Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Ma egy hajdú bojler javításra hívtak ki. Egyenes alaplappal van ellátva és zománcozott kivitelû. A hiba jelenség csepeg a víz az alap szélénél. A szétszedés után derült ki, hogy az a perem ahová beilleszkedik az alaplap tömítés, a perem egy része eltûnt. Ez volt az oka a víz csepegésnek. Ilyen esettel még nem találkoztam a hosszú pálya futásom alatt.

nyaki

Mi az hogy eltûnt!? :o
Az anyag nem vész el, csak átalakul! ;)

JUVILL


Nem a korróziótól tûnt el a lemez egy része?:)

Novill

Igen itt vékonyabb volt az anyag vastagsága és a korrózió megtette a hatását. Ez ritka esetnek számít, lehet gyártási hiba is.

janoka

Sziasztok!
Aktív anóddal kapcsolatos kérdésem lenne: ha egyedi, 1000 l-es belül tüzihorganyzott puffertartályamba elektromos fûtõszálat is teszek, aktív andód szükséges bele? Köszönöm a válaszokat.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Úgy gondolom az aktív anód kell. De az ilyen barkácsolásoknál figyelembe kell venni a biztonságtechnikai szempontokat is és méretezéseket is. Hogyan védekezel a keletkezõ túlnyomással szemben. Hogy illeszted, csatlakoztatod a villamos szerkezeteket a puffer tartályhoz. Szerintem az eredeti bevizsgált megoldások a biztonságosak. Egyébként létezik olyan puffer tartály melyben van elektromos kisegítõ fûtés. Ez nem egyenlõ értékû megoldás a villanybojlerhez viszonyítva.

Szelei

Mivel az aktív anód a vízkõ kiválásokat akadályozza meg azzal, hogy az anód anyagát lebontva semlegesíti azt! Tehát akár fûtésre használt, akár meleg víz elõállítására szolgáló berendezés esetén csökkenti a meghibásodások esélyét. Nem engedi kialakulni a fûtõbetéten a vízkõréteget, ami hõszigetelõ és túlhevülést okoz ezzel a betét tönkremenetelét és elégtelen mûködés a végeredmény. A ritkább csere végett akár két aktív anódot is tehetsz a tartályba. :)

nova

Ilyen átalakításnál érdemes a biztonságot is szem elõtt tartani, nehogy felrobbanjon a tartály. Ha a bojlerrõl is eltávolítják ezeket akkor kirepülhet a tetõn is.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Lacam

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, remélem tudtok segíteni kicsit eligazodni a kínálat (és a lehetõségeim) között :)

Adott egy ház, 0.0 állapotban fûtés és melegvíz szempontból...najó, most hazuttam, mert Quadriga kazán van benne, de az a cucc idõsebb mint én. (melegvíz az nincs)

Azon filózok már hetek óta, hogy hogyan oldjam meg a fûtés-melegvíz problémát.

Ariston Clas Evo 24 FF turbós kombi kazánra gondoltam, de mivel nem tudom mekkora lesz a gáz költségünk (sajnos a sok ablaknak átka, hogy nagyon "huzatos" ...így valszeg a gatyánk rámegy a gázra) és azt sem tudom, hogy a melegvíz igényünket kielégítené -e (nomeg mikor mondja az Ukrán hogy "nyet gas" és tekerik el a gáz csapokat "OFF" állásba) ezért egy vellanybojlert is be szeretnék iktatni. (80as hajdu a kiszemelt) természetesen "éjszakai" árammal. Csapokkal állítgatnám mikor melyiket használjuk. (szeretünk jó sokat tusolni, jó meleg vízben) Villanyos kapna prioritást..de pár hónap alatt, a számlák alapján majd kitaláljuk melyik éri meg jobban.

Hajdu Eco 80 illetve Hajdu z80 amit néztem...mi a különbség a kettõ között?
Olvastam a fórumot...ez az Eco (aquastic) = Lengyel? Ezért olcsóbb pár ezerrel? Gondolom alkatrész szempontból jobb lenne a jó magyar (drágább) Hajdu.....

Mivel semmit nem tudok a két típusról, ezért megerõsítést várnék :)

És örülnék ha tudnátok tippeket adni, hogy lehetne megoldani a lehetõ leggazdaságosabban egy cca 100nm-es ház fûtését (bár ez nem a topic tárgya), melegvíz ellátását.

További szép napot kívánok Neketek!

Üdv.