Kismegszakítók alkalmazása jelleggörbe figyelembevételével.

Indította Novill, 2014. augusztus 25., 19:21:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Ha ávk elé kötöd a fázist és nullát, akkor nem veri le. Mert nincs benne az ávk körben. Viszont ha csak az egyik vezetőt kötött, még ha jó is akkor lefog verni. Célszerű lenne műszeresen kimérni a szivárgó áramokat külön áramkörönként. Mert a hiba áramok összegeződnek a különböző szakaszokon. A lámpánál nincs felcserélve a nulla és a föld netán?  Ha nincs akkor tüzetesen át kell vizsgálni az oda menő vezetéket.

Simon Endre

faxelektro !
Bocs a feledékenységem miatt én bíztattalak a besorosítással azután eltértem a témáról. Nem kötelező a bemenet megbontása a kimenet is épp úgy sorosítható (ahol könnyebb) az a jelentősége hogy ne közvetlenül műszerrel mérj áramot, kiváltképp alacsony méréstartományban, hanem az izzó fénye mutassa, hogy van valami fogyasztás, vagy szivárgóáram a kritikus áramkörben. A rejtett nullázás is kiszűrhető, ha lekapcsolod az ÁVK-t és a védőkapcsoló előtti (!)  fázisról próbalámpázol a  védőkapcsoló utáni (!) nullára. Ez a fázisra is érvényes, de csak bekapcsolt vagy csatlakoztatott fogyasztókkal indikálható az elkötés. A "próbalámpa" feltétlenül kis teljesítményű legyen, mert a feltételezett áram legfeljebb 10-20mA, amit nagyobb teljesítményű izzó nem mutat ki. Ha nem jutsz düllőre így sem, akkor előre kapcsold fel a kritikus lámpát és vagy az ÁVK-val vagy a hozzátartozó kismegszakítóval kapcsold be az áramkört, vagy csavard be a fényforrást, ha ekkor nem old le a hibát  a kapcsolónál keresd!

faxelektro

JÓestét
           Délután elmentem felszereltem a lámpát, leszereltem a kapcsolót POLOmárka,nem láttam semmi  hibát be raktam egy 60w normál égőt majd egy 11w takarékos égőt mind a két felkapcsoláskor le verte a Fi relét. Az után vásároltam egy új
3,6w kínai LEED égőt és azt be raktam azóta még nem verte le. Mondtam a tulajnak,hogy
hívjon ha le veri de még nem hívott  gondolom ,hogy nincs gond. Köszönöm az eddigi segítséget és most vajon miért nem veri le . 

recens

üdv!
Szerintem itt nem az izzótól függ, hogy leold-e vagy sem.
Mindenképen ki kell vizsgálni, hogy miért old le akár egy normál izzónál is.
Most mért nem old le? Szerintem, mert kevesebb áram folyik, mint az áramvédő kioldó árama.

simca

Idézetet írta: recens Dátum 2014. szeptember 01., 21:37:33 DÉLUTÁN
üdv!
Szerintem itt nem az izzótól függ, hogy leold-e vagy sem.
Mindenképen ki kell vizsgálni, hogy miért old le akár egy normál izzónál is.
Most mért nem old le? Szerintem, mert kevesebb áram folyik, mint az áramvédő kioldó árama.


Lehet, hogy most két eső között kiszáradt a szivárgó áram helye?

Sztrogoff

Idézetet írta: Szirty Dátum 2014. augusztus 27., 21:17:53 DÉLUTÁN

Lökőáram? Az mi? Ilyet a kóbor áram óta nem hallottam. Mondjuk óvatos vagyok, van aki azon röhög hogy "terepi busz" :-)

Például egy szabványban: "Egyirányú feszültség- vagy áramlökés, amely jelentősebb lengések nélkül gyorsan emelkedik a
csúcsértékéig, majd – rendszerint – kevésbé gyorsan esik le nullára, nem vagy alig menve át
ellentétes polaritásba.
A feszültség- vagy áramlökés meghatározó jellemzői a polaritás, a csúcsérték, a homlokidő és a
hátidő."