Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok! Hamarosan kell majd egy régi vályogházban szerelnem és még nem véstem ilyen házban. Az lenne a kérdés, hogy ti horonymaróhoz milyen tárcsát szoktatok használni vagy milyet ajánlotok?

Üzenet összefûzve: 2015. július 14., 20:06:42 DÉLUTÁN

Bocsi, közben megtaláltam egy képet.
Nemrég volt téma, hogy miért csinált marha nagy port a horonymaró mikor vágtam vele. Nos valaki azt mondta attól is lehet hogy egyenetlen a falsík de a képen látható hogy annyira ez nem igaz mert elég sima a fal ezen a részen. Csak azért teszem fel ezt a képet hátha a nagy szakiknak itt már elég az hogy megmondja mitől porolt úgy mint az "isten nyila"! :D

petike199600

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek érdemes-e megvenni ezt: http://www.megatool.hu/makita_akkus_furokalapacs_alapgep_18v_3ah_sds_plus_dhr241z_6634?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link
Természetesen egy hozzávaló akksival. Mindig a zsinór akadályoz mert a létra alá kerül beakad valamibe, és egyébként meg nagyon érdekel hogy mennyire használható egy ilyen akkus gép. 2Joule ütőereje van. Téglánál használnám a kivágott horonyból kivésni a törmeléket meg fúrni vele. Szerintetek meddig bírja az akksi? Egyáltalán mi a véleményetek az "ilyesfajta" gépről?

980POWER

Nekünk van egy Würth aksis gépünk 24voltos akkuval az is sds befogós, kézreálló nem túl nagy, inkább mi a tiplik helyet fúrjuk vele, de lehet másra is alkalmazni, a horony kivésésére sose használjuk arra van egy szentén Würth vésőgépünk vezetékes.

Üzenet összefûzve: 2015. szeptember 02., 20:42:21 DÉLUTÁN


simca

Szerintem nem napi folyamatos alapszerelési munkára való. Vagy óránként cserélgeted az akksikat és van hozzá legalább 3-4 db. Ezt inkább valami külső helyszínen, házfalon, kerítésnél találnám hasznosnak, ahova így nem kéne hosszú hosszabbító, vagy aggregátor a munkavégzéshez. (Pl. itt nálunk utcanévtáblákat fúrkálták fel ilyenekkel a falakra, de az nem villanyszerelés.) Meg lakáselosztó cserénél az újat felfúrni "áram nélkül" :) ilyesmikhez.


Fecó

Tiplik fúrásához szerintem nagyon hasznos gépek, akár 10-12-es furatok is viszonylag jól készíthetőek velük. Mi szerelvényezéshez használjuk, lámpatestek felszereléséhez, 6-8-as tiplikhez, falon kívüli szerelésekhez, bilincsek-vezetékcsatornákhoz. Vésni is tudnak, mondjuk ha fel kell szaladni gyorsan egy lakásba, és arrébb vésni 1 méterrel valamit, akkor biztosan jó, de Én  nem gondolkodnék több méter vésésekben. Viszont az általad linkelt gép elég jó, bár tiplizishez igen drága, találsz ennél jóval kedvezőbb ár-érték arányú gépet, természetesen nem gagyira gondoltam. Sajnos ha termelékeny vésési munkát akarsz végezni, marad a hosszabítózás és drótkerülgetés, ami szerintem azért nem olyan vészes. Én nem hiszem hogy valaki ilyet használna családi házak-lakások vésési munkáihoz.

petike199600

Köszönöm a választ Fecó!
Most láttam imterneten egy régebben kiszemelt gépet elég jól leárazva: http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_bosch_gbh_228_dfv_furovesokalapacs_kofferben_cseretokmannyal_850w32j&kat=55&id=1303
Ha jól tudom akkor ez a gép eddig 80 körül volt. Ezzel már lehetne azért alapszereléseket is végezni, nem?
Az a 3,2J ütőerő elég jól hangzik szerintem?! :D

balzsi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2015. szeptember 06., 11:07:48 DÉLELŐTT
Köszönöm a választ Fecó!
Most láttam imterneten egy régebben kiszemelt gépet elég jól leárazva: http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_bosch_gbh_228_dfv_furovesokalapacs_kofferben_cseretokmannyal_850w32j&kat=55&id=1303
Ha jól tudom akkor ez a gép eddig 80 körül volt. Ezzel már lehetne azért alapszereléseket is végezni, nem?
Az a 3,2J ütőerő elég jól hangzik szerintem?! :D

Üdv Petike, én korábban http://www.szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/furokalapacsok___sds_plus_138/einhell_furo_vesokalapacs_sds_plus_1250w_35j_rt_rh32_1666 ezt agépet vettem, aminek az ütési energiája közel azonos az általad kiszemeltével. Szerintem elegendő ez az energia és a BOSCH nem egy rossz márka.

Fecó

Saját tapasztalatomat írom le. Mi is az általad linkelthez hasonló géppel kezdtük. Idővel rájöttünk, hogy bár könnyű és kényelmes dolgozni a géppel, de a legjobb hatásfok főként üreges tégla vésésnél van. Betonnal beöntött részeknél már kicsi lesz az ütőerő, beton átfúrása mondjuk 20-as körüli fúróval szintén nem túl haladós, és hát a dobozfúrót is el kell felejteni, megfogja a gépet. Félretettük hát "kisebb" munkákhoz, és vettünk egy GBH 4-32 DFR Professional gépet. Igaz nehezebb egy kicsivel, de még elviselhető. Nem sértődik meg ha betonban kell hornyot vésni, és a doboz fúrót is tolerálja. Ez lett az alapgépünk lakásvillanyszerelésnél. Bár a gép levegőkifúvását elcseszték a tervezők, mert sokszor az arcodba tolja a port, de megtanultunk "vele élni". Amit ajánlok, az a cserélhető tokmányos kialakítás. A vésés eléggé igénybe veszi a tokmányt, még folyamatos kenés és tisztítás mellett is. Viszont ha már elkopik, leveszed és cseréled, nem kell szerviz hozzá, és olcsóbb mint az egybeépített verzió. Röviden....

petike199600

Köszönöm mindkettőtök válaszát!
Jelenleg egy black and decker gépem van hasonló súlykategóriájú mint amit Fecó belinkelt, és hát a levegőkifúvás tényleg el van ezen is cseszve mert az össes por az arcomba jön. Ezzel megcsináltam egy két nagyobb munkát de már kezd betojni lassan ezért akarok egy komolyabb gépet, ez kezdésnek jó volt. Szóval alapszereléshez mindenképpen kell a 4-5kg-os gép :D Ezt  akartam megúszni bár ami mostvan az is 5,5Kg. :D


Üzenet összefûzve: 2015. szeptember 06., 18:35:31 DÉLUTÁN

Viszont ez elég barátinak tűnik: http://www.megatool.hu/epitoipari_gepek_298/furokalapacs_289/dh28pc_hitachi_furokalapacs_951
Könnyű is és elég jó az ütőereje is. Bár ezt a márkát nem nagyon ismerem szerszámgépek terén...