Vezetékek színjelölése

Indította dit35, 2013. október 20., 18:05:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv czapi!

Czapi én értem amit írsz csak nem érdekel! :-)
De nem tiszteletlenségből, hanem azért, mert nem a kérdéssel, problémafelvetéssel kapcsolatos!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 18:56:09 DÉLUTÁN
Meg kell kérnem a tőlem okosabb és kitartóbb kollégákat, hogy magyarázzák már el a PE,N,PEN jelölését a kábelekben a szabvány szerint.

Én viszont azt kérem, hogy ezzel senki ne fáradozzon, mert nem ez volt a kérdés!
De mivel személyeskedés és "ki a hülyébb vetélkedő" lett belőle ezen a szinten talán nem kellene ezt folytatni.
Engem az eredeti felvetéssel kapcsolatos dolgok jobban érdekeltek volna.

IdézÉn megyek ejtőzni, azt hiszem bevágok egy üveg vörösbort. :)

Egészségedre! Cabernet sauvignon rlz.... :-)
Igen, igen az bor és vörös! Nem tudom szabvány szerint az-e, de a valóságban vörös :-)

SimJoci

Idézetet írta: Szelei Dátum 2013. október 20., 20:39:36 DÉLUTÁN
A vezeték színe alapján jól kötötted. De én a helyedben ellenőrizném műszeresen is.

A régi szabvány színeinél a piros volt a földelő vezeték.

Üdv.
Az elmondottak alapján jó a bekötés, de például a boltban kapható Kínai hosszabbítók vezeték jelölései (fehér, zöld, fekete) ahol a múltkor is a zöld volt a fázis!
Ilyen termékeknél mindenképpen műszeres ellenőrzés a biztos.

nova

Hát a Kínai villanyszerelési termékekkel és huzalozásokkal kapcsolatban sokszor volt téma a fórumon. Sokszor az említett szabványos vezeték színjelölés náluk nem éppen következetes.  :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Idézetet írta: SimJoci Dátum 2013. november 03., 13:10:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szelei Dátum 2013. október 20., 20:39:36 DÉLUTÁN
A vezeték színe alapján jól kötötted. De én a helyedben ellenőrizném műszeresen is.

A régi szabvány színeinél a piros volt a földelő vezeték.

Üdv.
Az elmondottak alapján jó a bekötés, de például a boltban kapható Kínai hosszabbítók vezeték jelölései (fehér, zöld, fekete) ahol a múltkor is a zöld volt a fázis!
Ilyen termékeknél mindenképpen műszeres ellenőrzés a biztos.

OLDALVÁGÓ mint műszer! ;D

Ha észre veszem a cégünknél a kínai beöntött dug villás, szegecselt elosztóaljzatot, már veszem is az oldalvágómat és selejtezem is le!!!!!!!! :'(

Mivel 1,5 mm2-es eret soha nem találtam ezekben a hosszabbítókban ami a változó terhelést és az előírt 16 A. nem bírnák. A beöntött műanyag dug villák, szegecselt ajzatok kötései sem állják ki a használat alatt fellépő terheléseket mind a mechanikus mind az elektromost.

Ilyen hosszabbítókért felelősséget én nem tudok vállalni és viszont én felelek minden a vállalat területén használt berendezések biztonságos használatáért és használhatóságáért ezért semmisítem meg ezeket.

Nem került többe az általam gyártott MT kábellal és gumis dug aljzattal, villával készült elosztók sem, viszont minden szempontból szabványosak. Sőt meg hibásodás esetén könnyen javítható.

Novill

Ebben teljes mértékben igazad van.
Csak ebben a kifordított világban ezen hosszabbítók minősítését is prezentálni kell. A szomorú ebben az esetben, hogy ezen kínai  termékeken rajta van a CE minősítés. Ami ugyebár megfelelő lenne.

Könyves Kálmán

http://www.kontaset.hu/halozati_elosztok/osszes_tipus/ks240_halozati_eloszto_5db_aljzattal_1776

Szelei kollégához hasonlóan én is sikítófrászt kapok a kínai gagyitól, és nem igazán fogadom el azt sem, "rajta van a CE, hadd menjen" ha tudom, hogy nem felel meg!

A fent linkelt cucc bevált, robosztus, jól használható, magyar gyártmány. Bátran merem ajánlani!


Szelei

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. november 04., 19:36:59 DÉLUTÁN
Ebben teljes mértékben igazad van.
Csak ebben a kifordított világban ezen hosszabbítók minősítését is prezentálni kell. A szomorú ebben az esetben, hogy ezen kínai  termékeken rajta van a CE minősítés. Ami ugyebár megfelelő lenne.

Sajnos a minőség ellenőrzés nem áll a helyzet magaslatán és nem "meri" kivonni az összes gagyit, mer kell "olcsó" elosztókat biztosítani a kis költségvetésű családoknak is!

Viszont pont Ők azok akik minden egybe használják, és ha földelés nélküli aljzatba bedugva azt hiszik ettől már földelt a készülék amit ebbe dugnak. Sajnos sok ilyen személlyel találkoztam már! :'(

dit35

Örülök, hogy ilyen mély szakmai vitát indítottam, de akkor most mint egyszerű gyakorlatias nő megismétlem az első kérdésemet:

Összeköthetem a kéket a kékkel, a barnát a feketével és a pirosat a zöld-sárgával?
BUÉK
Edit



Gyurmaúr(fi-relé)

Jajj, drága Edit Úrhölgy, vagy tán kisasszony?? Hát az van, hogy NEM!! Azért nem, mert bár abszolúte kézenfekvőnek látszik a "színre színt", de ez nem kártya, hanem kőkeményen villamosság, ahol először tájékozódik az ember fia/lánya és csak azután kötöget! Azért az megvan, hogy a minden bizonnyal szépen manikűrözött, trendyn lakkozott körmöcskéiddel megáldott kis kacsóiddal ügykezelsz. Bevallom, ezt szívesen nézném élőben, már csak azért is, mert ezt érdemes lenne megörökíteni pl. más nőcik, lánykák számra is, hogy natessék, így is lehet... Szóval, én annyit javallanék, hogy először is fázis cerka, L-t, azaz fázist megkeresni és amint az megvan, akkor kötögetni, yo?! PLÍZ!!  :-*
Bájdövéj; BUÉK neked is!
Gyurma, as himself...  ;)

nyaki

Üdv!
Mint korábban a szakik említették, igen bekötheted színhelyesen, de a felelősséget Te fogod érte vállalni, mert nem tudni, hogy milyen állapotban a villamos hálózatod. Ha szerencséd van, akkor minden szabvány szerint van szerelve, ha nincs, akkor... Ajánlatos egy műszeres ellenőrzés a hálózaton, hogy bizonyosan védett is legyen az a dugalj, ha már védővezetős biztonság tudatában akarsz élni, ... ::) de már ezt is említették.