Új betápkábel hogyan?

Indította badger25, 2019. július 31., 08:45:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

kergabor

Jó estét Urak!
Szakmai segítséget szeretnék kérni Fi-relé bekötése témában, amit az irodarészlegünknél szeretnék megcsinálni. 3 fázis jön be az elosztóba, innen három irányba mennék egy-egy öteres kábellel, igy kilenc áramkört csinálnék.  Az elosztóban egy nullasín és egy védővezető sín van. Az egyik (barna) fázisra tenném a dugaljakat három kismegszakítóval, a szürkére a világítást, a feketére a fűtőklímákat, szintén három-három kismegszakítóval.. Csak a dugaljakat szeretném Fi-relével védeni, a többit nem, tehát a dugalj irányába menő három kismegszakítóhoz tenném a Fi-relét. Szeretném elkerülni, hogy ha a Fi-relé leold, sötétség legyen az irodákban. A betáp nullát egy sinre szerelhető sorkapocsba kötném, onnan egy vezetéket vinnék a Fi-relébe, egy másik vezetéket vinnék a nulla sínre. A Fi-reléből kijövő nullát bekötném a nulla sínre. A többi áramkör nulláit bekötném a nulla sínre.
Helyes ez így? Ha nem, mi lenne a megoldás?

S/K

Üdv!
Közös nullával ÁVK nélkül sem szabványos, hisz Te is írtad "kilenc áramkör". Egy áramKÖR=fázis-nulla. ÁVK-val meg nem működik mert közös a nulla ha jól értem.
A dugalj áramkörökre (fázis-nulla) külön 1-1 db 1 fázisú ÁVK szükséges.
Tehát vagy az induló elosztóban ahol a 3 db 5 eres kábel indul egy központi 3 fázisú AVK vagy 3 db 3 fázisú AVK.

tothgyula

Ha feltennél egy skiccet világosabb lenne számomra is a kép.

kergabor


kergabor


nyaki

Üdv!
Azon az N sínen nagy a kuszaság  ;), gyakorlatilag az ÁVK N kapcsai át vannak hidalva, ezért nem fog működni, de már azért sem, mert az 5 eres, különböző fázisú áramkörök nullája közös az ÁVK-n átmenő nullával.
A megoldás, hogy 3 db különálló 3 eres vezetékkel táplálod meg a dugalj áramköröket és ezek nulláit egy különálló N sínen (vagy WAGO-ban) kell összekötni és ezt a sínt (vagy WAGO-t) kell bekötni az ÁVK kimeneti N kapcsára.
...egyébiránt bolondbiztosabb lenne, ha minden elmenő áramkör 3 eres vezetékekkel lenne megoldva.

kergabor

A helyzet az,  hogy már kiépítettem a vezeték rendszert, csak nem gondoltam át a fi relé bekötést, a végén szembesültem vele, hogy ez így gubancos. Így utólag már egyszerűbb dolgom lesz, ha kiveszem a fi relét az elosztóból, és a dugaljakhoz, eléjük teszek egy-egy fi-relét, még ha több pénzre is kerül. De legalább jó lesz.
Köszönöm a véleményezéseket.