Gáz szolgáltatokkal kapcsolatos villanyszerelési feladatok a lakosságnál.

Indította Novill, 2013. november 07., 17:37:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Az előző időszakban már volt itt téma  valahol a gáz  szolgáltatok igényei, illetve a törvények  alapján milyen igények merülnek fel a villanyszerelő felé, de nem találtam meg.
Ma nekem is jött egy ilyen jellegű feladat.  Az igény leírása:  Adva vagyon a földszinten egy kombi kazán és az emeleten egy gáz tűzhely. A gázosok kérése ha a tűzhely pára elszívója működik, akkor a kazán ne működjön. Oldja meg ezt a reteszelést, úgy hogy a gázkazán automatika dobozát nem bonthatja meg. Tudjuk a pára elszívó ventilátorát a készüléken lévő kapcsoló kapcsolja.  Ha ehhez a kapcsolónál beépítünk egy relét, akkor a kazán automatikánál való megfelelő bekötéssel a feladat ugyan megoldódik. Más egyéb megoldásokkal nem garantálható a feladat teljesítése.  A probléma, hogy a készülékek garanciája ugrik.  Sajnos a  rendelet azon pontját még nem sikerült elolvasni és értelmezni, hogy mi a pontos követelmény a hivatkozott rendelet értelmében.
Ki hogyan látja ezt a kérdést és a feladat megoldást?

czapi

Üdv!

Én áramfigyelő relén vezetném keresztül a páraelszívó betáp fázis vezetőjét  és a bontó érintkezője engedélyezné a gázkazánt.

Pl.:
Áramfigyelő relé - PRI-32

Novill

A kazán engedélyezése hogyan történik, ha dugaszoló aljzatba csatlakozik. A dugaszoló villát nem engedik kikötni, de a kazán automatika dobozába sem szabad benyúlni. A termosztát vezeték bontása sem jó, mivel kombi kazánról van szó.

czapi


Novill

Típusát nem jegyeztem meg mivel nem engedélyezett bele nyúlni a dobozába a garancia miatt sem, de úgy rémlik junkersz. Az áram figyelő relé a pára elszívónál valóban jó megoldás lehet.

czapi

Utána olvasva az interneten, léteznek olyan kazánok, amelyekhez be lehet építeni retesz kártyát.
A kártya a páraelszívót reteszeli és szakszerviz építheti be a kazán elektronika dobozába.
Szerintem a járható út:
kazán típus tistázása
Szerviz keresés, mi a javaslatuk
Ha van retesz kártya azt használni.
Ha nincs retesz kártya megtudni van e külső retesz fogadási lehetőség és azt használni.

Gyurmaúr(fi-relé)

Én ezt egy szolnoki cég által gyártott retesz segítségével oldottam meg, melynek termisztorja a cirkó égőtálcájára van erősítve egy csavar segítségével és az eszköz megfelelő kivezetéséhez kötöttem a konyhai elszívó betáp kábelét, ezért az a kazánhelyiségből kapja a betápot és nem az egyik konyhai dugalj áramkörből, zag schon... Íme a gyártó siteja, én a piros etikettest használtam...http://www.gazelektronika.hu/jrk_fam.htm