Terrárium megvilágítása neon csővel

Indította kovino1, 2012. november 20., 17:56:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

kovino1

obiban ill praktikerben mindíg van.az amugy jól tudom h a 30wattos 90 a 36wattos pedig 100 cm hosszú?

Üzenet összefûzve: 2012. november 20., 20:56:16 DÉLUTÁN

de térjünk vissza az eredeti kérdéshez.. ha teszem azt az alkatrészek egy 58wattos lámpából vannak közelebb rakom a foglalatot és beleteszek egy 30 v 36 wattos csövet akkor az működni fog e.

Szelei

58 W-os fojtóról túlterheled a 36 W-os csövet és szinte azonnal ki fog égni (tönkre megy)

Én ezért kértem, hogy kérem a fojtó adatát. Itt sajnos új fojtót kell venned ahhoz, hogy meg építsed amit akarsz.

A fojtóknak van egy nagyon rossz tulajdonsága. Tönkremenetel előtt még normálisan működnek de közben nagyon melegszenek. Ezen okból meg gondolnám a bútorlapra szerelést! Idővel akár lakástüzet is tud csinálni.

Én inkább konyhabútor alá szerelhető komplett lámpát javasolnám megvásárolni. Néha a drágább az olcsóbb. :)

kovino1


nyaki

Üdv!
Szerény véleményem az, hogy a fénycsöves megoldás a terrárium számára semmilyen szinten nem lesz jó. Oda mindenképpen alutükrös halogént max. 20W-osat, vagy R50-es reflektorlámpát max. 25W-os kivitelben ajánlok. A madárpókok a hidegvérűek rendjébe tartozik és oda helyi közvetlen meleg sugárzása, vagy általánosságban vett kb. 25fokot kell biztosítani, de közben gondoskodni kell a megfelelő páratartalomról is. Az sem mindegy talajon, vagy fán élő fajt gondozol.
A világítással könnyen mellé lehet lőni, de...tudod mit? Itt van ezen oldal, ahol hosszasan taglalják a madárpókok terráriumos tartását:
http://pet-shop.5mp.eu/web.php?a=pet-shop&o=_IiMjEhFpZ
Ha ezek után is lenne még kérdésed, akkor szívesen válaszolunk rá.

Szirty

Üdv!

Most biztos kötözködöm, de "neon csőnek" azt a gázkisülés segítségével fényt kibocsátó csövet nevezzük, amiben neon gáz van nem?
Márpedig az narancsvörös fényt ad, rendszerint reklámviágításra használják és 5-7kV feszültségről üzemel. Ahhoz tényleg trafó kell.
Itt meg ha jól látom fénycsőről van szó, aminek semmi köze a neonhoz. Ehez meg fojtótekercs (nem trafó).