Vegyestüzelésű kazán keringető szivattyúja vezérlés

Indította iscar79, 2013. szeptember 16., 21:08:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

980POWER

Azt kell tudni, mekkora az összes teljesítmény, amit üzem közben felvesz a szivattyú és a vezérlés. Én a Vaterán néznék kőrül és a legnagyobbat venném meg, ami 12 V akkumulátorról működik. Nekem APC márkájú van, 400W-ot szerintem 100 W teljesítményt bír folyamatos üzemben is, 60 W-ot biztos. Kell egy hosszabb, vastagabb vezeték pár, ami elér a garázsig vagy ahol az autó van és két ,,bikázó csipesszel" szükség esetén azonnal, lehet csatlakozni az autó aksira, így nem kell fent tartani plusz aksit, nem lenne kihasználva és csak állásában is tönkre menne.

Szelei

Sajnos AUT indítású generátor elég drága egy 60-80 W-os szivattyú üzembiztosítására.

Én javasolom inkább a számítógépes szünetmentes tápot még a használt és általában az akkumulátora végett ki selejtezett is olcsón be szerezhető és meg éri egy 55 Ah-ás aksival meg spékelni. A tápegység folyamatosan tölti, készenlétben tartja ami akár éjjel vagy nappal ha éppen el kell szaladni ügyet intézni is biztosan keringet és meg előzi a kazán robbanását. Főként ha AUT adagolásos a kazán, az áramszünet végett adagolása le áll viszont a keringetés a kihűlésig menni fog.

Persze 3 fázisú keringetőre ez a megoldás nem használható. Sem ipari méretű fűtésre.

balzsi

Idézetet írta: Zsolti1990 Dátum 2014. december 23., 16:34:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Adott egy vegyes tüzelésű kazán keringető szivattyúja:

[L:http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/szerelvenyek/keringeto_szivattyuk/grundfos--ups-25-40-180mm][link][/L]

A fűtési rendszer zárt,ezért mindig mennie kell a keringető szivattyúnak.
Mielőtt még megkérdeznétek a szükséges biztonsági rendszer ki van alakítva,túlnyomó szelep,tágulási tartály.
De akkor is ha elmegy az áram ne kelljen már újra töltenem a rendszert vízzel mindig...
Használ valaki itt tiszta szinuszos szünetmentes UPS-t?
Mivel oldjátok meg,ha mondjuk 70-80fokos víz mellett huzamosabb ideig elmegy az áram?

UI:
Első körben a vegyes tüzelésű kazán szivattyújához,de később a kazán vezérléshez és a fai gázkazánhoz is elkelne...

Köszi előre is a segítséget!

Egy lehetőség: http://upsakku.hu/termekek/SPS/Inverter_600VA/

980POWER

Idézetet írta: balzsi Dátum 2014. december 23., 21:40:01 DÉLUTÁN
Egy lehetőség: http://upsakku.hu/termekek/SPS/Inverter_600VA/

De azért évi egy két óra, max nap működéshez jó ám az 3000-10000Ft közti áron is használtan, plusz aksi, de inkább az autóé. Nekem van 2db 160 Ah aksim a traktorban, ha kell erről megy. Van aggregátor is de, itt most nem ez a kérdés. Igazából 2 ilyen tápegységet vettem 7000 Ft ért szélgenerátorhoz, de az nem készült el így világításhoz tartogatom, ha mondjuk szükség lenne rá, az aggregátor túl nagy erre a célra.

listvanl73

Idézetet írta: Zsolti1990 Dátum 2014. december 23., 16:34:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Adott egy vegyes tüzelésű kazán keringető szivattyúja:

[L:http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/szerelvenyek/keringeto_szivattyuk/grundfos--ups-25-40-180mm][link][/L]

A fűtési rendszer zárt,ezért mindig mennie kell a keringető szivattyúnak.
Mielőtt még megkérdeznétek a szükséges biztonsági rendszer ki van alakítva,túlnyomó szelep,tágulási tartály.
De akkor is ha elmegy az áram ne kelljen már újra töltenem a rendszert vízzel mindig...
Használ valaki itt tiszta szinuszos szünetmentes UPS-t?
Mivel oldjátok meg,ha mondjuk 70-80fokos víz mellett huzamosabb ideig elmegy az áram?

UI:
Első körben a vegyes tüzelésű kazán szivattyújához,de később a kazán vezérléshez és a fai gázkazánhoz is elkelne...

Köszi előre is a segítséget!

Kedves Zsolt!

Nagyon egyszerű a megoldás! :D Én pl. nemrég vettem egy INTEX 400W-s teljes szinuszjeles szünetmentes tápegységet a www.elpro.hu webáruházból (én nagyon jó árban fogtam ki!), rákötöttem egy 12V-os autós akkumulátorra és a rendszer tökéletesen működik. Az egyetlen kulcs a felépítésben a szinuszos tápegység, mivel ha szögletes jeleket kibocsátó tápegységet szerelünk be, akkor a szivattyúberendezés csúnya, berregő/kattogó hangot fog kiadni, ami rövid idő belül teljesen tönkre is teszi a motort. Ezért én ajánlom, hogy inkább szerezzen be egy szinuszos tápegységet, mintsem a keringető motorra kelljen költsön sokkal többet.

Az ELPRO weboldalon megrendeltem, másnap meg is kaptam a tápegységet és azóta is kiválóan használom (heti szinten 1x sajnos mindig szükség is van rá).

Bátran merem ajánlani!

Üdv.

L. István