H mérõhely kivitelezés Biatorbágy

Indította mountainman, 2012. május 19., 09:55:16 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mountainman

Bocs, hogy ide írok, de keresek egy kollegát, akivel H mérõhelyet tudnánk kivitelezni.
Nekem nincs Elmû-s papirom és jelenleg nem találok egy megbízható kollegát sem.
A mérõk Biatorbágyon lennének!
Ha valakit érdekel a dolog, kérem keressen meg!

Üdv!  Feri

Novill

Mihez kell a "H" mérõhely?  Hõszivattyúhoz inkább a geo tarifa kell, ami normál vezérelt 3 fázisú mérõhelyet jelent.

mountainman

COP 3 feletti fûtõs klímához.
Csak fûtésre!!!
/külterület, nincs gáz,  a hõtárolós kályha sok helyet foglal, a GEO-t nem
adják éjszakai mellé, az meg kell a boylerhez/

Novill


mountainman

Ezek szerint Senki nem tud H mérőhelyet gyártani?

Novill

A H mérőhely kialakítása egyezik a vezérelt mérőhely kialakításával. A mért oldalon is követni kell a teljesen külön választást, úgy hogy ne lehessen a nappalival átkötni ( vagy ez , vagy az), vannak szolgáltatók akik még a plombálást megkövetelik. De mindenhol.

mountainman

Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul?
Egy másik szakmai fórumon, egy hasonló problémára napok alatt van megoldás.
Igaz az gyengeáram.
De könyörgöm, nincs itt a Fórumban olyan ember, aki csinált és átadott H mérőhelyet?
Én is tudom az Elmü és egyéb oldalakról, hogy mik az alapok.
De azt is tudom, hogy a helyi Királyi Szolgáltató, beleköt az élő fába is ha akar!
Én meg nem szeretnék felesleges köröket futni!

czapi

Idézetet írta: mountainman Dátum 2013. február 10., 17:31:09 DÉLUTÁN
Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul?
Egy másik szakmai fórumon, egy hasonló problémára napok alatt van megoldás.
Igaz az gyengeáram.
De könyörgöm, nincs itt a Fórumban olyan ember, aki csinált és átadott H mérőhelyet?
Én is tudom az Elmü és egyéb oldalakról, hogy mik az alapok.
De azt is tudom, hogy a helyi Királyi Szolgáltató, beleköt az élő fába is ha akar!
Én meg nem szeretnék felesleges köröket futni!
Ilyen hozzáállással fogsz még egy pár kört futni.   >:(

flatskerrobert

Kedves mountainman!


   Megpróbálok válaszolni a kérdésekre, de lehet, hogy nem lesz teljes! Az, hogy a másik fórumon mit írnak azt nem tudom. Azt sem tudom, hogy milyen az a napok alatt megoldott gyengeáramú megoldás!!!
Ha jól tudom az a terület E-on fennhatóság. Ha már van A1 tar. mérésed, valahol kerítésnél vagy házon és van B mérésed is szintén valahol akkor a meglévő mérések mellé kell felszerelni egy külön mérőszekrényt a H mérésnek. Ebből a szekrényből kell kiépíteni külön kábelt a COP3 -nál nagyobb készüléknek. GEO tarifa az ELMÜ és ÉMÁSZ- nál van.
Az alábbi mellékletben elvileg minden le van írva. Valahol ott a közelbe kell keresni reg. kivitelezőt.

