Játszhat mindenható Atyaistent a közösképviselő??

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2015. március 17., 22:08:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak, a mai közgyűlést sem én,sem az ott még rajtam kívül megjelentek nem felejtik el egy jó ideig, abban egész biztos vagyok! Röviden annyi a történet, hogy ahol lakom, nos ott vannak közös raktár helyiségek, melyek egyikében-másikában -mint pl az én és rajtam kívül 2 másik lakótárs által használtban- ki van építve amúgy normálisan a vill hálózat, azaz fénycsöves világítás, PE érintkezős dugaljak, melyek természetesen DbII-es 6,10,16A-es bizt betétekkel vannak biztosítva. A bizt táblánk és a lépcsőházban található közös vill mérő közti kb 3 m távolságot egy 4x4mm2-es MBAl kábel köti össze, mely TN-S rendszerben van bekötve, úgy hogy mind két L vezetője -mivel 1 fázisú a közös mérő- a közös mérő felett elhelyezett közös olvadó biztik fém házában található mért fővezeték érkeztető csokiból jön ki, úgy mint az N, ill PE vezetők. Mivel a mai közgyűlés egyik témája a "szabálytalan" (valójában, ez nem az, hiszen a MÉRT hálózatban csatlakozik a kábelünk) áramvételezések azonnali kipusztításának megszavazása volt. Tekintettel arra, hogy tisztában voltam, vagyok azzal, hogy a mi raktárunk fogyasztását is a közös mérő méri, ergo a társasház csengeti, ezért -amúgy gentlemanként- felajánlottam, hogy felteszek egy -általunk leplombált- mellék mérőt, mely csak a mi raktárunk -mellesleg havi max 10-15KWh- fogyasztását méri és azt minden hónapban bediktálom, ellenértékét pedig becsengetem a ház bankszámlájára! A közös okostojás erre azt mondta, hogy ő nem szeretné felvállalni azt a parát, melyet a -most tessék oda skubizni!- közös órához menő méretlen fővezeték "brutális" terhelése miatti üzemzavarok okozhatnak. Tudni illik, hogy a közös mérő B25A-es kismegszakítóval van ellátva, tehát ennél nagyobb terhelést mi sem szedünk, szedtünk ki soha, hiszen soha nem terheltük túl annyira a hálózatot, hogy a B25-ös lecsapott volna. A fő ok istenigazából az, hogy egész egyszerűen nincs kedve "szarakodni" azzal, hogy majd a mi óraállásunkat majd vagy bediktáljuk, vagy sem, illetve hogy minden hónapban "be kelljen szedni" tőlünk a havi áramfogyasztásunkat, melyet vagy becsengetünk, vagy sem! Szerintetek megállja a helyét akár műszakilag, akár jogilag egy ilyen ex catedra beintés, vagy azért eddig ő sem mehet el?? A lényeg, hogy ez a kábel olyan 20 évvel ezelőtt lett kiépítve, ugyanis a régi 2x1.5mm2-es MM Fal vezeték nemes egyszerűséggel eltört valahol a falban, minek következtében melegedés kezdődött és elégett a kötés a süllyesztett dobozban.  :'(

nyaki

Üdv!
Megértem a nyűgötöket. ::)
Nemrégen volt egy ugyanilyen problémánk a drága anyuka lakótömbjében és sajnos itt is a lakógyűlés leszavazta a vételezést a közösről, így kénytelenek voltunk a lakás mérőjéről egy külön kábellal leállni a garázsunkba.
Sajnos nálunk jogszolgáltatás van, ami teljes mértékben mellőzi az emberséget és a józan paraszti eszet.
...véleményem szerint ezt a békát le kell nyeljétek. :-\

Szirty

Üdv Gyurmaúr(fi-relé)!

Osztom nyaki kolléga véleményét.
Alapvetően vannak korrekt és inkorrekt emberek. Az inkorrekt emberek miatt hozott szabályozásokat és korlátozásokat a korrekt emberek szívják meg.

Sajnos ez van. Megértem a közös képviselőt is, hogy nem bízik az emberekben mert mindenki ott lop és annyit amennyit és ahol csak tud. Közös lónak mindig túrós a háta.
Az ajánlatod a mérőre korrekt, de érthető ha nem akar ezzel még egy kócot seggébe.

Az ismert körülmények alapján nem mondanám hogy atyaistent játszik, inkább csak próbál a legkönnyebben túl lenni rajta.