Eurotest 61557 tapasztalatok

Indította zsozsó, 2010. november 14., 08:56:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zsozsó

A felülvizsgálatoknál ezt a mûszert használják legtöbbet ahogy eddig észrevettem. A régi ÉVÉ Univerzál helyett.
Érdekelne a véleményetek Eurotest 61557 típusú mûszerrõl, kinek mi a gyakorlati tapasztalata. Esetleges hibái.

Novill

Nekem korábban magyar gyártmányú mûszereim voltak, így a legutóbbi elötti ÉVÉ-UNIVERZÁL is. Nagyon megvoltam velük elégedve. A mérési eredmények nem ingadoztak úgy, mint a mostani EUROTEST 61557 mûszernél. Ennél a típusnál már többször kellett a csatlakozó zsínort cserélni. Amúgy tény, hogy sokkal több mérési funkciót lehet vele elvégezni. Így az ÁVK komplett vizsgálatát is például. Viszont a mérési eredményeket tároló funkciója nálam nem jött be.

MM

A csatlakozó hibája engem is megtréfált, érdemes többször kalibrálni a vezetéket

flatskerrobert

Már 11 éve használom kifogástalanul mûködik, a mérõ vezeték, hát az fogyó eszköz. Az áramköri keresõje is jó, bár rá kell jönni a használatára, mert megtévesztõ lehet. Már nagyon sok szakadt, zárlatos, idõszakosan zárlatos, hol a vége típusú problémában segített.
FR.

Novill

Nem tudom valaki találkozott-e már olyan esettel, amikor mûszer beállítása mérésre megfelelõ volt. De mégis nem mûködik rendesen. A jelenség a következõ.:
RCD állásban hurokellenállás mérésnél lekapcsol a fi relét, automatikus kiértékelésnél nem lehet végig vizsgálni t1-t6-ig háromszög felkiáltójellel, illetve idõhatáron túl kijelzés látható.
Zloop hurokellenállás mérésállásban lehet mérni, de nem kapcsol le a fi relé. Csatlakozó zsinór probléma nincs.  Nem mindig van ez a probléma csak idõnként, máskor tökéletesen mûködik.  Olyan mintha fordítottan mûködne idõnként. Ha valakinek van ötlete a kalibráláson kívül azt szívesen várom.

flatskerrobert

A mûszert beállítottad az FI adataira? Volt-e rajta szoftver frissítés? Telep?

nova

Lehet ezeken a mûszereken szoftvert frissíteni? Ha igen akkor ez megoldható otthonról, vagy szervizbe kell bevinni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

flatskerrobert

17-én megmondom pontosan, de interneten keresztül nem lehet letölteni, kalibrálási és egyéb okok miatt.

Novill

Szoftverfrissítés nem volt rajta, de elem csere igen. A fi relé adatai viszont jó volt beállítva. És ami érdekes nem mindig mûködik rosszul. De ha elkezdi, akkor órákig ez funkció nem mûködik jól általában.

lackó

Nekem UNILAP 100-as ÉV mûszerem van mindig csodálatosan mûködik