Villamos hálózat probléma

Indította Sireyya, 2011. január 27., 13:57:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sireyya

A kérdésem az lennne: Konyhai áramhálozatot javitottam a minap és elment az áram a villanykapcsoloban mellette lévö konnektorban pedig már évek ota nem volt áram a konyha többi részében van áram ezen a két helyen pedig egyáltalán nincs. Nem találtam eloszto dobozt sehol és elvileg lennie kellene mert semmihez nem nyultam csak a kábelt köttöttem a kapcsolohoz

nova

Nem lehet az, hogy az egymás mellett lévõ konnektorok sorba vannak felfûzve egymással?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sireyya

az a probléma hogy régi épitésü a lakás és nemtudok a kábelekhez bontás nélkül hozzáférni mert be van falazva, plussz az elözö villanyszerelö igencsak helyben hagyta a kapcsolo dobozt

nova

Azt lehet tudni, hogy milyen a villanyszerelési hálózat kialakítása? Alumínium vagy réz vezetékek? Csõben van vezetve vagy esetleg MM fal vezeték?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sireyya

aluminium kábelek normál földelés nélküli 2es vezetékek "szürke burkolat benne kék illetve fekete" kábel

nova

Ez a kábel a csõben vagy a vakolatban van vezetve? Ennek csak olyan szerepe van, hogy ha csõben fut akkor könnyebb nyomozni a kötõdobozok után.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sireyya

Nem tudtam megitélni mert a kábelt mozgatni nem tudom és a falbol kijövö kábel vége oda van valazva a csatorna széléhez

nova

Azt lehet érdemes lenne megpróbálni, hogy egy multiméterrel megmérni hogy a fázis eljut-e a kapcsolóhoz? Tehát ha vezeték szakadás van akkor melyik szál sérült.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sireyya

Fázisceruzával megprobálom multiméterem sajnos nincs nem teljesen kapcsolodik a szakmámhoz ez Klimás vagyok csak segiteni probáltam egy ismerösömnek

Sireyya

Remélem sikerül kiszürni a problémát nem szeretném fény nélkül maradnának éjszakára