Detektoros kapuk mûködése az áruházakban

Indította krisz1986, 2012. január 15., 11:44:59 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Egy kérdés! Telepített ÁVK kapú. Miért add több esetben hamis jelzéseket pedig senki se tartózkodik körötte. A kaszát nem használják ahol ez van. Miért jelez akkor be. Szellemek járnak körötte? Megnéztem semmi olyan nincs körötte amire jelezhetne? Vélemények.

nova

Egy kicsit most zavarban vagyok, hogy vajon mire is gondolsz ÁVK kapu alatt. ÁVK-nak szokták rövidíteni az áramvédõ kapcsolót. ÁVK kapuról még nem hallottam áruházakban. :(

Csak tippelni tudok, hogy lopásgátló ajtókra gondolsz ami az üzletek kijáratánál van.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Nova fején találtad a szöget. Csak tudod régen én így tanultam. Ennek a kapunak a hibájára gondoltam. Ezek ahogy elnéztem sorba vannak kötve. És azt nem értem miért add hamis jelzést ha senki sincs körötte. És én sem találtam semmi olyat amire jeleznie kéne. A videorendszer úgy van beállítva,hogy jelzésnél a videó szobában ahonnan jön a jelzés azonnal odakapcsol a kamera. és a 25 alkalom után már zavaró egy kicsit. Többször meg lett vizsgálva már és nem értem.

nova

Ezeknek a detektoros kapuknak a pontos mûködését nem ismerem sajnos. Ezekbõl is többféle létezik régebben nekem szinte rendszeren megszólaltak a pénztárcámban vagy a nyakamba akasztott mágneskártyák miatt. Újabban ezt a jelenséget nem tapasztalom (3-4 éve). Amire mostanában meg szoktak szólalni, ha laptop táskával megyek be valahova  amibe sok összetekert vékony kommunikációs kábel van.

Ha nézegetted esetleg a lopásgátlók belsejét akkor egy feltekert tekercset láthattál bennük. A régebbi mágnes kártyákban is hasonló volt (bár ebben nem vagyok biztos). A feltekert kábelek is hasonlóak. A detektoros kapuk is egyfajta tekercs formát mutatnak. Utána kéne nézni, hogy milyen érzékelés alapján mûködik a technológia. Nagyon nagy hülyeséget nem akarok írni, pedig lenne néhány ötletem. :)

Az újabb technológiák már rádiófrekvenciás azonosítást fognak használni, bár ez tudomásom szerint nálunk még nem nagyon elterjedt. (RFID) Ezekkel már meg sem kell állnunk majd a pénztáraknál, hanem csak átmenni a kapun és fizetni ki se kell pakolni a kosárból és vissza.


Ha érdekel a téma érdemes rákeresni a neten.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Rá keresek a neten. És elmondom mit tapasztaltam.

nova

Várjuk a tapasztalatot a témát átnevezem ennek megfelelõen, nehogy valakit nagyon megvezessen az eredeti cím. :)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Na, ezt a linket találtam! http://www.muszeroldal.hu/measurenotes/femdetektalas.pdf így hirtelen. Igaz ezután is sokat kotorásztam.
Az én meglátásom a következõ. A védett termékekben mágnes lapocska található. Újnevezett etikett. Van lágy és kemény. Ezzel haladsz át kapun és élesítve van, akkor jelez. Ezt általában a pénztárnál lévõ mágnespadal lehet hatástalanítani.  Sokszor hosszú idõ után visszaélesedik. Ez elõfordul. Ezután biztonsági õr legyen a talpán, aki megtalálja a termékbe. Hozzáteszem én is sokat szívtam vele. Mert pl.: ruhába olyan helyre rakják, ahol sose gondolnád, hogy van.  És magyarázd, meg az ügyfélnek miért vágja szét a ruhát. Elõfordul a túl érzékenység miatt szerintem, hogy bankártyára, és számos mágneses dologra bejelez. Hozzáteszem csak mágnesre.  És olyankor jöttem én a képbe általában. Magyarázkodjak a vásárlónak stb. Még én voltam a pofátlan. Voltam én minden csak fehér ember nem. Én szerintem fotocellán jössz át, amikor kijössz a kapun. Na, remélem, találok még valamit.

nova

IdézA csatlakozásnál ügyeljünk arra, hogy nagy teljesítményû gépek indulása – leállítása pillanatnyi feszültségcsúcsokat okozhatnak. Ezek a csúcsok megzavarhatják a detektort, illetve jelentõsen csökkenthetik az érzékenységet

Szerintem lehet, hogy hasonló lehet az indító kérdésedben feltett kérdésre a válasz.

Kár, hogy ezt a részt nem fejtették ki jobban. :(

IdézHa egy fémdarab belekerül a 3 tekercs mágneses mezõjébe, megzavarja ezt a mezõt és felborul az
egyensúly. Ennek magyarázata igen komplex és különbözõ a mágnesezhetõ és nem mágnesezhetõ
fémek esetében.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Hát igazándiból örültem egyelõre, hogy ezt megtaláltam. Mert folyamatosan csak az ilyen meg olyan gyógyeszközök utasítása volt megtalálható. De nem adom fel.