábelt -függően a terheléstől, illetve az elosztó távolságától 5x1.5-ös, vagy ha nagy a kábelhossz, akkor 5x2.5-ös MBCu, (bár 10 A alatti Amperterhelés esetén elég lesz az 1.5-ös is!) vagy épp MT (drágább, szal az MBCu is jó lesz) kell a DTMn-ig, a mocihoz már nem kell új kábel, mert oda ugye nem kell N vezető...

amdni

Köszi a 0 tényleg nem lett bekötve mivel 4 eres 2.5-ös mt  kábel ment be a dobozba, oda vittem a 0-t egy mcu kábelen, csak azt nem tudom hová kössem a 0-t.

980POWER

 Csak az "a 2" jelű csavar alá. Kivétel, ha oda már van kötve, akkor az a1 alá. De mi előtt bármit csinálnál egy fényképet küldjél magáról, a tekercsről mert ha 400Voltos (vagy 280Voltos), nem igazán lesz tartós megoldás. Valahol van rajt egy tábla, ahová rá van írva, de magára a tekercsre is rá írják, oldaltól látszik.

faxelektro

Be táppal és keresztmetszettel kapcsolatos kérdésem lenne egy kissé hosszas de mostani időkben sajnos inkább van rá időnk.
              Van egy panzió 20 szoba led világítással mindenikben TV földszint+emelet. Az oszlopról a be táp kábel földkábel 4x25 Alu. A merőszekrényből egy 5x6 réz kábel megy a emeletnek ahol a következő fogyasztok vannak:
                                     9drb-légkondi-FUJITSU-R32 ASYA 09 KLWA-AOYA inverter 9000 BTU CLASA A++1 economic
                                  és 2drb--ugyanilyen csak 1200-as.
                           Egy lakás rész két szoba világítás,konyha-2drb hűtőszekrény
                                                                                          1drb sütő ler-2,7kW
                                                                                         1drb beépített főzőlap három fázisra kötve 7,2kW
               Ugyancsak a merőtől jön egy 5x16 Alumínium a következő lakáselosztóba , fogyasztok:
                                                                             Szauna- 13,5kW
                                                                             Néhány led világítótest + 8drb  tv
                           Egy Fujitsu légkondi ugyan olyan csak 28000-es-nem tudom valós-e 8,8kW ír rajta csak azt nem tudom ez a elektromos teljesítménye mert 16A-es dugasszal van szerelve. Egy néhány kinti világítás minden kis teljesítmény led lámpákkal. Ennyi nagyjából idáig és így működik már azt hiszem két éve.                                                                                             
               A nyáron építettek
egy másik épületet és egy kinti fürdő medencét aminek a fűtését egy
                                                     Ffairland Inverter Plus Full-Inverter Medence Hőszivattyú IPHC 55 21kW
                                                Jakuzzi SPA-öt személyes ami 3kW
                                           És egy kád amit egy elektromos Fűtőpatron EVO TITÁN D-EWT 9kW fűt.
                                   Még van a világítás ledes kb. 3kw.
Próbáltam vázolni a fogyasztásokat a meglévő és működő lakás elosztok szabályosan meg vannak szerelve földelés mérve.
          A kérdésem az új épülettel kapcsolatos ,hogy oldják meg milyen keresztmetszetű be táp jöhet-e a mostani merőtől bővítés vagy új be tápot kellene kérni akinek van türelme az olvassa el és minden segítség jól jön és  köszönöm szépen.