Villanyóra csere

Indította laikus, 2012. december 11., 12:29:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

laikus

Üdv mindenkinek!
A nicknevem hűen tükrözi,hogy nem vagyok villanyszerelő.De volna egy kérdésem:
Ma reggel lecserélték a villanyóránkat mert lejárt a 10-év.
A munka végeztével kaptam egy papirost.
A megjegyzés résznél ezt írták: "A tábla nem leborítható"
Sajnos nem kérdeztem,hogy ez mit takar.
Valaki legyen szíves megírni,hogy ez mi lenne.
Előre is köszöni:Egy laikus. :-\

Novill

Feltehetően háromfázisú órád volt. Szerencséd van a tekintetben, hogy lecserélték, mert ma már a mintavételezés alapján még elhúzzák a cserét hosszú ideig. - Ez nekem is új, hogy mit jelent az ő felfogásukban " A tábla  nem leborítható".  Mert ha az lenne írva, hogy a guman tábla le volt borítva, azt érteném, hogy mit jelent. Ez alatt azt értem, ha a mérő nem függőlegesen állt, akkor feltehetően a plomba sérült volna.  Így a mérő a vízszintes helyzethez közel állt volna. Ami alapján feltételezni lehet a szabálytalan áramvételezést. DE reméljük ezt a kérdést egy áramszolgáltatói gyakorlattal rendelkező ember megválaszolja majd.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hál Istennek, azért nem mindig ilyen szívatós a téma, én 1 hete adtam át egy komplet kivitelezést és 15 perc alatt bekerült ez a szépséges digitális mérő, mely Lengyel - mert nálunk ezt sem éri meg gyártani- mérő. Íme:

flatskerrobert

Megkérdezhetem, hogy dubellel rögzítetted a mérőszekrényt?

redvill

Általában mérő cserénél oda szoktuk írni mérő cserénél,hogy nincs teljesen,, át vizsgálva,, Így a szerelő védve van ha a tábla alatt szabálytalan vételezés van esetleg!Eon területen Szerintem ezért írták ezt a kollégák

Novill

Ez azért érdekes, mert az óra cseréhez el kell távolítani a plombát. Ha azt vesszük, hogy az óra táblát két ellentétes oldalán, vagy egy plombával de több helyen átfűzve kell plombálni. Ezért bármely esetben a plomba el távolításra kerül. A vissza plombálásnál új plomba, új azonosítóval kerül felhelyezésre, melyet a fogyasztó aláírásával elismer. Így a szerelő által irt védekezés nem állná meg a helyét a bírósági bizonyítási eljárás során a helyét véleményem szerint. Tehát ez megtámadható lenne. Úgy gondolom a tisztességes fogyasztók, tisztességesen fizetett szolgáltatás fejében joggal várnák el a rendesen elvégzett munkát. Igenis egy óra csere már járhat szolgáltatói ellenőrzéssel. Ha alvállalkozók cserélik az órákat, ez sem mentesíti őket az ellenőrzésről.

Gyurmaúr(fi-relé)

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2012. december 11., 20:03:50 DÉLUTÁN
Megkérdezhetem, hogy dubellel rögzítetted a mérőszekrényt?

Robi, természetesen 10-es és 12cm hosszú dűbellel lett mind 2 szekrény berögzítve ,továbbá jön majd még egy elegantos faszekrény is, illetve kerül egy kb 15 cm vastag drywit réteg is a falra, melyből csak a faszekrény ajtaja fog kilátszani, illetve a PE összekötő 100x100-as doboz, valamint a kb 5 m magasságban található zárópecsételt 150x150-es doboz. Ja az alsó 300x300-as tokozottban van a "B"-s túlfeszvédelmi egység, mely szintén DENH, mint a "C"-s és persze ott található az EPH sín, valamint az NH 0-ás késesbizti aljzat, benne 160A-es (az utcai közcélú 315A-el van megbiztosítva, így megvan a kellő szelektivitás) gG/gL  betétekkel.

Laca83

Üdv Mindenkinek! Lehet néhány esetben mérőt cserélni plomba és táblabontás nélkül is.Csak a mérő dekninél levő plombát távolítod el,majd kikötés után leemelhető a mérő.Viszont lelkiismeretes szerelő  bontja a táblát is.A megjegyzésbe írt: a tábla nem leborítható annyit jelent hogy,ellenőri plomba van felhelyezve amit nem távolíthat el.