Szabványosított fogyasztásmérő a lakáson belül maradhat?

Indította zoli_varga, 2015. április 27., 12:10:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zoli_varga


exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2015. április 28., 20:46:02 DÉLUTÁN
Fhűűű, exchange; ez így ebben a formában fenemód necces! Sztem, full felújítást kéne eszközölnöd, beleértve a szabvány mérőhelyet is, tokkal-vonóval és ezt még akkor is nyomatékosan, ellentmondást nem tűrve presszionáld, ha az ismid krokko könnyekkel fog sírni a válladon, hogy az utsó falat tecsós gazdaságos parizert veszed ezáltal el a pulyái szájai elől, mert egyrészt ő fok épületeset szopni, ha ezzel a hálózattal bármikor is bármi "havária" lesz, másrészt te ismerheted meg Edmond Dantes életét, akár a Csillag kóterben!! :'( Előzetesen állásfoglalást ÍRÁSBAN kérni az EdF-Démász helyi kiskirályától, hogy mit kér, javall az új -mondjuk PVT- mérőhely lokációjával kapcs.  8) ;) >:(

Hát igen, Igazából a ház annyira nem vészes, mint mondtam a két szoba már szépen felvan újítva teljes villanyszerelési szempontból. Ez csatlakozik be a biztosító táblába, ez már szépen földelve is van,  Igazából azok a kb 10-15 méter szakasz ami még a 2 eres alumínium na azt kell sürgésen cserélni. Ez szinte forintokból megvan.
Konyha az igaz hogy alumínium kábeles, de már 3 eres sorkapocs kötésekkel-persze ezt is megéri cserélni, ez is csak forintok. Ez még 10 méter sincs elvileg. Biztosító tábla az egyértelmű hogy csere meg áramkörökre bontás+Fi-relé. Persze csak úgy hogy ha 3 megszakító lesz akkor 1. Konyha, 2. szobák 3. szinek. Tudom úgy kéne hogy külön világítás/külön dugalj de a pár éve felújított szobát nem fogja azért szétverni mert az összes kábel ott bent az a védőcső nélküli fali kábeles cucc. Aki annó csinálta ő meg azt mondta hogy felesleges, de belendolva tényleg,egy lámpa, 2-3 konnektor/szoba.  Tehát ezek mindenkép rendbe lesznek téve. Tehát csak a fogyasztás mérő a necces. De ez lesz amit irtál hogy Démásztól irásban kikérni hogy mit akar. Persze Megjegyzem, eddig olyan komoly cucca nincs még a 10A eddig mindenre elég volt. Csak ugye nem árt tisztázni előtte hogy legyen 16A vagy ne mert addig a mért oldali elosztó tábla nem megoldható, hiszen ha 16A kerül fel és marad a 10A méretlen az úgy nem jó. Ha meg 10A kerül fel, és utána a méretlen 16A lesz akkor meg megint nem jó. Persze szobákba elég a 10A szerintem.

Igaz másik rokonamnál a bojlernél a fogymérő méretlenje 10A a mért 16A... A szerelő azt mondta annó hogy csak ilyet kapot, de jóvan ez.... Na még ott is vannak fura dolgok, igaz ott a mérők faszekrénybe vannak annó kb 10 éve be is rakták neki a 25A megszakítót méretlen nappali körre. De azóta biztos változott ez is a sok új szabvány/szabály miatt ezért is kérdeztem rá.

980POWER

Szétválasztani a világítási áramkört és a dugalj áramkörét azért érdemes, mert a világítás kapcsolására használt kapcsolók max 10 A-ra vannak tervezve (régen csak 6 A-ra voltak) tehát ezért max 10 A kismegszakítóval szabad a védelmet biztosítani, ezzel addig nincs gond, míg többre nincs szűkség, de az a többlet a dugaljaknál jelentkezik és ezt egyszerűen úgy oldják majd meg, hogy kicserélik a kismegszakítót egy nagyobb értékűre, jó az igaz, hogy egy háztartási körülmények közt üzemelő világítási áramkörnél igazán nem jellemző, hogy átlépi a 10 Amperes áramfelvételt.
Világítási áramkörre nem kötelező a Fi-relé, dugaljakra igen, de ezzel együtt már engedik a "C" karakterisztikájú kismegszakító alkalmazását. Ezt meg felülírja a szolgáltató, követeli a Fi-relét a mért oldal kiindulási pontjában. Lehet okoskodni, illetve kell is mert lehetőség sokféle van, csak megfeleljen elsősorban az érintésvédelmi szabványoknak!