Feszülség esés kismegszakítón

Indította nmsakos, 2022. március 14., 09:59:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nmsakos

Kedves Fórumtagok!

Segítségeteket szeretném kérni a lakásunkban tapasztalt elektromos problémával kapcsolatban.
Azt tapasztalom, hogy ha rámérek a főzőlap előtti 3 pólusú kismegszakítóra, akkor az első kettő fázison alig mérek 90 V-ot a harmadikon pedig a 230 körülit. Emellett a kismegszakító pár másodperc után, terhelés nélkül leold. Korábban még csak az egyik póluson volt ez a feszültség, a második pólus, és a leoldás új jelenség. Amikor mértem a feszültségeket, akkor nem volt fogyasztó kötve a kőrre, a nulla és a fázis között mértem multiméterrel.

Kérdésem, hogy ez a kismegszakító hibája lehet, vagy valahol összeérhet valami valamivel?

Köszönöm!

Fecó

Ez a kismegszakító hibája lehet, vagy valahol összeérhet valami valamivel, vagy valami nem ér össze valami valamivel, vagy elégett, vagy nem érintkezik, elszakadt, megsérült. Ezen nem lehet "ötletbörzét" tartani, a lehetőségeknek se szeri se száma. Sőt akár még komolyabb következmények is előkerülhetnek ha a hiba jellege olyan, túlfeszültség, áramütés, tűzeset. Létezik az a szakma, na hogy is nevezik, jah: villanyszerelő! Na, kell egy olyan szakember, aki megfelelő műszerekkel ezt meghatározza, majd megjavítja :) Bocsánat, elragadtattam magam.

S/K

Idézetet írta: nmsakos Dátum 2022. március 14., 09:59:20 DÉLELŐTT
Kedves Fórumtagok!

Segítségeteket szeretném kérni a lakásunkban tapasztalt elektromos problémával kapcsolatban.
Azt tapasztalom, hogy ha rámérek a főzőlap előtti 3 pólusú kismegszakítóra, akkor az első kettő fázison alig mérek 90 V-ot a harmadikon pedig a 230 körülit. Emellett a kismegszakító pár másodperc után, terhelés nélkül leold. Korábban még csak az egyik póluson volt ez a feszültség, a második pólus, és a leoldás új jelenség. Amikor mértem a feszültségeket, akkor nem volt fogyasztó kötve a kőrre, a nulla és a fázis között mértem multiméterrel.

Kérdésem, hogy ez a kismegszakító hibája lehet, vagy valahol összeérhet valami valamivel?

Köszönöm!

A leírás alapján cserélni szükséges a tűzhelyhez menő vezetéket ,de lehet hogy másik vezetékeket is. A biztosítékot is cserélni szükséges és lehet hogy a tűzhelyet is. Az is lehet hogy a kiselosztót is cserélni szükséges és még a mért és méretlen fővezetéket is.
Leírás alapján szerintem ezek lehetnek a hibák.
Egy villanyszerelő olcsóbb lenne.. ;) (mint alább írták már)