Esztergapad ÉVÉ felülvizsgálata

Indította Tamás, 2012. január 13., 19:24:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei


kormy

Idézetet írta: zoli46 Dátum 2012. január 21., 11:05:09 DÉLELŐTT
Tökéletesen igazad van JUVILL !    Jegyzõkönyvet ha kiadunk azért büntetõ jogilag  felelünk !  Halottam arról, hogy  nyilvántartásba vennék kinek joga van ezeket a munkákat csinálni és idõnként  ellenõriznék a munkát és a jkv-t. Ez jó megoldás lenne. Ha már fizetünk a kamarának ennyit megtehetne.Vagy valaki más Intézmény.


Úgy tudom, minden felülvizsgálónak regisztráltatnia kéne magát a Közigazgatási Hivatalnál.Legalábbis 2000 környékén még volt egy ilyen rendelet.Ennek egyszeri díja 30000ft volt (akkor)Persze, ezért cserébe nem kapsz az égvilágon semmit!!!

Novill

Van még közigazgatási hivatal? Erről a regisztrációról tud valaki többet?

Könyves Kálmán

Én most hallok elöször erröl. Szerintem csak félreértés.

JUVILL


Nem hiszem, hogy erre a regisztrációra szükség lenne.
Már csak azért is így gondolom, mert elég regisztrált az OKJ-s vizsgabizonyítvány.
Ezt sem adják ingyen.
Túlságosan régen foglalkozom felülvizsgálattal, de erről eddig nem hallottam.
Az új bizonyítványokban már nincs benne, mint a régiekben.
"Nem megfelelő munkavégzés esetén, visszavonandó!"

Novill

Csak olyannal találkoztam amely a mérnök kamaránál volt bejegyezve, mint villamos biztonságtechnikai szakértő. És ezzel a jogosultsággal írta alá a minösitő iratot. De ennek is feltétele a felülvizsgálói (OKJ) jogosultság.

kormy

"A 2003 Januárjában  hatályba lépő Villamos Biztonsági Szabályzat megköveteli a felülvizsgálatot végző személyeknek a Műszaki Biztonsági Felügyelet által vezetett nyilvántartásba szereplését." Idézet a 2002-ben aMEE által kiadott Erősáramú berendezések Időszakos felülvizsgálóinak Kézikönyve könyv Bevezetőjéből. Gondolom ezt a nyilvántartást vezeti (vezette) a Közigazgatási Hivatal. Nekem Speciel az Okmányirodába szóltak, hogy be kell magam jegyeztetni. És hát az a 30 ezer amit kifizettettek velem elég valóságosnak tűnt.Nem pedig félreértésnek. :-[
Nem gondolom, hogy ennek a regisztrációnak bármi értelme volt, de attól még kötelező. Mint ahogy a szintén 2003-ban bevezetett villanyszerelő vállalkozások MEE ben történő nyilvántartásba vétele, amit viszont a PMKIK nál kellett "kicsengetni" Ez sem tűnt félreértésnek amikor kicsengettem azt a néhány darab ezrest. ???
A MMK nál pedig szintén (pont a héten) jegyeztettem be magam (szintén 30ezer) mert Jan.1 től minden építésiparban tevékenykedő cégnek és vállalkozónak rendelkeznie kell Felelős Műszaki Vezetői engedéllyel, vagy alkalmazotti munkaviszonyban, esetleg tagként (pl BT-nél) kell egy ilyen végzettségű embert foglalkoztatni.
Ez sem tűnik félreértésnek. Persze lehet, hogy felesleges, de attól még valóságos.És hát a törvény nem ismerete nem mentesít annak hatálya alól. :'( :'(

Felelőség: BTK 1978 évi IV. törvény Foglalkozáskörében elkövetett veszélyeztetés  "...Büntetőjogilag felelős a felülvizsgálatot végző személy is ha munkáját tudatlanságból vagy figyelmetlenségbőlnem az előírások, szakmai szabályok szerint végzi, vagy téves megállapításokat tesz és emiatt baleset következik be..." ::)

JUVILL

Idézetet írta: kormy Dátum 2012. december 10., 21:41:23 DÉLUTÁN
"A 2003 Januárjában  hatályba lépő Villamos Biztonsági Szabályzat megköveteli a felülvizsgálatot végző személyeknek a Műszaki Biztonsági Felügyelet által vezetett nyilvántartásba szereplését." Idézet a 2002-ben aMEE által kiadott Erősáramú berendezések Időszakos felülvizsgálóinak Kézikönyve könyv Bevezetőjéből.
A VBSZ-ről az idén indítottam témát.
Ezzel az egésszel az a gond, hogy egyáltalán nem lett eddig kiadva.

kormy

Jó! Én akkor is csak azt tudom mondani, hogy van reg.számom és elvették érte a 30 ezret. Aztán hogy ki hiszi és ki nem az engem már egyáltalán nem érdekel.

Novill

Kollégák próbáljunk úgy segíteni egymásnak, hogy pontosan másoljuk be azt  a rendeletnek ( előírásnak) a hivatkozási pontját ami kötelezővé teszi! Ez alapján mindenki utána néz majd.
A felelős műszaki vezetői engedélyem meghosszabbításában az 1996.évi LVIII.törvény, illetve a 244/2006.(XII.5.)korm. rendelet, 24/1971.(VI.8.). 104/2006.(IV.8.), 378/2007.(XII.23.) korm. rendeletekre hivatkoznak.