Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Egy gyors számolással az alábbi eredményt kaptam, a fűtőbetét delta kapcsolása esetén. A fázisáram=30,34A lesz, 21kW-ot figyelembevéve. Az 5x4mm2-es elviszi, de én 5x6mm2-es keresztmetszetű kábelt tennék.Azért, mert 5-6 órát valószínű üzemelni fog folyamatosan, vagy ciklikusan. De a kisebb feszültségesés indokolná ezt!

faxelektro

A fővezeték 5x16 Alu és olyan 5-méterre van ahonnan kell csatlakozni én is 5x6 -os kábelre gondoltam .Be raktam egy RCCB 40A/30mA tip-A érintésvédelemnek az egész vezérlő táblának meg egy háromfázisos Tracon Electric feszültség figyelőt. Küldök  egy képet de ez még csak a szerelvények egy része még kell vásároljak időreléket főkapcsolót,indító gombokat a pumpáknak meg a szűrőberendezésnek meg a nyakzuhanynak.Ha kész lesz akkor még rakok fel képeket ha jó tanácsot szívesen fogadom köszönöm.








S/K

Az M4-es motornál 150 W van megadva és 4 A. Valamelyik adat nem jó. 150 W motor 1 fázison nem vesz fel 4A.

A biztosítókat én C karakterisztikára cserélném és az AVK-t 10mA-ra.

DNiel

Van egy pár ellentmondás a kérdésedben:

     1) Ha háromfázisúra lesz bővítve a villamos hálózat, akkor miért háromeres kábelt akarsz behúzni?
     2) A mellékelt kép nem egy inverter bekötési rajza
     3) A mellékelt kép nem tartalmazza a betáp kábel méretezését
     4) A mellékelt képen található bekötési rajz alapján 400V-ról nem tudod működtetni a berendezésed.

A képen egy kontaktorral vezérelt szivattyú látható, gondolom ez keringteti a hőszivattyú által előállított meleg vizet. Ha megadod az új egység típusát talán többet tudunk segíteni. Az általad megadott teljesítmény valószínűleg a hőszivattyú fűtőteljesítményére vonatkozik, hacsak nem egy 50m-es sportmedencét akarsz fűteni.

DNiel

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. június 21., 11:59:23 DÉLELŐTT
Köszönöm a válaszokat mindenkinek ez a helyzet azért van így csinálva mivel egy fürdő medence invertere előtt van a fi rele ami jelenleg egy fázisú IPHC55 de mivel a medence méretéhez nem elég a kapacitás jövő szezonra át fogják cserélni háromfázisura. Azért csináljuk most három fázisra hogy ne keljen majd újra szerelni mindent. Itt van az inverter bekötési rajza amit nem nagyon értem az utasításban ennek a típusnak 10 méternél rövidebb be táp esetén 3x4-es kábelt ajánlnak ami szerintem a 21kW esetén kevés.

Erre a bejegyzésre reagáltam.

faxelektro

Az M4-es motor 0,75kW--4,1A  de pontos adatokat holnap tudok mondani mert ezeket a rajzokat a tulaj hozta majd a helyszínen meg nézem pontosan.A biztosítókat ami a motoroknak vannak azt ki cserélem C-tipusura 10mA érintésvédelmit nem találtam .Kábelt 5x6-ost írtam az előző bejegyzésben.Az inverter bekötési rajzát előbb már elküldtem,holnap meg adom a medence méretét ezek  a rajzok nem jók tuti mivel itt minden motor és szelep monofázisu a rajzon pedig egyik háromfázisu.

DNiel

Azt áruld el légyszíves, hogy mi állítja elő a melegvizet: Fűtőbetét vagy hőszivattyú?
Korábban egy hőszivattyú típus számát adtad meg (IPHC55), illetve inverter bekötésről kérdeztél! Ez alapján gondolom, hogy az utóbbiról van szó!

faxelektro

Itt vannak képek a hószivattyúról a pumpákról a szűrök és a medence világítás három lámpa.

Atis57

Idézetet írta: DNiel Dátum 2020. június 21., 21:13:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. június 21., 11:59:23 DÉLELŐTT
Köszönöm a válaszokat mindenkinek ez a helyzet azért van így csinálva mivel egy fürdő medence invertere előtt van a fi rele ami jelenleg egy fázisú IPHC55 de mivel a medence méretéhez nem elég a kapacitás jövő szezonra át fogják cserélni háromfázisura. Azért csináljuk most három fázisra hogy ne keljen majd újra szerelni mindent. Itt van az inverter bekötési rajza amit nem nagyon értem az utasításban ennek a típusnak 10 méternél rövidebb be táp esetén 3x4-es kábelt ajánlnak ami szerintem a 21kW esetén kevés.

Erre a bejegyzésre reagáltam.

Szia!
Itt hőszivattyúról van szó --bőven elég a 4mm2 kábel!
Mert ad össze a teljesitményeket! A 21kW hőtechnikai , a villamos meg  max 4kW  de még kevesebb is lehet...
Az inverteres kompresszorok  indulnak lassú felfutással  kb 1-2 percig , onnan max teljesitmény -a fényképeden 1kW?- s utána ,0,3 --0,5 Pnévleges közözttivel megy egész nap.
A led világitás meg elhanyagolható.  Hogyan akarod ezt 3f. re bekötni? Minden képen 1f  fogyasztó szerepel.
Esetleg a képek nem jók?

faxelektro

Köszönöm a válaszokat nem ezt akarom három fázisra kötni hanem a medence térfogata nagy ennek a hőszivattyú teljesítményének és a szakik akik szigetelik a medencét több ilyet csináltak és azt mondják folyamatosan működni fog ahoz hogy tartja a hőmérsékletet. A szerelők mondják,hogy nagyobb teljesítményű hószivattyúra kell cserélni ezt a szezont ezzel engedik majd jövőre nagyobbra cserélik. Az igazság,hogy még nem szereltem ilyent és azért kérdezek ennyit mert szeretném minél biztonságosabb legyen . A lényeg hogy minden mono fázisos és a idén az is marad.