Túlfeszültség védelem kialakítása szünetmentes hálózaton

Indította Könyves Kálmán, 2013. május 11., 11:48:08 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Az UPS egy online, Masterys IP+ 60kVA készülék, és az UPS-ről táplált berendezések védelme lenne a fő szempont. A táplált hálózaton keletkező , főleg a villámcsapás következtében kialakuló másodlagos villámimpulzusok ugrottak be nekem először, melyek villámlás közelében a vezetékhálózaton keletkezhetnek.

Az UPS előtti táphálózatba már be van építve a megfelelő fokozatú túlfeszültségvédelem.

nyaki

Véleményem szerint Kálmán által beidézett szöveg engem igazol. Az eredeti kérdés az volt, hogy a UPS-re kötött hálózat igényel-e külön túlfesz védelmet.
A hozzászólásaimban minden lényegeset elmondtam. A működésükbe technikai okokból nem folytam bele, de aki foglakozik ezek javításával az tudja, hogy miért. Akkor hol a hiba?
Kérlek segítsetek, mert nem értem! ::)

Szirty!
A megadott teljesítmény és kialakítás egyértelművé tette számomra, hogy a jelen piaci helyzetben csakis az a kivitelű UPS jöhet szóba, amit említettem. Ezért nem kérdeztem rá a konkrét típusra. A nemzetközi irányelvek meghatározzák a működés jellegét, amit minden gyártónak követnie kell, ha a piacon akar maradni.
...szerintem. ::)