Régi ház földelése

Indította pintyu, 2013. február 04., 21:42:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

...én meg azon szoktam csodálkozni, hogy egyesek hajlandóak kifizetni az előző "szakértő" által kért munkadíj akár 4x-esét is, csakhogy minden rendben legyen. :-\
Egyébként nekem a külföldi tapasztalatom az volt a villanyos brigádokkal kapcsolatban, hogy azok közül 1-2 az igazi szaki, a többi meg egyszerűen pék ...hogy egy német mérnök után fogalmazzak szabadon.
Sajnos tapasztalom, hogy itthon nagyon sok a trehány "mester", ami nem csak abból adódik, hogy az iskolában épphogy átbukdácsolt és mégis ua. a papírt kapja, mint a jeles tanuló, hanem abból is, hogy milyen az ember igénye önmagára, mert olyan lesz a munkája is. :(

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. március 29., 21:17:30 DÉLUTÁN
Ezzz íígen! Hány és hány ilyen "nagytudású" EQ fighter villanyászszerűség van kis Hazánkban, főként manapság, amikor legjobbjaink már az Angol, NSZK, Osztrák, Amcsi, sőt Ausztrál hálózatokat szerelgetik az itthoni szégyenletes éhbér 5-6-8x -ért!
Sajnos mindenütt ez a helyzet az orvosoknál is pl.
Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. március 29., 21:17:30 DÉLUTÁN
Sajnos, a villamosság nem olyan, mint a gáz, hogy amennyiben vki ellazázza, akkor felrobban az objektum.
Na azért a gázzal is tudnak alkotni. Rokonnál a elvileg szolgáltatónál dolgozó "szakember" kiszedett valami vezeték szerűt (bocsi nem értek hozzá, nem tudom a pontos nevit) a konvektorból ez nem kell ide szövegel. Na azóta gyufával kell begyújtani a konvektort.  Sajnos rokonomat egyszerűen nem lehet meggyőzni hogy át kéne nézetni a rendszert (mert már több mint 20 éve nem volt. (akik mondtam szakit azt csak hiba elhárításra hívta.), mindig majd jövőre. Persze mikor a híradóban mondták hogy több ház is felrobbant akkor megjegyzi hogy a nem karbantartott hálózatok hiánya miatt, na persze ő se áldoz rá. De olyan kialakítások vannak nála hogy ha látnátok itt szerintem egy két embert az ájulás kerülgetne. Nyomáscsökkentő legumizva, mert hogy kiugrik a pöcök és elmegy a gáz télen a hidegtől nyáron a melegtől. Erre egy másik gázos "szakember" mondta hogy hiába cseréli ki az új is ilyen lesz. de tudnék még mesélni.  Na azért örülök hogy kötelező lesz a felülvizsgálat. Villanynál is ez kellene, na persze interneten olvastam hogy valaki azért nem nézeti át mert ha leszedi a szerelő a kötődoboz fedőket akkor a lejön a festék is.

Gyurmaúr(fi-relé)

Amit kiszedtek a konvektorból, az a nagyfesz vezeték, ami a gyújtáshoz szükséges szikrát adja. Valószínűleg a "minisit" mehetett tönkre és már nem lehetett vele "kattogtatni", ezért bontotta le a szikraköz tápvezetékét, így már valóban csak gyufával lehet begyújtani. Egyébként a konvektornál szarabb, pazarlóbb és egészségtelenebb fűtőkészüléket nem láttam, mert azontúl, hogy nagyon szar az energiamérlege, még a felső légutakat, nyálkahártyát is kicsinálja, mert megperzseli a levegőben lebegő és ezért reászálló porszemeket. Le vele!! Ami viszont a nyomásszabályzót illeti; annak quasi kiiktatásából lehet még nagyon súlyos grimbusz, ugyanis a jelenlegi gázkészülékek javarésze nagyon érzékeny a hálózatban óhatatlanul előforduló nyomásingadozásokra, melyek igen gyakoriak és sokkal nagyobb határok közt szoktak mozogni, mint pl az áram esetében! Egy gáztűzhely, vagy főzőzsámoly még hagyján, de a hyperérzékeny (kombi)cirkók, átfolyós bojlerek bizony pillanatok alatt kapitulálhatnak, ha a gyárilag megengedett nyomásértéket akár 15-20%-al meghaladja az aktuális nyomás.

