Fogyasztásmérő áthelyezés

Indította gylalek70, 2014. február 04., 08:34:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

gylalek70

Üdvözletem!

    A következő témakörben szeretnék tanácsot, állásfoglalást kérni.
Osztatlan közös tulajdonú ingatlan egyik felén álló házon a falra kialakított szekrényben található a mérőóra. 1973-ban kötöttük a szerződést, azóta vagyunk felhasználók. A ház légvezetékkel van csatlakoztatva. A telek másik tulajdonosa most építkezni szeretne,
a telek másik felére. milyen kellemetlenséggel járhat ez, mi lesz az én szerződésemmel, mérőórámmal?
Várom megtisztelő válaszukat.
Gy.L.   

NagyPS

Ha a te hálózatodat nem érinti akkor semmi. Az új ingatlannál lesznek előírások a mérőórára és annak elhelyezésére ami függ a telek besorolásától belterületi vagy külterületi.

rajki

Idézetet írta: gylalek70 Dátum 2014. február 04., 08:34:11 DÉLELŐTT
Üdvözletem!

    A következő témakörben szeretnék tanácsot, állásfoglalást kérni.
Osztatlan közös tulajdonú ingatlan egyik felén álló házon a falra kialakított szekrényben található a mérőóra. 1973-ban kötöttük a szerződést, azóta vagyunk felhasználók. A ház légvezetékkel van csatlakoztatva. A telek másik tulajdonosa most építkezni szeretne,
a telek másik felére. milyen kellemetlenséggel járhat ez, mi lesz az én szerződésemmel, mérőórámmal?
Várom megtisztelő válaszukat.
Gy.L.   

Én úgy tudom, hogy az osztatlan közös tulajdonú telekre egy csatlakozó légvezeték igényelhető.
Feltételezem, hogy mivel két mérő lóg rajta jelenleg, van valahol egy késes biztosítóaljzat (NKI), ami egyben az áramszolgáltató tulajdoni határát is meghatározza. A szomszéd új mérőhelyét - mivel külön csatlakozót nem kérhet - erről az NKI aljzatról kell megtáplálni. Nekem volt egy pont ugyan ilyen esetem, osztatlan közös tulajdonú telken akart kérni az egyik szomszéd egy új földkábeles csatit a telekhatáron elhelyezendő mérőhöz és nem adták meg, mivel egy hrsz.-re egy csati az elv! De itt Abszurdisztánban mindent el tudok képzelni. Olyan esetem is volt, hogy közös helyrajzi számú telekre tudtam külön légvezetéket kérni...na ezen igazodjunk ki...

Ilyen vitás esetekre mindig szoktam helyszíni felmérést kérni az ELMŰ-től, kijön egy pók, ránéz a hálózatra meg a kecóra és ráírja a munkalapra, hová kéri a mérőhelyet, meg mennyi légvezetéket kell majd hoznia. Pont. Úgy csinálom és nincs gond.

A kérdés feltevőinek fogyasztói oldalához visszakanyarodva: az Ön mérését akkor nem fogja érinteni a szomszéd kivitelezése, ha megvan a fent említett NKI szekrény. Ha nincs ilyen és úgy van megcsinálva, hogy a légvezeték a padláson meg van kötve és onnan ágazik ketté, akkor reg. szerelő függő a dolog. Én biztos nem csinálok úgy mérőhelyet, hogy a méretlen lebiztosítás nélkül meg van kötve a padláson. 30x30-as NKI a ház oldalára a régi csatival (ha beér), ha nem ér be akkor légvezeték cseréltetés az ELMŰ-vel, és az NKI-ról táplálom a két mérőhelyet, nyilván velejárója az NKI-nál leütött szonda és TN-C rendszerről TN-S-re áttérés, 5 vezetékkel megyünk a mérő(k)höz. Na befejezem :D

Üzenet összefûzve: 2014. február 04., 17:32:02 DÉLUTÁN

És GyúrmaÚr mindjárt jön a túlfeszvédelmi junittal, meg a tokozottal, imádom, peace! :D :D :D

Gyurmaúr(fi-relé)

Mert hogy is írta József Attila, hogyaszongygya; "Bár a munkádon más keres -dolgozni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes..." Tehát ha már nekilátunk, akkor az olyan legyen, hogy csak na! ;)