Földkábel hibahely behatárolása

Indította MM, 2011. március 16., 22:16:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

MM

Esetleg tudna vki segíteni, kb 50 fm 4x25-ös Al kábel, egy fázis és a földelõ vezeték zárlatos a rendszer egy fázisú. Jó lenne megtalálni a hibahelyet a teljes kábel kiásása nélkül.

nova

Ha jól rémlik mintha számítással is meg lehetne határozni, persze célmûszerrel sokkal egyszerûbb. Lackó szerintem ebben biztosan tud neked ebben segíteni, hiszen pont ilyen hibák keresésével foglalkozik. Biztosan tud jó tanácsokat adni.  ;)

Kíváncsian várom a fejleményeket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

lackó

Igen én és a kollegám tudunk segiteni mérõkocsival

nova

Kíváncsiság képen kérdezem. Egy ilyen vizsgálat, hogyan történik?
Régen mértem ilyet laborban, de már nem emlékszem rá pontosan.
Milyen mûszer kell hozzá?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Gondolom speciál kábelmérõ kocsival, speciál kézi kábel hibakeresõ mûszerrel nem lehet felvenni a versenyt minõségben. Hisz ezek a mûszerek nem olcsók. De a földkábel kiásása, vagy újra fektetése sem olcsó. Az Eurotest 61557 mûszernek is  úgy tudom van kábel hibahely meghatározó funkciója, külön egységet lehet hozzá vásárolni. Nem tudom valaki használta-e már ezt a funkcióját.

MM

Az eurotest -nél nem tudok ilyen funkcióról, de tévedésemnek igen örülnék. Sajnos,akinél ez a probléma felmerült, anyagilag nem biztos, hogy bevállalná a mérõkocsit. A helyszínt én sem ismerem pontosan, de ellenállás számításon gondolkodtam,esetleg feszültség esés, ami még eszembe jutott. A mûszernek holnap utánajárok persze a lackót megjegyzem
Hasznos ez a fórum, már eddig is sokat okosodtam és ezt mindenkinek KÖSZI

nova

Ebben a részben a kolléga említette, hogy neki megvan ez a kiegészítõ a mûszerhez.

http://villanyszerelo.forum.hu/felulvizsgalok-klubja/eurotest-61557-tapasztalatok/

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2011. március 10., 11:57:56 DÉLELŐTT
Már 11 éve használom kifogástalanul mûködik, a mérõ vezeték, hát az fogyó eszköz. Az áramköri keresõje is jó, bár rá kell jönni a használatára, mert megtévesztõ lehet. Már nagyon sok szakadt, zárlatos, idõszakosan zárlatos, hol a vége típusú problémában segített.
FR.

Lackót szerintem nyugodtan megkérdezheted akár privát üzenetben, hogy körülbelül mennyi lenne egy ilyen hiba behatárolás, azzal úgy érzem nincsen semmi vesztenivalód.  ;)

Mellesleg engem is érdekelne  a megoldás már csak szakmai szempontból is. Mert ugye a mérõlaboros vizsgálatok és a életben valós körülmények között zajló kábelhibahelyének behatárolása teljesen más dolog.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Sajnos a földkábel hibák nagyon sok esetben a szakszerûtlen kábelfektetésbõl és a durva beavatkozásból adódik. Az MSZ 13207 –es szabványban megtalálható a szabványos fektetése. Gyakori hibák a földkábelt nem teszik csõbe vagy homokágyba. Ekkor fordul elõ, hogy törmelékes talajba helyezik el. És az idõ múlásával a megoszló terhelés hatására sérül a kábel szigetelése. Ez utat nyit a kábel meghibásodásához. Nem tartják be a kábelfektetési mélységet, itt fagy és a nedvesség hatása valamint mechanikai sérülésnek van kitéve. Találkoztam már méretlen földkábelt az áramszolgáltató 20 cm mélyen helyezett el védõcsõ nélkül közterületen. Persze a járdakészítéskor meg is sérült.
Az Eurotest mûszernél a locator állásban van az üzemmód kapcsoló és F1 funkcióval választunk. De holnap megyek a mûszert kalibráltatni, majd rákérdezek.

flatskerrobert

Sajnos az Eurotest mûszer hálózatfelderítõje nem alkalmas kábelnyomvonal és kábelhibajel keresésére.
0-10cm mélységig használható falban, nem árnyékolt vezetékekre, és kábelekre.
FR.

Novill

Ma voltam kalibráltatni az Eurotest mûszert és rá kérdeztem a kábel hibakeresésre. Sajnos kábel hibakeresésre nem alkalmas ez a mûszer, igaza van a ,, flatskerrobert"-nek.  Az a mûszer, ami erre a hibakeresésre alkalmas az kb. 300-500eft-ba kerül.