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. március 30., 17:20:05 DÉLUTÁN
Amit kiszedtek a konvektorból, az a nagyfesz vezeték, ami a gyújtáshoz szükséges szikrát adja. Valószínűleg a "minisit" mehetett tönkre és már nem lehetett vele "kattogtatni", ezért bontotta le a szikraköz tápvezetékét, így már valóban csak gyufával lehet begyújtani. Egyébként a konvektornál szarabb, pazarlóbb és egészségtelenebb fűtőkészüléket nem láttam, mert azontúl, hogy nagyon szar az energiamérlege, még a felső légutakat, nyálkahártyát is kicsinálja, mert megperzseli a levegőben lebegő és ezért reászálló porszemeket. Le vele!! Ami viszont a nyomásszabályzót illeti; annak quasi kiiktatásából lehet még nagyon súlyos grimbusz, ugyanis a jelenlegi gázkészülékek javarésze nagyon érzékeny a hálózatban óhatatlanul előforduló nyomásingadozásokra, melyek igen gyakoriak és sokkal nagyobb határok közt szoktak mozogni, mint pl az áram esetében! Egy gáztűzhely, vagy főzőzsámoly még hagyján, de a hyperérzékeny (kombi)cirkók, átfolyós bojlerek bizony pillanatok alatt kapitulálhatnak, ha a gyárilag megengedett nyomásértéket akár 15-20%-al meghaladja az aktuális nyomás.

Köszi a választ! Szerencsére csak 3 konvektor és egy gáztűzhely van, ilyen hiper érzékeny cuccok nincsenek. (bojler pl elektromos) Sajnos lehetetlen meggyőzni, hogy nézesse meg mindig "az óra leolvasó azt mondta hogy hiába cseréli ki akkor is leold, az új is ilyen. Tehát bár nem vagyok egy nagy jobboldali, de nagyon örülök hogy kötelező lett a gázkészülék felülvizsgálat.

Villanyász_2018

Sziasztok.
Kezdő.de lelkes villanyász vagyok :)

Adott egy nagyon régi családi ház. Mindenhol két vezetékes rendszer. Eon most rakta fel az új órát.
Teljes vezeték csere lesz. Tegyük fel,elég nekik a meglévő 15A. Mit tudok tenni?
Egyetlen porcelán biztositó van a mérő felett. Itt szét tudom választani a PENt, PE+Nre? Plusz megfejelném egy 10ohm alatti szondázással(ha kell kettővel)
Az foglalkoztat hogy milyen a keresztmetszet, egyenlőre annyi az infóm ami a képeken van. Mit nézzek  meg még esetleg? Be merjem ezt vállalni? A nyugodt alvás a mindenkori mottóm. Monyákolni nem fogok.

A legtisztább az lenne ha kérnének 32A, telekhatárra, új órával. De nagyon karcsú a költségvetés.
Köszi


Simon Endre

Nem a teljesítmény kevés, hanem a biztonság. Egy háztartás elmegy ennyivel is (ha nincs villanytűzhely.) A mérőcserénél nem hiányolták a helyi egyenpotenciált biztosító(?) szonda  földelést? Ez akkor valóban már nem PEN  a mért oldalon. Amennyiben marad a jelenlegi 15 amper és legalább 5 ohm alá viszed a földelést (ami most még nincs is) bejövő PEN szakadásnál tartósan a ház teljes érintésvédelme vagy testzárlatos  készüléke akár 90 volt felett feszültségen lehet. A belső átszerelés feltétlen elvégzendő a áramkörökre bontással amiben kisebb értékűek mellett max. 1 db  B13A kismegszakító lehet. ÁVK feltétlen legyen a PEN-t neked kell kialakítani, remélem a mérő alól kellő keresztmetszettel álltak ki ehhez.

Villanyász_2018

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2019. szeptember 02., 10:17:18 DÉLELŐTT
Nem a teljesítmény kevés, hanem a biztonság. Egy háztartás elmegy ennyivel is (ha nincs villanytűzhely.) A mérőcserénél nem hiányolták a helyi egyenpotenciált biztosító(?) szonda  földelést? Ez akkor valóban már nem PEN  a mért oldalon. Amennyiben marad a jelenlegi 15 amper és legalább 5 ohm alá viszed a földelést (ami most még nincs is) bejövő PEN szakadásnál tartósan a ház teljes érintésvédelme vagy testzárlatos  készüléke akár 90 volt felett feszültségen lehet. A belső átszerelés feltétlen elvégzendő a áramkörökre bontással amiben kisebb értékűek mellett max. 1 db  B13A kismegszakító lehet. ÁVK feltétlen legyen a PEN-t neked kell kialakítani, remélem a mérő alól kellő keresztmetszettel álltak ki ehhez.

Közben rengeteget agyaltam. Kértem árat reg szerelő ismerőstől. Ma felhivom a megrendelőt hogy csak akkor vállalom ha bővités,szabványositás lesz, új mérőhellyel. Annyit nem ér a dolog, hogy később ne legyen nyugodt. Nem fogok foltozni...

Sztrogoff

És legalább azt tudod, hogy TN vagy TT a hivatalos arrafelé?

Villanyász_2018


Sztrogoff

Hát, az kellemetleníti a dolgot, valóban.