Új létesitmények kötelezõ villamos dokumentációi, felülvizsgálatai.

Indította Novill, 2012. február 07., 12:44:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Igen, az EBF leánykori neve VFBF volt, és akkoriban még a tankönyve elején is az volt, hogy a 4/1974. BM sz. rendelet (meg nyilván más)  alapján, ami az akkori tűzvédelmi rendelet volt. Szóval az EBF  a "tűzvédelmi szabványossági".

Akkoriban azért mindig szó esett róla, hogy ez időszakos vizsgálat, az új létesítményeknél nem kell, mert azoknál van terv, és annak kell megfelelni. (társasházi kérdés)

szasza7103

Üdvözletem ismét!

Egy gyerekkori barátom megkeresett egy működő telephely felülvizsgálatával. Csak villámvédelmi és elektromos berendezések jgyk-t kaptam.
Az utóbbi tele hibával. Nekem csak érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálóm van.
Jellemzően törött lámpa búrák, hiányzó feliratok, kültéren mt kábeles bekötés, törött fedelek. Ezek javítását gondolom elvégezhetem.
Azonban a javításokról kéne egy felülvizsgálat. Elég ide az én papírom vagy kell egy ebf-es kolléga?

Másik kérdés.
Akkora a katyvasz számomra valaki rendbe rakhatná.
Időszakos felülvizsgálathoz milyen végzettség kell a fent említett villamos berendezésnél? Bőven 32A felett van.

Köszönöm!

Sacc-placc

A javítások elvégzéséről az időszakos "EBF" minősítő irat mellékleteként kell csatolni a hiba javítási jegyzéket.
Ki végezte, képesítése bizonyítványszáma,
Mikor végezte a javítást stb. A hibák átlag sorszámozva vannak, a te jegyzékedben beazonosítható módon kell szerepeltetni a javításokat, és ha több időpontban van a javítás, akkor minden dátumot célszerű aláírni a javítást végzőnek. (van úgy hogy egy hibajegyzékben szereplő hibákat több javító csapat javítja...)
Veheted úgy, mintha egy szerelői ellenőrzést dokumentálnál...
Ha kész bele kell tenni a "jegyzőköny" mellé és kész.

(ez a topic az új létesítményekkel foglalkozik! amit te kérdeztél az meg az időszakos felülvizsgálat :D )

kitano64

Sziasztok! Kérdésem lenne. Új társasházi lakásoknál kell-e külön lakásonkénti érintésvédelmi jegyzőkönyv? Hozzáteszem napelemes kiépítési lehetőség miatt, a fűtést elektromos radiátorokkal oldották meg, ezért a betáplálás 3x25 A . Igaz Fi-relé van. Probléma merült fel hogy a fürdőbe vízmelegítőnek dug alj-t a kád közelébe rakták, eleve szabványtalan. Csak a tulaj figyelmét felhívtam, hogy járjon utána a jegyzőkönyvnek.

pkajos

Egy új létesítésnél, társasháznál is - aki építette, kell, hogy igazolja, hogy a pincétől a padlásig az általa létesített villamos berendezés maradéktalanul megfelel az elvárásoknak, előírásoknak, szabványoknak. (A saját részről a lakó kérjen másolatot).

Ez az Első ellenőrzés -üzembe helyezési felülvizsgálat, a 40/2017 NGM szerinti ún "villamos biztonsági felülvizsgálat" a neve.

A későbbi -esetleges bővítést, átalakítás megfelelőségét meg annak kell igazolnia, aki AZT csinálta.

Az időszakos felülvizsgálatokat -majd a lakásban- a Tulajok maguk is csináltathatják, ha a 40/2017NGM rendelet szerint esetleg nem hagyható el.
Az új lakásoknál szinte mindenhol teljesül, ( ha az amúgy  kötelező 30mA áramvédő ott van és a lakás -mérő előtti túláramvédelem nem nagyobb 32A-nál).

Ha létesült villámvédelem, nyilván annak a megfelelőségét is az igazolja aki csinálta/csináltatta.