A 70/2009 (XII.4) KHEM rendelet egy új tarifát hozott létre az egyetemes szolgáltatás keretében ellátott ügyfelek számára. A rendeletben szereplő tarifa neve ,,H" tarifa. A tarifa alkalmazását, ügyfelek részéről történő igénylését, 2010. április 16-tól teszi lehetővé a jogszabály.A tarifa célja, hogy a hőszivattyúk és a napenergiából és egyéb megújuló energiaforrásból kiépített fűtési rendszerek esetén, a hőellátást biztosító berendezések üzemeltetését közvetlenül szolgáló készülékek (pl. keringető szivattyúk, kompresszorok, automatikák) villamosenergia-fogyasztását egy kedvezőbb árú tarifán lehessen elszámolni a fűtési szezonban. A rendelet szerint ez a kedvező ár a mindenkori ,,B tarifánál" (vezérelt tarifa, éjszakai áram) nem lehet magasabb.Mikor van fűtési szezon?
A 189/1998. (XI. 23.) Korm. rendelet a központi fűtésről és melegvíz-szolgáltatásról tartalmazza, hogy a fűtési idény az év október hó 15. napja és a következő év április hó 15. napja közötti időszak.
A ,,H" tarifa alkalmazásának műszaki feltételei
A ,,H" tarifával elszámolt berendezések csak különmért, nem leválasztható áramkörre csatlakoztathatók. A hálózati engedélyes által felszerelt mérőberendezés kéttarifás (nem két skálás) kialakítású, mely a fűtési időszakban és azon kívül külön-külön regiszterben tárolja a vételezett villamos energiát. Így biztosítható a fűtési időszakon kívül április 16. – október 14. közötti villamosenergia-fogyasztás ,,A1" tarifás áron (és ehhez kapcsolódó rendszerhasználati díjon) történő elszámolása. (A kéttarifás mérők beszerzéséig normál, egytarifás mérő kerül felszerelésre, amely a kéttarifás mérők beszerzése után lecserélésre kerül.)A felhasználó egyéb fogyasztói berendezései miatt a ,,B" tarifára (éjszakai áramra) is igényt tarthat, illetve azt megtarthatja, ebben az esetben a mérőhelyen mindhárom tarifának (A1, B és H-tarifa) külön mérőberendezés kerül felszerelésre.
Figyelem!A hálózati engedélyes jogosult ellenőrizni a vezérelt áramkör, valamint az arra kapcsolt felhasználói berendezések jogszabálynak való megfelelőségét. A jogszabályi rendelkezések be nem tartása a hálózathasználati szerződés megszegésének minősül.
Az igényléshez szükséges beadandó dokumentumok:
  • Villamos-energia rendszerhasználói igénybejelentés
  • Villamosenergia-vásárlás egyetemes szolgáltatói igénybejelentés
  • Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés Betétlap ,,H" árszabás igényléséhez
  • Adatvédelmi tájékoztató
  • A csatlakoztatandó műszaki berendezések adatlapjának másolata

Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés(PDF, 98 kByte)[/font][/size][/color][/left]
Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés - minta(PDF, 619 kByte)
Villamosenergia-vásárlás egyetemes szolgáltatói igénybejelentés(PDF, 96 kByte)
Villamosenergia-vásárlás egyetemes szolgáltatói igénybejelentés - minta(PDF, 217 kByte)
Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés Betétlap ,,H" árszabás igényléséhez(PDF, 285 kByte)
Adatvédelmi tájékoztató(PDF, 522 kByte)

A nyomtatványok kitöltésével kapcsolatban fontos információk:

       
  • A nyilatkozatot a készülék műszaki adatairól (Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés Betétlap ,,H" árszabás igényléséhez nyomtatvány 3. pontja) a hőszivattyú telepítője tölti ki
  • A nyilatkozatot a belső villamos hálózat kialakításáról (Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés Betétlap ,,H" árszabás igényléséhez nyomtatvány 4. pontja) regisztrált villanyszerelő tölti ki
  • A Villamos-energia rendszerhasználói igénybejelentés nyomtatványon minden esetben tüntesse fel az igénybejelentő és a regisztrált szerelő elérhetőségeit, telefonszámát.
Hova küldjem a nyomtatványokat?
A kitöltött és aláírt nyomtatványokat személyesen leadhatja az ügyfélszolgálati irodánkban, vagy postai úton megküldheti az E.ON Ügyfélszolgálati Kft. 7602 Pécs, Pf. 197. címre.
A ,,H" tarifa áramkörének, ill. mérőhelyének kialakításaAz ügyfél által megbízott regisztrált szerelő feladata a ,,H" tarifával vételezni kívánó fogyasztói berendezés nem leválasztható módon, külön mért áramkörre való csatlakoztatása, illetve a mérőhely kialakítása. A csatlakozó berendezést méretezni a rendelkezésre álló teljesítményre szükséges.

Novill

A MEE-VET honlapon fenn van az összes regisztrált villanyszerelő aki tud H mérőhelyet készíteni, köztük én is: