Villanyszerelõi vizsgára szeretnék felkészülni.

Indította gaga, 2011. május 27., 22:03:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Holnap szintvizsga!
Nézzétek át a rajzot,az előző oldlon van a D feladat.
Egyvonalas rajz.
6 szálo az elosztóból.Ezzel lenne kérdésem: A gyakorlati tanárom aztmondta hogy az nem elosztónak a rajzjele hanem a lépcsőházi automatáé.
Ezen nagyon kivagyok akadva mert idegesít hogy holnap szintizsga és nemtudom hogy minek a rajzjele.
Szerintem elosztóé.
Könyörgök segítsetek minél többen!
Köszönöm!

Fecó

Jó a 6 szál, és a rajzon az az elosztó rajzjele. A csillárkapcsoló funkciója: lekapcsolt helyzetben nem világítanak a lámpák, még a nyomógomb megnyomása mellett sem! Ez a feladat szerinti "Nappali üzem" "Éjszakai üzemben", a csillárkapcsoló egyik felét felkapcsolva már nyomógomb megnyomásával világíthatnak a lámpák a beállított ideig, a másik felét felkapcsolva pedig, az időkapcsolót megkerülve folyamatosan világítanak a lámpák. Tessék elolvasni alaposan,és értelmezni petike, nem pedig stresszelni! Csillárkapcsoló felé 3 szál, lépcsőházi lámpák és nyomógombok felé 3 szál szintén, de Én is javallom a védővezető elhúzását a lámpatestekig, ezzel együtt 4. Én a saját tanulóimmal minden esetben megcsináltatom, pedig nálam is a próbatáblán kettős szigetelésű lámpatestek vannak, de inkább ezt szokják meg!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 29., 18:24:44 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Holnap szintvizsga!
Nézzétek át a rajzot,az előző oldlon van a D feladat.
Egyvonalas rajz.
6 szálo az elosztóból.Ezzel lenne kérdésem: A gyakorlati tanárom aztmondta hogy az nem elosztónak a rajzjele hanem a lépcsőházi automatáé.
Ezen nagyon kivagyok akadva mert idegesít hogy holnap szintizsga és nemtudom hogy minek a rajzjele.
Szerintem elosztóé.
Könyörgök segítsetek minél többen!
Köszönöm!

Fecó

A TLA-3-as készülék azt hiszem nullát kap a nyomógomboktól, nem fázist, mint a fenti rajzon.

petike199600

Sziasztok!  ;D
Húúú! Nem is tudom hol kezdjem mert pörgős hetem volt.Ezen a héten alig voltam a fórumon.Remélem nem felejtettetek el.
Én sem felejtettelek el titeket.Csinálom az ablakvezérlést is!
A szintvizsga megvolt.Nagyon bizarul pontoztak.Az olyan kapott 100-ból 100 pontot akit egyáltalán nem érdekel a szakma mégpedig úgy hogy a gyerek megcsinálta a kapcsolást ő lett kész a leghamarabb de kinézetre csúnya volt.Odament hozzá a vizsgabiztos megnézte a kapcsolást és mindenhova beírta neki a max. pontszámot.Azután nem is foglalkozott vele.Mikor észbekapott hogy hoppá ez a gyerek max.pontszámot kapott már vége volt a vizsgának na de mind1. Nekem is meglett az ötös de nagyon könnyűek voltak a feladatok.Na mind 1 legalább ezen is túlvagyok most már jöhet a szakmunkásvizsga! ;D
Remélem továbbra is segítségemre lesztek! Az  ediggi egítségeket nagyon szépen köszönöm!
Szép estét!

Novill

Petike: Gratulálunk az ötöshöz. Csak így tovább!

flatskerrobert


Gyurmaúr(fi-relé)

A betyárját; hogy te egy mekkora eminento vagy...  ;) 5-ös villanyászatból? Nem pite!!! Csak így tovább, így lesz legalább egy ifjú titán, akit majd kihívhatok, ha én már a quadrofokális szemüvegemmel és a járókeretemmel képtelen leszek akár egy (LED) fénycsövet is kicserélni, vagy egy szétesett billenőkapcsolót összerakni. Ugye számíthatok majd akkor rád??? Hajrá!!!

czapi


petike199600

Köszönöm mindenkinek!
Azért ezzel nem nagyon vagyok oda.Majd ha a szakmunkásvizsga is ilyen jól sikerül na annak már  nagyon fogok örülni.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!