Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2013. január 22., 23:09:11 DÉLUTÁN
Elmondhatja magáról, hogy kétszer született.
FR.

Az ilyen emberek sajnos fel sem fogják mi történ, vagy mi történhetett volna. Lásd a vonatok tetején áram ütötteket.

Tisztelt flatskerrobert.

Annak idején 2 db háttal összeforgatott 630 As FLTA kapcsolót hasonlóan (beforrasztott saru) bekötve élképesztő amit tud csinálni, szinte hűlt helye volt a kapcsolóknak csak a vezeték végek emlékeztettek rá itt valamilyen készülék üzemelt. Mintha villám csapot volna bele.

Sok elosztó gyártásában volt részem, 20 A-tól 6000 A ig, még nem volt érhüvely de én már akkor is inkább csupaszon kötöttem mint sem drundoljam a vezeték végét. A forrasztást forrasztó vízzel (cink lemezzel be oltott sósav) végeztük én szóltam mikor két év múlva láttam a sarut és az ereket, a szigetelés alatt 10 cm hosszan a sav teljesen tönkre tette. Utána csak préselt sarukkal dolgoztunk.

nova

Hát ez a videó tényleg nem semmi.  ???

Tényleg hihetetlen, hogy túlélte.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


Könyves Kálmán

http://azaramara.blog.hu/2013/01/28/luzerek_luzere_aramfogyaszto_a_neved

A lúzerek lúzere közben fizet szép csendben, legfeljebb majd a számlakép egyszerűsítése után kap még három tételt a nyakába, hiszen akkor már a látvány sem fogja zavarni. Azt se, akit most zavar...


nyaki

 ??? Ez az egész bicskanyitogató! >:(
A fenti, Szirti kolléga által belinkelt szolgáltatói számlákhoz szólva:
...  akkor most azt mondja meg nekem valaki, hogy ebből a fórumból hogyan lehetne teljesen kizárni a politikát?...mert akárhogyan is próbálnék rá reagálni, minden gondolatomban annál lyukadok ki, hogy szinte kevés nyomdafestéket tűrő szavaim lennének az egész konglomerátum felé és ugye az itt nem megengedett, mert hogy itt ugye nem lehet politizálni.
Mi a teendő ilyen esetben? Legjobb ha kussolok és lenyelem a békát, vagy egy eddig nem létező, ún. dühöngőben dumáljuk ki, amit már régebben is tanácsoltam.
Várom szíves válaszotokat.

nova

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. január 28., 22:52:27 DÉLUTÁN
Mi a teendő ilyen esetben? Legjobb ha kussolok és lenyelem a békát, vagy egy eddig nem létező, ún. dühöngőben dumáljuk ki, amit már régebben is tanácsoltam.
Várom szíves válaszotokat.

Témák rendezése - Villanyszerelő Szakmai Fórum

Ezzel kapcsolatban már volt beszélgetés és mivel nem mutatkozott egyértelmű irány a közösség részéről, így maradt az eredet felállás. Sajnos mindenki tisztában van a jelen politikai helyzettel. :( De ez nem kell, hogy beszivárogjon az élet minden területére.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


Marton

Szelei kolléga!
Köszi a videót, a lányom a szomszéd épületben lévő iskolába jár!!!